Для педагогів



Підсумки Всеукраїнських виставок-конкурсів науково-технічного напряму

В червні місяці 2017 року відбулося підбиття підсумків Всеукраїнської виставки-конкурсу науково-технічної творчості учнівської молоді «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!» та Всеукраїнської виставки-конкурсу учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання.

На всеукраїнський етап Виставок від Сумської області було представлено 25 експонатів, переможців обласного етапу, з 12 позашкільних та загальноосвітніх навчальних закладів.

Переможцями стали:

- Всеукраїнська виставка-конкурс науково-технічної творчості учнівської молоді «Наш пошук і творчість — тобі, Україно!»:

диплом І ступеня - Шийко Олексій, вихованець Конотопської міської станції юних техніків Сумської області, за роботу «Роботизована платформа на Ардуіно»;

диплом ІІ ступеня - Денисенко Денис та Хабленко Євген, вихованці Сумської районної станції юних техніків Сумської області, за роботу «Безпілотний літак «STORM»;

диплом ІІ ступеня - Кожушко Максим, вихованець Лебединського міського центру позашкільної освіти Сумської області, за роботу «Модель підводного човна»;

диплом ІІ ступеня - Негір Дмитро, Горобець Микола, вихованці Кролевецької районної станції юних техніків Сумської області, за роботу «Блок живлення з зарядним пристроєм «Модуль-2»;

диплом ІІ ступеня - Цибульняк Андрій, вихованець Сумської районної станції юних техніків Сумської області, за роботу «Ейфелева вежа»;

диплом ІІІ ступеня - Литвиненко Максим, вихованець Кролевецької районної станції юних техніків Кролевецького району Сумської області, за роботу «Зореліт Квазар»;

диплом ІІІ ступеня - Носов Іван, вихованець Конотопської міської станції юних техніків, Сумської області, за роботу «Похідна міні-пічка для воїнів АТО»;

- Всеукраїнська виставка-конкурс учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання:

диплом І ступеня - Скляр Ігор, вихованець Кролевецької районної станції юних техніків Сумської області, за роботу «Модель автомобіля «MG-TC»;

диплом ІІ ступеня - Гришко Софія, вихованка Лебединського міського центру позашкільної освіти Сумської області, за роботу «Коляска для ляльки»;

диплом ІІ ступеня - Єлін Олексій, вихованець Глухівського міського центру позашкільної освіти Сумської області, за роботу «Модель гоночного автомобіля типу С24\58»;

диплом ІІ ступеня - Поліщук Кирило, вихованець Глухівського міського центру позашкільної освіти Сумської області, за роботу «Альтанка»;

диплом ІІ ступеня - Стоян Даніїл, вихованець Кролевецької районної станції юних техніків Сумської області, за роботу «Модель семимачтової шхуни «Томас Лоусон».

Вітаємо переможців!!!

За інформацією науково-технічного відділу
КЗ СОР – ОЦПО та РТМ


Обласні етапи Всеукраїнських виставок-конкурсів науково-технічної творчості учнівської молоді «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!» та учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання

З метою підбиття підсумків роботи технічних гуртків, підтримки та розвитку науково-технічної творчості учнівської молоді, пропаганди та популяризації досягнень дитячих колективів з науково-технічної, пошуково-конструкторської, дослідницької діяльності, а також раціоналізації та винахідництва, залучення учнівської молоді до різноманітних напрямів науково-технічної творчості 18 квітня – 29 квітня цього року на базі комунального закладу Сумської обласної ради – обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю науково-технічним відділом було організовано проведення обласних етапів Всеукраїнських виставок-конкурсів науково-технічної творчості учнівської молоді ,,Наш пошук і творчість – тобі, Україно!” та робіт учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання (далі – Виставки-конкурси).

