ОЦПО та РТМ » Головна » Наші гуртки » Науково-технічний відділ

Науково-технічний відділ

Гурток «Початкове технічне моделювання»

керівник гуртка – Ірина Романівна Гаврилова
керівник гуртка – Ірина Романівна Гаврилова

Гурток початкового технічного моделювання - це перші сходинки до великого багатогранного захоплюючого світу техніки, на які спочатку несміливо, а потім все більш упевнено ступають наші наймолодші вихованці.

Чому злітають літаки, ракети та гелікоптери, які сили допомагають кораблю триматися на плаву, а підводному човну занурюватися в глибину вод? Діти отримують відповіді на ці та на багато-багато інших питань. Заняття технічним моделюванням розвивають технічне мислення, конструкторські здібності, збагачують світогляд, активізують пізнавальну діяльність. Діти оволодівають необхідними в житті елементарними прийомами ручної праці з різноманітними матеріалами та інструментами.

Гуртківці конструюють за допомогою конструктора, працюють з папером, картоном, деревиною, тканиною, пластиліном, фольгою, природними та іншими матеріалами.

Вихованці гуртка – постійні учасники та призери обласних змагань з початкового технічного моделювання, переможці міських та обласних виставок технічної творчості, Всеукраїнської виставки робіт з початкового технічного моделювання.

У гуртку займаються діти 6-10 років.

Заняття проводяться 3 рази на тиждень, кабінет 118(119).

Гурток «Умілі руки»

керівник гуртка – Людмила Валентинівна Гаєва
керівник гуртка – Людмила Валентинівна Гаєва

Гурток «Інформатика»

керівник гуртка – Євгенія Миколаївна Статівка
керівник гуртка – Євгенія Миколаївна Статівка

Вихованці гуртка засвоюють практичні прийоми роботи з персональним комп’ютером, що дозволяють значно розширити сферу використання персонального комп’ютера, сприяють розвитку творчого мислення та інформаційної культури вихованців. Знання, отримані в гуртку, допоможуть у повсякденному житті, навчанні в школі, при виборі майбутньої професії.

Гурток об’єднує дітей віком від 9 років і старше.

Заняття гуртка проводяться в комп’ютерному класі Сумського обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю (кабінет 216).

Форма навчально-виховної роботи: заняття.

Вихованці гуртка мають можливість брати участь в обласному та Всеукраїнському конкурсах з інформаційних технологій.

Гурток «Основи інформаційних технологій»

керівник гуртка – Сергій Олексійович Статівка
керівник гуртка – Сергій Олексійович Статівка

Програма з основ інформаційних технологій спрямована на ознайомлення вихованців із сучасним персональним комп’ютером (ПК), його програмним забезпеченням та периферійними пристроями.

Вихованці зможуть ознайомитися з поширеними прикладними та службовими програмами, основними поняттями про архітектуру персонального комп’ютера. Це дозволить самостійно та ефективно використовувати комплектуючі до персонального комп’ютера, орієнтуватись у номенклатурі обчислювальної техніки, обирати тип, склад та її конфігурацію у відповідності до конкретних вимог.

Також на заняттях гуртківці отримають основні знання про комп’ютерні мережі, мову HTML, СSS та інше.

Гурток об’єднує дітей віком від 11 років і старше.

Гурток «Вивчення програми Adobe Photoshop»

керівник гуртка – Юлія Олегівна Полякова
керівник гуртка – Юлія Олегівна Полякова

Курс "Вивчення програми Adobe Photoshop" є складовою частиною творчого об’єднання «Світ сучасного комп’ютера».

Основною метою цього курсу є формування у вихованців знань та умінь, необхідних для ефективної обробки інформації, поданої в графічній формі, а також для використання комп’ютерних зображень у навчальній і майбутній професійній діяльності.

