ОЦПО та РТМ » Координаційна робота » Учнівське самоврядування

Учнівське самоврядування

Флеш-моб «Рушник Єдності»

Лідери учнівського самоврядування – молоде покоління, якому творити історію нашої держави завтра, об’єднаються в одну спільноту, проймуться духом патріотизму та відстоюватимуть територіальну цілісність та духовну єдність держави.

У березні 2015 року Всеукраїнська рада старшокласників ініціювала патріотичний проект Учнівської Ліги України «Рушник єдності».

Протягом дії проекту кожний учнівський осередок (міста, села, району, області) вишивав рушник з візерунком, притаманним відповідному регіону України, чи з елементами символіки регіону (герб, символ, талісман та ін.).

Молодь Сумщини приєдналася до патріотичного проекту Учнівської Ліги України «Рушник єдності». Вихованці народної дизайн-студії «ART'elь moda» Сумського обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю підготували унікальну колекцію одягу, в основу якої покладено орнаменти відомого на весь світ кролевецького рушника, а юні майстрині творчих об’єднань декоративно-ужиткового мистецтва вишили рушники з візерунком, притаманним нашому регіону.

У жовтні 2015 року під час проведення Всеукраїнського збору Учнівської Ліги України усі вишиті рушники з різних регіонів країни з’єднаються в єдине полотнище, щоб продемонструвати наше прагнення до об’єднання молодого покоління українців спільною справою і єдністю думок.

ПІДСУМКОВЕ ЗАНЯТТЯ У ГУРТКУ «ОСНОВИ УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ»

У неділю, 24 травня, в актовій залі обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю відбулося підсумкове заняття в гуртку «Основи учнівського самоврядування» (керівник – Проценко Антон Володимирович) відділу організаційно-масової роботи. Упродовж заняття вихованці демонстрували свої знання та вміння, набуті за цей навчальний рік. Зокрема, вихованці презентували та провели тренінгову програму для лідерів. Кожен мав можливість спробувати себе у якості тренера або співдоповідача.

Наприкінці заходу керівником гуртка були відзначені найактивніші вихованців, а також вручене посвідчення про позашкільну освіту випускниці гуртка Гончаровій Олені.

Акція «Збережемо первоцвіти»

Щоб зберегти первоцвіти, не допустити руйнування місць їх зростання, щороку члени Дитячої дорадчої ради та вихованці еколого-натуралістичного відділу Роменського центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю проводять акцію «Збережемо первоцвіти». Мета її – запобігти знищенню рідкісних рослин: підсніжника звичайного, рябчика великого, білоцвіту весняного, сну великого та інших, які оберігаються законом і занесені до Червоної книги України. У цьому році акція відбулася 2 квітня. Юні захисники довкілля розповсюджували на вулицях та в місцях продажу первоцвітів листівки з нагадуванням про те, що ці рідкісні рослини занесені до Червоної книги України. Діти дарували перехожим власноруч виготовлені паперові проліски та підсніжники, як нагадування про те, що ці тендітні первістки оновленої землі можуть взагалі зникнути.

Організатори акції впевнені, що подібні заходи допомагають привернути увагу громадськості до проблеми збереження ранньоквітучих рослин.

Тож не будемо байдужими до проблеми збереження ранньоквітучих рослин, оберігаймо наше довкілля.

методист Роменського ЦПО та РТМ,
Наталія Супрун

Звіт про проведення акції «Майбутнє лісу в твоїх руках» м.Ромни

Навесні стартувала десята ювілейна природоохоронна Всеукраїнська акція «Майбутнє лісу в твоїх руках», яка спрямована на збереження лісових багатств України. В рамках акції проводяться творчі дитячі конкурси малюнків та творів на тему «Людина і ліс», екскурсії, роботи по благоустрою парків , скверів, лісів.

27 та 28 березня члени Дитячої дорадчої ради стали активними учасниками акції «Посади дерево», яку організували ДП «Роменське лісове господарство» і Роменський центр позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю. Діти поповнили дендрарій закладу кущами самшиту та форзиції, висадивши на Алеї дитинства нові саджанці

Підтримавши акцію, члени Дитячої дорадчої ради міста подбали про красу та привабливість навколишнього середовища, продовжили традицію озеленення рідного краю.

