На допомогу батькам юних науковців

Поради батькам випускникам!

1. Контролюйте, скільки спить ваш син чи донька. Регулярне недосипання небезпечне для психіки, послаблює її імунітет і загострює хронічні захворювання дітей.

2. В екзаменаційний період дуже важливе харчування випускників. Воно має бути повноцінним. Підліткам слід давати продукти, які містять вітамін Е. Він підвищує імунітет і стійкість до стресу. У натуральному вигляді є в картоплі, сої, кукурудзі, моркві, ожині, волоських горіхах.

3. Споживання на добу до 8 склянок рідини позитивно впливає на організм, зокрема, покращується робота нирок, вони краще протидіють урологічним інфекціям. При цьому корисно пити звичайну воду, натуральні соки. Вживання кави не підвищує працездатності, підсилює стрес, викликає сильну сечогінну дію, що призводить до зневоднення організму і підвищеної роздратованості.

4. Звертайте увагу на посуд, з якого їдять ваші діти. Краще, аби він був золотавий. Цей колір заспокоює нервову систему, концентрує увагу, покращує настрій і пам'ять.

5. Частіше спілкуйтеся зі своїми дітьми, переймайтеся їхніми проблемами, допомагайте розв'язувати їх. Займіть позицію «друга» для своїх синів і дочок.

10 порад для батьків

Які батьки не мріють про те, щоб їхні діти зростали здоровими, щасливими і, звичайно, вдячними? Та далеко не всі досягають заповітної мети. Інакше давно зникла б горезвісна проблема батьків і дітей.

Як же правильно виховувати своїх нащадків? Ось поради американського психолога Віктора Кляйна.

1. Стимулюйте інтелект дитини!

Створюючи необхідне середовище, можна підвищити коефіцієнт розумового розвитку дошкільника на 25—30 одиниць чи, навпаки, знизити його на 50—80 одиниць (якщо життя дитини буде одноманітним, нецікавим і безрадісним).

2. Формуйте у дитини самоповагу!

Власний образ, закріплений свідомістю, є визначальним під час прийняття рішень: у виборі друзів, у коханні, профорієнтації...

3. Навчіть дитину спілкуватися!

Для цього необхідні щонайменше п'ять таких чинників:

щира любов батьків (породжує почуття захищеності);

доброзичливість інших дорослих, не лише рідних і близьких (рятує від комплексів);

зовнішня привабливість дитини, а особливо — підлітка (одяг, манери);

обгрунтована впевненість у собі (кожний у чомусь сильний);

хороший запас слів (як інакше спілкуватися?).

4. Стежте за тим, щоб дитина не перетворилася на «комп’ютеромана»!

Соціологи запевняють, що школярі проводять перед екраном комп’ютера у середньому до 5 годин на день. Медики вважають, що це гальмує розвиток лівої півкулі головного мозку, відповідальної, зокрема, за розвиток мовлення. Пасивному сидінню за комп’ютером слід протиставити заняття спортом, музикою, читання, корисну домашню роботу.

5. Виховуйте відповідальність і порядність

Слід робити це на власному прикладі. Не прогайте момент: у підлітковому віці симпатії перемістяться з батьків до однолітків.

6. Привчіть дитину пишатися своєю сім'єю, шанувати її традиції!

7. Живіть у хорошому оточенні!

Друзі, яких виберуть ваші діти, впливатимуть на їхні моральні орієнтири, поведінку. Тому уважно придивляйтеся до сусідських дітей, цікавтеся репутацією школи, до якої ходять ваші діти. Подбайте про те, щоб розширити коло знайомств дитини.

8. Будьте вимогливими!

Діти з високою самооцінкою, почуттям власної гідності, умінням робити щось краще за інших, як правило, виростають у сім'ях, де до них висували високі вимоги: підтримувати порядок у будинку, організовувати своє дозвілля, добре поводитися. Та не перегніть палицю — не будьте тиранами. І врахуйте: слухняними, акуратними, розумними діти стають не відразу. Потрібні ваші зусилля протягом багатьох років. Будьте ж терплячими.

9. Привчайте дитину до праці!

Якоюсь мірою ви можете запрограмувати майбутній життєвий успіх свого чада. Привчіть його без примусу виконувати доручену справу, допоможіть заповнити життя цікавими й потрібними справами. Нехай звикає долати труднощі й переконається, що йому багато чого під силу.

10. Не робіть за дітей те, що вони цілком зможуть зробити самі!

І запам'ятайте: якщо у важку хвилину саме ви опинитеся поруч як друг, дитина, можливо, довірить вам свою «страшну таємницю» і прислухається до вашої поради.

Ваші запитання, повідомлення, відгуки
Що є сумою 1 і 1?

^Вгору