Обласна школа народних ремесел


У 2019-2020 навчальному році робота обласної школи народних ремесел була організована за напрямом «Рукоділля».

За цей період було проведено 2 навчальні та підсумкову заочну сесію. До участі в роботі школи долучилося 28 вихованців: Охтирського міського центру позашкільної освіти-Мала академія наук учнівської молоді, Недригайлівського Будинку дитячої та юнацької творчості, Лебединського районного Будинку дитячої та юнацької творчості, Сумського районного Будинку дітей та юнацтва Сумської районної ради, комунального закладу Сумської обласної ради – обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю, Лебединського центру позашкільної освіти, комунального закладу Сумський Палац дітей та юнацтва, комунального закладу позашкільної освіти Тростянецької міської ради «Палац дітей та юнацтва», позашкільного комунального закладу «Центр дитячої та юнацької творчості» Миропільської сільської ради, Роменського районного центру дитячої та юнацької творчості.

Упродовж навчання в школі діти спілкувалися з народними майстрами, науковими співробітниками Сумського художнього музею ім.Н.Онацького, відвідували виставки декоративно-ужиткового мистецтва, ознайомлювалися з фондами музею та самостійно досліджували, удосконалювали техніки рукоділля.

Лекційні, практичні, творчі заняття, майстер-класи для учасників заходу проводили: Лариса Кириченко – вчитель вищої категорії, вчитель-методист, заслужений майстер народної творчості України, Ірина Яніна – старший науковий співробітник Сумського художнього музею ім.Н.Онацького.

До підсумкової заочної сесії обласної школи народних ремесел 14 травня 2020 року долучилося 20 випускників школи з Охтирського міського центру позашкільної освіти – Мала академія наук учнівської молоді, Недригайлівського Будинку дитячої та юнацької творчості, Лебединського районного Будинку дитячої та юнацької творчості, Сумського районного Будинку дітей та юнацтва Сумської районної ради, комунального закладу Сумської обласної ради – обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю, комунального закладу Сумський Палац дітей та юнацтва, комунального закладу позашкільної освіти Тростянецької міської ради «Палац дітей та юнацтва», позашкільного комунального закладу «Центр дитячої та юнацької творчості» Миропільської сільської ради.

Випускники школи представили фотоматеріали, що презентують творчі авторські доробки: рушники, сорочки, сукні, серветки, скатертини, фіранки, оздоблені традиційними швами і мережками та звіти про виконану роботу з дослідження та опрацювання регіональних технік рукоділля.

За підсумками навчання в обласній школі народних ремесел посвідчення про позашкільну освіту отримали:

1. Крючко Анастасія Миколаївна, вихованка Охтирського міського центру позашкільної освіти – Мала академія наук учнівської молоді, свідоцтво за № 1470;

2. Бреславец Марія Валеріївна, вихованка Охтирського міського центру позашкільної освіти – Мала академія наук учнівської молоді, свідоцтво за № 1471;

3. Міщенко Марія Олександрівна, вихованка Охтирського міського центру позашкільної освіти – Мала академія наук учнівської молоді, свідоцтво за № 1472;

4. Алєксєєнко Валерія Олегівна, вихованка Охтирського міського центру позашкільної освіти – Мала академія наук учнівської молоді, свідоцтво за № 1473;

5. Будяк Неля В’ячеславівна, вихованка Недригайлівського Будинку дитячої та юнацької творчості, свідоцтво за № 1474;

6. Корнієнко Валерія Олегівна, вихованка Комунального закладу Сумський Палац дітей та юнацтва, свідоцтво за № 1475;

7. Дворниченко Христина Павлівна, вихованка Комунального закладу Сумський Палац дітей та юнацтва, свідоцтво за № 1476;

8. Крупка Анна Вячеславівна, вихованка Комунального закладу Сумський Палац дітей та юнацтва, свідоцтво за № 1477;

9. Вишня Аліна Олександрівна, вихованка Сумського районного Будинку дітей та юнацтва Сумської районної ради, свідоцтво за № 1478;

