Наші змагання

Чемпіонат області з велосипедного туризму серед юніорів

Автор: вихованка гуртка ОЦПО та РТМ
Анна Грицина

 

Життя – це управління велосипедом.
Щоб мати стійкість – тобі необхідно рухатись. А. Ейнштейн

 

У сонячний суботній ранок… Що може бути в суботній ранок? Школа, робота, крамниці й ринок? Ні, цього разу все набагато приємніше: зустріч із старими друзями, вітання суперників, шквал емоцій і твій «залізний друг».

У суботу, 17 травня 2014 року, розпочався Чемпіонат області з велосипедного туризму серед юніорів, що проходив на території Сумського обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю.

Тут зібралися позмагатися за звання кращого 5 команд з Сумської області: команда туристів Сумського обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю, ПДЮ м. Суми, м. Охтирки, Сумського й Недригайлівського районів. Сьогодні учасники змагань проходять дві дистанції: «Смуга перешкод» і «Фігурне водіння велосипеду».

«Звісно, метою проведення цих змагань є визначення найкращого серед учасників, - зауважив начальник дистанції керівник гурткової роботи Мараховський Станіслав Олексійович, - але перш за все головне - це застосування знань з ремонту велосипеду, кріплення багажу, в’язання вузлів на практиці та перевірка теоретичних знань правил дорожнього руху для велосипедистів і медицини. Адже ці знання можуть знадобитися у будь-який момент у житті туриста.» Тож цей суботній захід приніс не лише задоволення від зустрічі зі друзями, а й користь.

Бойову готовність до перешкод у житті туриста перевіряли досвідчені судді, педагоги Сумського обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю Білецька Ольга Миколаївна, Бацман Жанна Григорівна, Кондратенко Дмитро Євгенович, Лупач Віктор Михайлович, Мараховська Зоя Анатоліївна. Судді з досвідом за плечима, їм боятися нічого, а ось які емоції переживає юне покоління перед змаганнями?

Хтось сидить із книжкою в руках й зосереджено вчитується в Правила дорожнього руху для велосипедистів, а хтось одразу практикується, збиваючи фішки на дистанції фігурного водіння, або «фігурки», як її називають між собою спортсмени.

На питання «Які емоції ви переживаєте перед змаганням?» учасники відповідали зовсім по-різному.

Іван Черниш, 16 років, команда ОЦПО та РТМ: «Я дуже переживаю за команду.»

Макси Ільїн, 16 років, команда ПДЮ: «Я хвилююся лише за велосипед. Я то ладно, а велосипед не мій.» Таня Савицька, 16 років, команда ОЦПО та РТМ: «Мені страшно перед стартом, але я себе налаштовую на гарній результат.»

Олексій Савенко, 18 років команда ОЦПО та РТМ: «Мої емоції зовсім нейтральні, бо вже маю досвід на таких змаганнях.»

Ілля Благодир, 16 років, команда ПДЮ:«Я так хвилююся, що зараз отримаю нервовий зрив.» Але ця фраза була промовлена з посмішкою на обличчі, що свідчило зовсім про інше.

Змагання починалися з майстер-класу проходження смуги перешкод від тренерів команди Недригайлівського району, які показали впевненість і високий професіоналізм у своїй справі.

Дружня і невимушена атмосфера додає сил учасникам. Одразу видно: туристи – одна велика родина. Усі свої, але за технікою безпеки слідкувати треба. Тут навіть лікар Леонід Максимович не зійшов зі свого місця ані на хвилинку. Хоча, як він сам запевнив: «Остання серйозна травма на цих змаганнях була 12 років тому».

На дистанції фігурного водіння велосипеду справи також йшли добре. Тут перевіряється не лише вміння керувати велосипедом, а й особисту витривалість, стійкість і витримку. Наприклад Віталій Кобзар з команди м. Охтирка сказав: «На цій дистанції мені було важко і саме тут є до чого прагнути завжди.» А його тренер Сталінський Валентин Олексійович вивів справжню формулу успіху спортивних змагань: «Головне – участь, потім важливо отримати задоволення, а переможе найсильніший».

Обличчя, сповнені емоцій, сміх, жарти… Тож задоволення отримали всі. Отже головна умова змагання виконана.

Ваші запитання, повідомлення, відгуки
Будь ласка, порахуйте 7 + 9.

^Вгору