ОЦПО та РТМ » Головна » Наші гуртки » Еколого-натуралістичний відділ » Еколого-натуралістичний відділ

Еколого-натуралістичний відділ

Гуртки «Флористика та фітодизайн інтер’єру»
(керівники: Вознюк Любов Григорівна, Волощенко Ірина Іванівна, Лаврик Олена Олексіївна, Родіонова Олена Ігорівна)

Вік вихованців: 10-16 років.

З глибокої давнини природа була стимулом для творчості у всіх видах і жанрах мистецтва. Рослини надихали скульпторів, художників, архітекторів. Проте, жодний вид мистецтва не пов’язаний так тісно зі світом природи, як флористика та фітодизайн. Передаючи в композиції життя природи в її динаміці та багатогранній красі, людина глибше пізнає світ природи, відкриває його закони, розкриває свої художні здібності та смаки.

Навчаючись у гуртках, ви зможете створювати оригінальні та красиві квіткові композиції, букети, флористичні картини, колажі, святкові листівки; розробляти та втілювати проекти внутрішнього та зовнішнього озеленення територій; оформляти подарунки для рідних і друзів; опануєте сучасні техніки декорування предметів; матимете можливість брати участь у тематичних всеукраїнських конкурсах «Квітуча Україна», «Квіткові килими», «Новорічна композиція» тощо.

Для роботи гуртків на базі відділу створено належну матеріальну базу: обладнано кабінет флористики та фітодизайну з вітражами для виставок; зібрано колекції квітково-декоративних рослин відкритого та закритого ґрунту, функціонують відділки навчально-дослідної навчальної ділянки.

Після закінчення курсу навчання вихованці гуртків отримують свідоцтво про позашкільну освіту.

Гуртки «Лікарські рослини»
(керівники: Гарбуз Ірина Василівна, Зубченко Марина Миколаївна)

Вік вихованців: 10-16 років.

Бажання бути успішним, життєрадісним, здоровим притаманне кожному. Досягнути цього можна, знаючи певні валеологічні секрети, зокрема ті, що пов’язані з застосуванням лікарських рослин.

У відділку лікарських рослин НДЗД відділу вирощується 86 видів рослин, серед яких велика кількість малопоширених, але досить цінних лікарських рослин, у першу чергу з радіопротекторними та імуномоделюючими властивостями.

Програмою навчання передбачається вивчення флори лікарських рослин, основ раціонального використання природних ресурсів дикорослих лікарських рослин, особливостей їх культивування, технології заготівлі лікарської сировини тощо.

Велика увага приділяється роз’ясненню небезпеки самолікування; профілактиці респіраторних захворювань народними засобами (фіточаювання, аромотерапія тощо).

Гуртки «Юні акваріумісти», «Юні кролівники», «Основи біоетики»
(керівники: Іванченко Сергій Борисович, Супрун Ірина Володимирівна)

Вік вихованців: 10-16 років.

Майже кожна людина у різні періоди свого життя мріє піклуватися про домашню тварину у своїй оселі. Прийняти правильне виважене рішення у цьому питанні може допомогти навчання у гуртках зоологічного профілю.

Вихованці на заняттях вивчають біологічні особливості домашніх тварин, правила їх утримання; удосконалюють набуті практичні навички під час роботи у куточку живої природи, акваріумному кабінеті відділу, де наразі мешкають морські свинки, шиншили, хом’яки, хвилясті папуги, понад 15 видів акваріумних риб; відвідують тематичні виставки, зоопарки тощо.

Велика увага приділяється формуванню у дітей гуманного ставлення до тварин, волонтерській діяльності.

Гуртки «Юні охоронці природи», «Юні екологи»
(керівники: Ніконець Наталія Іванівна, Темченко Людмила Григорівна, Федченко Тетяна Миколаївна, Шклярова Любов Анатоліївна)

Вік вихованців: 10-16 років.

Навчання в гуртках покликане формувати екологічну компетентність учнівської молоді, готовність до раціональної діяльності в довкіллі, збереження існуючої природної рівноваги; активну громадянську позицію.

Переважна більшість занять проходить за межами приміщення навчального закладу. Раціональному природокористуванню вихованці вчаться під час екскурсій, походів, експедицій екологічними стежками рідного краю, природоохоронними територіями; моніторингових досліджень стану води, повітря, ґрунтів, біорізноманіття за методиками Міжнародної програми GLOBE, проекту ОБСЄ «Зелений пакет».

Результати своєї роботи юні охоронці природи, екологи презентують під час різноманітних заходів (польових зборів, конференцій, конгресів тощо) як в Україні, так і за її межами.

Отримані знання, вміння й навички значно допомагають у вивченні шкільних предметів, підвищують рівень загальної екологічної освіти школяра, сприяють його професійному самовизначенню.

Гуртки «Я пізнаю світ», «Світ навколо нас»
(керівники: Дремлюга Яна Олегівна, Перекрестова Олена Олександрівна)

Вік вихованців: 7-9 років.

Навчання в гуртках здійснюється за напрямами: екологічна освіта, вивчення англійської мови, художня діяльність.

Під час занять вихованці оволодівають основами екологічних знань, що закріплюються в процесі іншомовного спілкування, художньої діяльності. Гуртківці вчаться будувати та застосовувати фрази, граматичні конструкції, працювати з різноманітним природним і вторинним матеріалом.

Організована таким чином робота сприяє активізації дітей, розвитку творчих здібностей, збагаченню емоційно-естетичного досвіду вихованців. Створюються умови для виховання гармонійно розвиненої творчої особистості, здатності проявляти творчу ініціативу та вміння застосовувати отримані знання на практиці.

Школа раннього творчого розвитку дитини «Сонечко»
(координатор роботи школи – Марченко Юлія Володимирівна)

Вік вихованців: 4-6 років.

Метою діяльності школи є гармонійний розвиток дітей дошкільного віку, виявлення їх здібностей, прищеплення інтересу до еколого-натуралістичної та іншої творчої діяльності.

У школі проводяться заняття з англійської мови, розвивальних ігор, ритміки, музики, художньої праці, ознайомлення з навколишнім середовищем. На заняттях педагоги активно використовують інноваційні методи та технології навчання.

Упродовж навчального року проводяться відкриті підсумкові заходи за участю батьків вихованців школи.

Практичним психологом закладу здійснюється психологічним супровід суб’єктів навчально-виховного процесу.


Заняття у гуртках, творчих учнівських об’єднаннях відділу проводяться за адресою: м. Суми, вул. Аерофлотська,1.

Чекаємо на юних природоохоронців, любителів тварин, творчих і креативних школярів.

Контакти для зворотного зв’язку:

телефон 62-61-51, e-mail: unnat_ocpo@ukr.net

vk.com/club42777988 (екологічний клуб «Дивосвіт»).


Назад

Ваші запитання, повідомлення, відгуки
Будь ласка, порахуйте 1 + 7.

^Вгору