На Виставки-конкурси було представлено 150 робіт вихованців із 20 позашкільних навчальних закладів області, а саме: Білопільського ЦДЮТ, Буринського БДЮТ, Великописарівського БДЮТ, Глухівського міського ЦПО, КЗ СОР – ОЦПО та РТМ, Конотопської міської СЮТ, Конотопського районного ЦПР, Кролевецької районної СЮТ, Лебединського ЦПО, Липоводолинського районного БДЮ, Охтирського міського ЦПО – МАН, Охтирського районного ЦДЮТ, Путивльського районного ЦПР, Роменської міської МАН, Роменського ЦПО та РТМ, Середино-Будського ЦДЮТ, Сумської районної СЮТ, Сумського міського ЦНТТМ, Тростянецького районного ПДЮ, Шосткинської міської СЮТ.

За підсумками проведення конкурсу та на підставі рішення журі, було оформлено протоколи виставок-конкурсів, підготовлено підсумковий наказ та відібрано кращі роботи для участі у Всеукраїнських виставках-конкурсах науково-технічної творчості учнівської молоді ,,Наш пошук і творчість – тобі, Україно!” та робіт учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання.

Переглянути підсумкові протоколи можна тут...

Вітаємо переможців!!!

За інформацією науково-технічного відділу
КЗ СОР – ОЦПО та РТМ


Участь команди судномоделістів Сумської області у всеукраїнських відкритих змаганнях на Кубок України «Кубок полтавської битви» (21–24.04.2016, м. Полтава)

У всеукраїнських відкритих змаганнях на Кубок України «Кубок полтавської битви» взяли участь 34 юних спортсмени з 84 моделями та 33 дорослих спортсмени з 87 моделями.

На водяній дистанції проходила дійсно запекла битва. Сумську область представляла команда судномоделістів Глухівського міського центру позашкільної освіти, яка підтвердила звання однієї з найсильніших в Україні.

В особистому заліку серед учнівської молоді юні судномоделісти вибороли дві срібні медалі: Олег Устінов в класі «ЕСО mini expert», Дмитро Борщ в класі «ЕСО expert», одну бронзову медальОлег Устінов в класі «ЕСО expert».

В командній гонці «ECO TEAM mini» Олегу Устінову, Дмитру Борщу та Кристіні Дудченко не було рівних, найближчих переслідувачів полтавчан вони випередили на 19 кругів, вибороли перше місце і три золоті медалі.

В загальнокомандному заліку команда Сумської області зайняла друге місце.

Вітаємо переможців!!!



ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС-ЗМАГАННЯ УЧНІВ МОЛОДШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ З ПОЧАТКОВОГО ТЕХНІЧНОГО МОДЕЛЮВАННЯ

14-16 квітня 2016 року на базі Чернігівського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді Українським державним центром позашкільної освіти було проведено Всеукраїнський конкурс-змагання учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання. У конкурсі взяли участь п’ятнадцять команд: Волинської, Дніпропетровської, Житомирської, Закарпатської, Івано-Франківської, Миколаївської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей та м. Києва.

Сумську область представляла команда Шосткинської міської станції юних техніків у складі Пати Маргарити та Барміна Сергія, вихованців гуртка початкове технічне моделювання (керівник Кибенко М.М.).

За сумою балів в командному заліку команда Сумської області посіла третє місце.

Вітаємо призерів змагань, бажаємо їм подальших успіхів!



Відбулися обласні змагання учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання

26 березня 2016 року на базі Сумського обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю відбулися обласні змагання учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання.

Організатор змагань – комунальний заклад Сумської обласної ради – обласний центр позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю.

Початкове технічне моделювання – це перші кроки до пізнання цікавого світу техніки, перші спроби власної творчої діяльності, опанування молодшими школярами початковими технічними та технологічними знаннями, вміннями і навичками.

У змаганнях взяли участь вихованці позашкільних навчальних закладів області, а саме: Сумського міського Центру науково-технічної творчості молоді, Недригайлівського районного Будинку дитячої та юнацької творчості, Глухівського міського центру позашкільної освіти, Кролевецької районної станції юних техніків, Шосткинської міської станції юних техніків, Конотопської станції юних техніків, Будинку дитячої та юнацької творчості Буринської районної ради, Сумської районної станції юних техніків, Лебединського центру позашкільної освіти, Путивльського районного центру позашкільної роботи, «Палацу дітей та юнацтва» Тростянецької районної ради, Обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю, «Центру дитячої та юнацької творчості» Білопільської районної ради.