Кожна людина може зробити корисну справу, посадивши дерево.

ЛІДЕРИ ПІЗНАЮТЬ УКРАЇНУ

Щоб бути справжнім лідером дуже важливо вивчати традиції і історію свого краю. В рамках Всеукраїнського лідерського проекту «Рух лідерів» активісти Сумщини відвідали культурну столицю України місто Львів.

Вихованці гуртка «Основи учнівського самоврядування» (керівник – Проценко Антон Володимирович) Сумського обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю на 3 дні поринули у таємничий світ Середньовіччя. Лідери учнівського самоврядування відвідали історичні місця: палац Потоцьких, міську Ратушу, Львівську оперу, український драматичний театр ім. Марії Заньковецької (в якому переглянули виставу «Останній гречкосій»), Личаківське кладовище, прогулялися по легендарній площі «Ринок», піднялися на Замкову гору. Разом з львівськими лідерами учнівського самоврядування за горнятком теплої кави обговорили молодіжні проекти, поділилися планами на майбутнє.

Усі учасники екскурсійної подорожі щиро вдячні адміністрації Дитячого центру туризму, спорту та екскурсій Сихівського району за чудовий прийом та комфортні умови проживання.

Проект «Рух лідерів» продовжується. В планах учасників проекту відвідати історичні місця Вінниччини, Чернігівщини та інших областей України.

Вихованці гуртка «Основи учнівського самоврядування»
Данилова Дар’я, Відменко Марія, Охріменко Владислава, Кощей Олександра,
Щербань Олеся, Вакал Ангеліна, Желізна Катерина

«Рух лідерів» − діє!

Проект «Рух лiдерiв» продовжує реалiзовуватись вже третiй рiк . Його мета: обмiн досвiдом роботи представникiв органiв учнiвського самоврядування, змiцнення дружнiх стосункiв мiж обласними радами старшокласникiв, пiдтримку та змiцнення єдиного духу Учнiвської Лiги України шляхом проведення спiльних проектiв, акцiй, зустрiчей, свят, вихiдних, канiкул, виїзних засiдань. Пiдтримка та розвиток цього проекту дає змогу змiцнити позицiї Учнiвської Лiги України, розвивати мiжрегiональнi зв’язки з органами учнiвського самоврядування рiзних рiвнiв.

Інформація про проведення
обласного конкурсу на кращу організацію діяльності
органів учнівського самоврядування

З метою виявлення, узагальнення та поширення кращого досвіду роботи органів учнівського самоврядування різних рівнів, сприяння розвитку дитячого та молодіжного лідерського руху на Сумщині у 2014 році в області було проведено конкурс на кращу організацію діяльності органів учнівського самоврядування.

На конкурс було представлено 36 матеріалів, підготовлених учнями та педагогами навчальних закладів міст Суми, Ромни, Липоводолинського, Лебединського, Краснопільського, Путивльського, Роменського, Тростянецького, Сумського, Ямпільського, Недригайлівського районів.

Зокрема активісти учнівського самоврядування Ямпільського загальноосвітнього навчального закладу проводять волонтерські ("Від серця до серця"), правові ("Правова обізнаність - шлях до високої, моральної відповідальності"), інформаційні ("Хто володіє інформацією, той володіє світом"), культурно-розважальні ("Реалізація творчої особистості"), освітніми ("Знання - шлях до досягнення мети") заходи та акції.

Цікавими є програми навчання лідерів за різними віковими категоріями учнівського самоврядування. Так, у Сумській ЗОШ №6 діє Демократична Шкільна Республіка. Активісти школи готують кожного року театралізоване привітання молодших школярів до Дня Святого Миколая. Учні охоче співпрацюють із Сумською спеціальною школою для дітей з обмеженими можливостями, радо долучаються до благодійних ярмарок, виставок-конкурсів декоративно-ужиткового мистецтва, виставок кулінарних шедеврів.

Цікавий проект розробили активісти Роменської ЗОШ №8 з теми: «Допоможемо біженцям із Криму». На базі школи не перший рік плідно працює волонтерський загін «Доброта». Ними було зібрано та передано до координаційного центру допомоги біженцям із Криму в м. Київ 12 ящиків із гуманітарною допомогою.

