Обласна школа народних ремесел

Робота обласної школи народних ремесел спрямована на виявлення, підтримку і творчий розвиток обдарованої учнівської молоді, виховання підростаючого покоління засобами декоративно-ужиткового мистецтва, пропаганду кращих національних традицій, надання додаткової освіти, сприяння професійному самовизначенню учнів.

Завданнями діяльності школи є:

  • поглиблення знань про народні ремесла Слобожанщини;
  • формування профільних знань, умінь, навичок у процесі практичної діяльності;
  • сприяння професійному самовизначенню;
  • формування шанобливого ставлення до традицій українського мистецтва;
  • розвиток художніх здібностей.

У 2016-2017 навчальному році робота школи спрямована на вивчення оберегів, декорування мистецьких і побутових виробів, що є важливим для формування ціннісних орієнтирів творчої особистості, її шанобливого ставлення до свого народу, його духовно-культурної спадщини.

До участі в роботі школи у 2016-2017 навчальному році долучилося 37 вихованців позашкільних навчальних закладів, а саме: Сумського районного будинку дітей та юнацтва, Недригайлівського будинку дитячої та юнацької творчості, Районного будинку дитячої та юнацької творчості Лебединської районної ради, Комунального закладу Сумського палацу дітей та юнацтва, Охтирського міського центру позашкільної освіти – Малої академії наук учнівської молоді, Комунального позашкільного навчального закладу Тростянецької районної ради «Палацу дітей та юнацтва», Лебединського центру позашкільної освіти, Будинку дитячої та юнацької творчості Буринської районної ради.

3 листопада з метою формування життєвих компетентностей дітей і учнівської молоді, стимулювання пізнавальної та творчої активності, сприяння їх професійному самовизначенню, забезпечення умов для застосування профільних знань і вмінь у процесі практичної діяльності відбулася настановча навчальна сесія обласної школи народних ремесел.

Учасники заходу прослухали лекцію з теми: «Національні традиції в народному мистецтві. Оберіг. Символи. Їх значення», відпрацювали на майстер-класах і практикумах: «Виготовлення декоративного виробу в техніці ручного ткацтва», «Відпрацювання техніки створення виробу з використанням національної символіки», «Оздоблення композиційної роботи декоративними елементами».

22-23 лютого відбулася навчальна сесія обласної школи народних ремесел.

Вихованці прослухали лекцію з теми: «Декорування мистецьких і побутових виробів у техніці вибійки», поглибили свої знання та практичні навички з тем: «Ручне ткацтво», «Декоративний оберіг», відпрацювали на майстер-класах зі створення листівки та серветки в техніці вибійки, декорування виробів у національному стилі.

Наразі учасники заходу готуються до творчих виставок-звітів, що відбудуться в межах залікової сесії у травні 2017 року.

Ваші запитання, повідомлення, відгуки
Будь ласка, порахуйте 6 + 7.

^Вгору