Програмою змагань передбачалося теоретичне тестування, виготовлення моделей транспортної техніки та випробування планера на дальність польоту.

Роботи учасників змагань оцінювало компетентне журі, яке враховувало правильні відповіді стосовно теоретичного заліку, якість виготовлення (вирізання та формування розгорток моделі) транспортної техніки, якість виготовлення та дальність польоту планера.

Хвилювання вихованців та керівників команд було видно неозброєним оком, адже завдання були не з легких. Але, не зважаючи на складність, учасники змагань продемонстрували високий рівень теоретичної та практичної підготовки.

За підсумками проведення змагань переможцями в командній першості стали: диплом І ступеня – команда Шосткинської міської станції юних техніків-1, диплом ІІ ступеня – команда Лебединського центру позашкільної освіти та команда Шосткинської міської станції юних техніків-2, диплом ІІІ ступеня – команда Кролевецької районної станції юних техніків.

Також було підбито підсумки в особистому заліку в кожному з трьох етапів змагань. На I етапі – «Теоретичний залік» переможцями стали: 1 місце - Бармін Сергій (Шосткинська міська станція юних техніків) та Васильчук Микола (Сумський міський Центр науково-технічної творчості молоді); 2 місце - Коростіль Віктор (Лебединський центр позашкільної освіти), Меркун Іван (Сумська районна станція юних техніків) та Жила Денис (Кролевецька районна станція юних техніків); 3 місце - Власенко Андрій («Палац дітей та юнацтва» Тростянецької районної ради). На II етапі – «Виготовлення транспортної техніки» переможцями стали: 1 місце - Бармін Сергій (Шосткинська міська станція юних техніків); 2 місце - Коростіль Віктор (Лебединський центр позашкільної освіти); 3 місце - Пата Маргарита (Шосткинська міська станція юних техніків) та Лущенко Анжела (Шосткинська міська станція юних техніків). На III етапі – «Випробування планера на дальність польоту» переможцями стали: 1 місце - Плахотний Павло (Недригайлівський районний Будинок дитячої та юнацької творчості) та Сергієнко Ліана (Шосткинська міська станція юних техніків); 2 місце - Хвостик Іван (Обласний центр позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю); 3 місце - Ніштенко Денис (Недригайлівський районний Будинок дитячої та юнацької творчості) та Бармін Сергій (Шосткинська міська станція юних техніків).

Переможці змагань були нагороджені дипломами та грамотами Сумського обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю.

Всі фото...



У Сумах провели обласні змагання учнівської молоді з автомодельного спорту (трасові моделі)

5 березня 2016 року на базі Сумського міського центру науково-технічної творчості молоді відбулися обласні змагання учнівської молоді з автомодельного спорту (трасові моделі). В змаганнях прийняли участь команди Сумського міського центру науково-технічної творчості молоді, Кролевецької районної станції юних техніків, КЗ СОР - обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю.

Програмою змагань передбачалося визначення переможців в особисто-командній першості у класах трасових автомоделей: «RETRO», «F-1/24» та «G-33».

За підсумками проведення змагань у командній першості переможцями обрано:

I місце – команда Сумського міського центру науково-технічної творчості молоді (керівник команди – Лощонов Сергій Анатолійович);

II місце – команда КЗ СОР - обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю (керівник команди – Лощонов Сергій Анатолійович);

III місце – команда Сумського міського центру науково-технічної творчості молоді (керівник команди – Муслієнко Яків Іванович).

Після закінчення напружених перегонів, серед вихованців призові місця розподілилися таким чином:

- клас автомоделей «Ретро»:

І місце — Холявка Ярослав;

ІІ місце — Гузела Андрій;

ІІІ місце — Зновенко Олександр;

- клас автомоделей «F-1/24»:

І місце — Зновенко Олександр;

ІІ місце — Гузела Андрій;

ІІІ місце — Холявка Ярослав;

- клас автомоделей «G-33»:

І місце — Гузела Андрій;

ІІ місце — Холявка Ярослав;

ІІІ місце — Бондар Данило.