Мета курсу досягається через опанування вихованцями необхідного обсягу теоретичного матеріалу та практичне оволодіння сучасних графічно-інформаційних технологій та комп’ютерних засобів і середовищ створення, обробки й візуалізації растрових і векторних зображень. Однаково важливими є уміння створювати як нові зображення та рисунки, так і редагувати наявні, перетворювати формати комп’ютерних зображень та їхні колірні моделі, імпортувати належним чином підготовлені графічні зображення в офісні документи, у веб-сторінки, у електронні та поліграфічні видання, у рекламу, розробляти комп’ютерну анімацію.

Гурток «Основи володіння персональним комп’ютером»

керівник гуртка – Ольга Дмитрівна Полякова
керівник гуртка – Ольга Дмитрівна Полякова

Метою програми "Основи володіння персональним комп'ютером" є профорієнтація вихованців щодо набуття майбутньої професії, пов’язаної з комп’ютерною технікою, - надання додаткових знань, умінь та навичок користування офісною технікою.

Вихованці гуртка засвоюють практичні прийоми роботи з персональним комп’ютером, основні можливості операційної системи Windows, текстового редактору Microsoft Word та Internet.

До занять у гуртку запрошуються діти віком від 11 років і старші.

Заняття гуртка проводяться в комп’ютерному класі ОЦПО та РТМ (кабінет 216).

Форма навчально-виховної роботи: заняття.

Вихованці гуртка мають можливість брати участь в обласному та Всеукраїнському конкурсі з інформаційних технологій. А ще вони цікаво проводять вільний час, спілкуються у колі друзів під час свят, днів іменинника тощо.

Гурток «Перші сходинки до ПК»

керівник гуртка – Ірина Володимирівна Олефіренко
керівник гуртка – Ірина Володимирівна Олефіренко

Програма «Перші сходинки до ПК» розрахована на дітей 9–13 років та передбачає два роки навчання за початковим рівнем:

Навчальний курс формує в учнів молодшого та середнього шкільного віку знання, уміння і навички використання комп’ютерної техніки для розв’язання навчальних і пізнавально-творчих завдань.

Навчально-творча діяльність вихованців за програмою спрямована на визначення індивідуальних навчальних маршрутів вихованців з урахуванням їхніх індивідуальних можливостей, навчальних потреб, рівня розвитку самостійності та креативності.

Робота за програмою першого року навчання орієнтована на ознайомлення з історією створення обчислювальної техніки, персонального комп’ютера; вивчення основних пристроїв офісної техніки; формування навичок роботи в операційній системі Windows, текстовому редакторі Microsoft Word і графічному редакторі Paint, розвиток умінь розв’язувати завдання навчально-ігрових програм, ознайомлення з можливостями всесвітньої мережі Інтернет.

Робота другого року навчання орієнтована на поглиблення знань вихованців про інформаційно-комунікаційні технології; розвиток умінь і навичок роботи в графічному редакторі Paint, текстовому редакторі Microsoft Word; використання мережі Інтернет для знаходження потрібної інформації; створення й використання електронної поштової скриньки; ознайомлення з об’єктами мультимедіа; оволодіння навичками редагування фото-, відео-, аудіо матеріалів, розроблення комп’ютерних презентацій у програмі Microsoft Office PowerPoint.

Гурток «Країна знань»

керівник гуртка – Ольга Дмитрівна Полякова
керівник гуртка – Ольга Дмитрівна Полякова

Метою навчальної програми є формування у вихованців елементарних вмінь і навичок комп’ютерної грамотності.

Завданнями навчальної програми є формування загальних умінь, логічного й алгоритмічного мислення; розвиток уваги і пам'яті, навичок роботи з інформацією, інформаційної культури; оволодіння практичними навичками роботи з текстовим і графічним редакторами, комп’ютерними програмами навчального призначення.

Гурток «Паперопластика»

керівник гуртка – Наталія Леонідівна Голінкевич
керівник гуртка – Наталія Леонідівна Голінкевич

Контактний телефон: 33-11-85. Контактна особа: Статівка Сергій Олексійович


Ваші запитання, повідомлення, відгуки
Будь ласка, порахуйте 4 + 7.

^Вгору