Структура учнівського самоврядування Свеської спеціалізованої школи розподіляється за віковими категоріями: від 6 до 10 років - дитяче об'єднання «Барвінкова країна». В ньому функціонує рада загону, командир і заступник командира, загони («Мандрівники», «Дзвіночки», «Пізнайки», «Чомучки»), мікрогрупи («Квітникарі», «Бібліотекарі», «Затійники», «Санітари», «Господарі»); 5-7 класи – «Республіка веселкова», де функціонує дружина, командир і заступник командира, а також загони («Лідери», «Берегиня», «Помагай»); у 8-11 класах діє Президент, якому підпорядковуються шкільні центри («Правознавець», «Відпочинок», «Чистота і порядок», «Спортсмен», «Юнпрес», «Книголюб», «Знання», «Психолог»), та актив самоврядування (старостат, класні центри).

Особливістю Роменської ЗОШ №11 є робота дитячої козацької організації «Молода Січ». Мета її діяльності полягає у вихованні національної свідомості, патріотизму, поваги до духовної та культурної спадщини українського народу.

Учнівське самоврядування Славгородського загальноосвітнього навчального закладу має на меті залучити учнівську молодь до виявлення проблем молодіжного середовища та пошуку шляхів їх розв'язання, підвищення самооцінки, формування мотивації до подальшого самостійного росту, а також до самостійного дослідження власних проблем і вміння їх позбавлятися.

Цікаву назву має самоврядування Тростянецької спеціалізованої школи №5, яке поділене за віковими категоріями: 1-4 класи – «Козацька республіка», де головним є Отаман; 5-8 класи ― Піонерська організація «Альтаїр»; 9-11 класи – «Старшокласник», де головним є Президент школи. Діють клуби «Червона калина», «Еврика», «Атлант», «Тимур», «Дозвілля». Клуби займаються науковою діяльністю, естетичним та патріотичним вихованням, саморозвитком та культурно-масовою діяльністю.

На підставі висновків журі конкурсу, грамотами Сумського обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю нагороджено переможців конкурсу:

У номінації «Загальна система роботи»:

 • Гончаренко Вікторію Володимирівну, педагога-організатора комунальної установи Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 6;
 • Лисянську Вікторію Валеріївну, культорганізатора Межиріцької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Лебединського району;
 • Лиходід Юлію Олександрівну, педагога організатора, Липоводолинської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів;
 • Махортову Галину Пилипівну, заступника директора з виховної роботи Славгородської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Краснопільської районної ради;
 • Яцину Анну Василівну, педагога організатора комунального закладу Сумської обласної ради Путивльська загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів.

У номінації «Проектна діяльність»:

 • Куприєнко Анну, Малус Софію, вихованців обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю за проект «Діємо разом»;
 • Ліцман Альону Віталіївну, педагога-організатора, Кириленко Ольгу, ученицю Сумської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 27 за проект «Успіх»;
 • Матяша Володимира, Швіндіна Володимира, Сердюк Аліну, Шепелеву Анну вихованців Роменського районного центру дитячої та юнацької творчості за проект «Наше здоров'я – в наших руках»;
 • Яцуру Руслана В’ячеславовича, педагога організатора Роменської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 8 за проект «Допоможемо біженцям із Криму».

У номінації «Партнерство»:

 • Когулько Інну Анатолієвну, педагога-організатора Сумської ЗОШ № 21;
 • Мірошніченко Анастасію, ученицю Тростянецької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 5;
 • Щербака Сергія, Канаєву Катерину, вихованців обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю.

У номінації «Інновації»:

 • Борисенко Світлану Іванівну, педагога –організатора Хоружівського навчально-виховного комплексу Недригайлівської районної ради;
 • дитячу козацьку організацію «Молода січ» Роменської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів № 11;
 • Ковтун Ірину Олександрівну, заступника директора з виховної роботи Ямпільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2.

Вітаємо переможців та бажаємо подальших творчих успіхів!

Ваші запитання, повідомлення, відгуки
Будь ласка, додайте 2 й 2.

^Вгору