Всі переможці були нагороджені дипломами Сумського обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю та медалями. Команди-переможці отримали кубки та дипломи відповідного ступеню.

Висловлюємо щиру подяку всім керівникам команд, що знайшли можливість підготувати і привезти дітей на змагання та окрему вдячність Лощонову Сергію Анатолійовичу за підготовлену трасу.

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ!!!

Усі фото...

За інформацією науково-технічного відділу
КЗ СОР – ОЦПО та РТМ


Інформація про підсумки проведення обласного конкурсу учнівської молоді з інформаційних технологій

З 18 по 19 грудня 2015 року на базі Сумського державного університету відбувся обласний конкурс учнівської молоді з інформаційних технологій. Конкурс проходив згідно Положення про проведення обласного конкурсу, яке передбачало участь представників команд у трьох номінаціях: «Офіс», «WЕВ-дизайн» та «Програмування».

Організатор конкурсу – комунальний заклад Сумської обласної ради – обласний центр позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю.

Основним завданням конкурсу є стимулювання творчого, інтелектуального розвитку учнівської молоді, підвищення інтересу до поглибленого вивчення інформатики та основ програмування, виявлення, підтримки обдарованої учнівської молоді.

У конкурсі взяли участь вихованці позашкільних навчальних закладів області, а саме: Буринського районного будинку дитячої та юнацької творчості, Глухівського міського центру позашкільної освіти, Конотопського районного центру позашкільної роботи, Краснопільського районного центру дитячої та юнацької творчості, Кролевецької районної станції юних техніків, Сумського обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю, Путивльського районного центру позашкільної роботи, Роменського районного центру дитячої та юнацької творчості, Роменської міської малої академії наук, Сумського міського палацу дітей та юнацтва, Сумської районної станції юних техніків, Тростянецького районного палацу дітей та юнацтва, Шосткинської міської станції юних техніків.

Особиста першість визначалася за сумою балів одержаних учасником конкурсу за всі виконані завдання, що передбачені програмою конкурсу, а командна першість – за сумою місць, зайнятих членами команди в особистій першості.

У командному заліку призові місця вибороли:

I місце – команда Сумського обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю, керівник команди Статівка Євгенія Миколаївна;

II місце – команда Сумського міського палацу дітей та юнацтва, керівник команди Гавриленко Олег Михайлович;

IIІ місце – команда Тростянецького районного палацу дітей та юнацтва, керівник команди Слєдзєвський Юрій Богданович;

IIІ місце – команда Шосткинської міської станції юних техніків, керівник команди Пата Олена Іванівна.

В особистому заліку в номінації «Офіс» переможцями стали:

диплом І ступеня – Синявська Євгенія, вихованка Шосткинської міської станції юних техніків;

диплом ІІ ступеня – Холодько Оксана, вихованка Тростянецького районного палацу дітей та юнацтва;

диплом ІІІ ступеня – Могильних Марія, вихованка Сумського міського палацу дітей та юнацтва.

В особистому заліку в номінації «Web-дизайн» переможцями стали:

диплом І ступеня – Кардаш Станіслав, вихованець Роменської міської малої академії наук;

диплом ІІ ступеня – Ситнік Дмитро, вихованець Сумського міського палацу дітей та юнацтва;

диплом ІІІ ступеня – Кролевецький Денис, вихованець обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю.

В особистому заліку в номінації «Програмування» переможцями стали:

диплом І ступеня – Кудрявцев Антон, вихованець обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю;

диплом ІІ ступеня – Михайленко Денис, вихованець Кролевецької районної станції юних техніків;

диплом ІІІ ступеня – Семенистий Андрій, вихованець Шосткинської міської станції юних техніків;

диплом ІІІ ступеня – Куліков Денис, вихованець Тростянецького районного палацу дітей та юнацтва.

Переможці конкурсу були нагороджені дипломами Сумського обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю.



Переможці Всеукраїнського конкурсу робіт юних фотоаматорів «Моя Україно!»