10. Чех Ірина Сергіївна, вихованка Сумського районного Будинку дітей та юнацтва Сумської районної ради, свідоцтво за № 1479;

11. Синявіна Аня Володимирівна, вихованка комунального закладу позашкільної освіти Тростянецької міської ради «Палац дітей та юнацтва», свідоцтво за № 1480;

12. Баглик Олена Сергіївна, вихованка комунального закладу Сумської обласної ради – обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю, свідоцтво за № 1481;

13. Шендрегоренко Марія Павлівна, вихованка позашкільного комунального закладу «Центр дитячої та юнацької творчості» Миропільської сільської ради, свідоцтво за № 1482;

14. Худашова Наталія Дмитрівна, вихованка районного будинку дитячої та юнацької творчості Лебединської районної ради, свідоцтво за № 1483;

15. Сіробаба Анастасія Вікторівна, вихованка районного будинку дитячої та юнацької творчості Лебединської районної ради, свідоцтво за № 1484;

16. Януш Поліна В’ячеславівна, вихованка районного будинку дитячої та юнацької творчості Лебединської районної ради, свідоцтво за № 1485.


У 2017-2018 навчальному році робота обласної школи народних ремесел була організована за напрямом: «Головні убори та аксесуари».

До участі в роботі школи долучилося 46 вихованців: Охтирського міського центру позашкільної освіти - Мала академія наук, Лебединського районного будинку дитячої та юнацької творчості, Лебединського центру позашкільної освіти, Сумського Палацу дітей та юнацтва, Недригайлівського районного будинку дитячої та юнацької творчості, Сумського районного Будинку дітей та юнацтва, Комунального позашкільного навчального закладу Тростянецької районної ради «Палацу дітей та юнацтва», Будинку дитячої та юнацької творчості Буринської районної ради, Комунального закладу Сумської обласної ради - обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю, Глухівського міського центру позашкільної освіти, Конотопського центру дитячої та юнацької творчості, Комунального закладу Березівської сільської ради «Слоутського навчально-виховного комплексу», Конотопського районного центру позашкільної роботи, Сумського міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді, Краснопільського районного центру дитячої та юнацької творчості.

 

26 жовтня відбулася настановча навчальна сесія обласної школи народних ремесел.

Лекційні заняття для слухачів школи провела майстер народної творчості, член Сумського осередку Національної спілки народних майстрів України, керівник зразкової майстерні художньої вишивки та бісероплетіння  Комунального закладу Сумського Палацу дітей та юнацтва Бабенко Наталія Володимирівна.

Майстер-класи з виготовлення традиційного українського віночка  провели для слухачів школи культорганізатор Центру Несвіт Світлана Олександрівна та керівник творчого об’єднання «Креативне рукоділля» Юрченко Оксана Миколаївна.

Юні майстри наполегливо працювали над створенням квітів з фоамірану, вивчали квіткову символіку та компонували український віночок, що буде чудовою прикрасою кожній дівчині на свята.

22 лютого 2018 року відбулася навчальна сесія обласної школи народних ремесел.

Презентацію із теми «На хустки Україна багата» для слухачів школи представила майстер народної творчості, член Сумського осередку Національної спілки народних майстрів України, керівник зразкового творчого об’єднання «Флористичні барви» комунального закладу Сумської обласної ради – обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю Огнєва Світлана Василівна.

Керівник гуртка Центру Павліченко Наталія Іванівна провела майстер-клас із теми «Хустка як елемент жіночого костюма», під час якого діти опанували секретами мистецтва зав’язування хустки.

Практикум зі створення головного убору та аксесуарів, з використанням національної символіки, в техніці оригамі з тканини, провела для слухачів школи керівник творчого об’єднання «Креативне рукоділля» Юрченко Оксана Миколаївна.

Наразі юні майстри готуються до творчих виставок-звітів, що відбудуться 17 травня 2018 року.

 

Ваші запитання, повідомлення, відгуки




Будь ласка, порахуйте 9 + 1.

^Вгору