25 листопада 2015 року Українським державним центром позашкільної освіти було підведено підсумки Всеукраїнського конкурсу робіт юних фотоаматорів «Моя Україно!» (заочний). На конкурс було представлено 486 робіт вихованців загальноосвітніх шкіл, профтехучилищ, позашкільних установ та окремих фотоаматорів.

Конкурс проводився за трьома віковими категоріями:

  • молодша група (7-10 років);
  • середня група (11- 14 років);
  • старша група (15 – 18 років).

Конкурс відбувався за такими номінаціями:

  • портрет (репортажний та студійний);
  • пейзаж;
  • натюрморт;
  • жанрове фото;
  • позажанрове фото та експериментальне фото (застосування програми Аdobe Photoshop);
  • мікрофотографія.

За результатами роботи компетентного журі були визначені переможці (Наказ УДЦПО "Про підсумки Всеукраїнського конкурсу робіт юних фотоаматорів «Моя Україно!»).

Серед робіт вихованців - переможців обласного етапу конкурсу робіт юних фотоаматорів позашкільних навчальних закладів Сумської області, які були направлені для участі в заключному етапі Всеукраїнського конкурсу юних фотоаматорів «Моя Україно!» відзначені такі роботи:

У номінації «Пейзаж» (молодша група)

Дипломом ІІ ступеня нагороджено Дудченка Андрія, вихованця Сумського міського центру науково-технічної творчості молоді, за роботу «Вечір».

У номінації «Позажанрове фото» (старша група)

Дипломом ІІІ ступеня нагороджено Зудіну Ангеліну, вихованку Конотопського міського центру дитячої та юнацької творчості Сумської області, за роботу «Прогулянка старим містом».

У номінації «Портрет» (молодша група)

Дипломом І ступеня нагороджено Люту Дашу, вихованку Глухівського міського центру позашкільної освіти Сумської області, за роботу «Портрет».

У номінації «Портрет» (старша група)

Дипломом ІІІ ступеня нагороджено Ткаченко Олену, вихованку Сумської районної станції юних техніків, за роботу «Ловіть своє щастя».

Вітаємо переможців!!!

Дудченко Андрій, вихованець Сумського міського центру науково-технічної творчості молоді, робота «Вечір» Зудіна Ангеліна, вихованка Конотопського міського центру дитячої та юнацької творчості Сумської області, робота «Прогулянка старим містом» Люта Даша, вихованка Глухівського міського центру позашкільної освіти Сумської області, робота «Портрет» Ткаченко Олена, вихованка Сумської районної станції юних техніків, робота «Ловіть своє щастя»


Обласний семінар керівників гуртків авіа- та ракетомоделювання

З 17 по 18 листопада 2015 року на базі Конотопського міського центру дитячо-юнацької творчості був проведений обласний семінар-практикум керівників гуртків авіа- та ракетомоделювання.

У заході взяли участь 13 педагогів з профільних позашкільних навчальних закладів області. Присутні обговорили перспективи розвитку гуртків спортивно-технічного профілю в Сумській області у 2015-2016 навчальному році, хід виконання календарного плану проведення змагань з авіа- та ракетомодельного спорту в області.

Під час роботи семінару розглянули питання підготовки збірної команди Сумської області для участі у Всеукраїнських змаганнях з ракето- та авіамодельного спорту, місця проведення обласних змагань з ракетомодельного спорту у 2016 році, необхідності змінення Положення про обласні змагання з авіамодельного спорту (вільно літаючі моделі).

Учасники семінару мали змогу ознайомитися з досвідом роботи керівників гуртків Солов’я Олександра Володимировича (Конотопський ЦДЮТ), Коломійця Миколи Олександровича (Сумський ОЦПО та РТМ), Борсяка Георгія Анатолійовича (Конотопська СЮТ), начальника спортивно-технічної лабораторії Шосткинського казенного заводу «Імпульс» Гапона Юрія Васильовича.



"З Шевченко по життю"

 

Ваші запитання, повідомлення, відгуки




Будь ласка, додайте 6 й 5.

^Вгору