ОЦПО та РТМ » Головна » Наші гуртки » Науково-технічний відділ

Науково-технічний відділ

Гурток «Умілі руки»

керівник гуртка – Людмила Валентинівна Гаєва
керівник гуртка – Людмила Валентинівна Гаєва

Робота гуртків науково-технічного напряму забезпечує поглиблення знань вихованців у галузі технічних наук, вироблення цінних практичних умінь і навичок; виховує дисциплінованість та культуру праці; сприяє самовизначенню й самовдосконаленню.

Навчальний курс розрахований на роботу з дітьми середнього шкільного віку і передбачає навчання дітей у групах основного навчального рівня впродовж 2 років.

Метою занять є розвиток творчих здібностей особистості в процесі навчально-творчої діяльності в гуртку художньо-технічного моделювання.

У процесі організації навчально-виховного циклу застосовуються як традиційні технології навчання та виховання, так і елементи інноваційних технологій (формування творчої особистості, колективного творчого виховання тощо).

Гурток «Основи робототехніки та програмування»

керівник гуртка – Євгенія Миколаївна Статівка
керівник гуртка – Євгенія Миколаївна Статівка

Діти вчяться створювати власні історії, ігри, анімацію, поєднують моделювання, конструювання з програмуванням роботів, дізнаються про новітні технології. Упродовж навчання діти знайомляться з основами механіки, математики, моделювання та програмування.

Вихованці гуртка беруть участь у змаганнях з робототехніки.

В гуртку навчаються діти віком 7-9 років.

Заняття гуртка проводяться в комп’ютерному класі КЗ СОР – ОЦПО та РТМ (кабінет 216).

Гурток «Початкове вивчення основ володіння персональним комп’ютером»

керівник гуртка – Ольга Дмитрівна Полякова
керівник гуртка – Ольга Дмитрівна Полякова

Метою програми "Початкове вивчення основ володіння персональним комп’ютером" є профорієнтація вихованців щодо набуття майбутньої професії, пов’язаної з комп’ютерною технікою, - надання додаткових знань, умінь та навичок користування офісною технікою.

Вихованці гуртка засвоюють практичні прийоми роботи з персональним комп’ютером, основні можливості операційної системи Windows, текстового редактору Microsoft Word та Internet.

До занять у гуртку запрошуються діти віком від 9 років і старші.

Заняття гуртка проводяться в комп’ютерному класі ОЦПО та РТМ (кабінет 216).

Форма навчально-виховної роботи: заняття.

Вихованці гуртка мають можливість брати участь в обласному та Всеукраїнському конкурсі з інформаційних технологій. А ще вони цікаво проводять вільний час, спілкуються у колі друзів під час свят, днів іменинника тощо.

Гурток «Перші сходинки до ПК»

керівник гуртка – Ірина Володимирівна Олефіренко
керівник гуртка – Ірина Володимирівна Олефіренко

Програма «Перші сходинки до ПК» розрахована на дітей молодшого шкільного віку та передбачає два роки навчання за початковим рівнем.

Навчальний курс формує знання, уміння і навички використання комп’ютерної техніки для розв’язання навчальних і пізнавально-творчих завдань. Вихованці вчаться шукати потрібну інформацію для навчання, творчості, розширення кругозору; створюють і реалізують різноманітні навчальні проєкти: малюнки, реферати, презентації, відеофільми.

Заняття гуртка проводяться у КЗ СОР – ОЦПО та РТМ, кабінет 216.

Гурток «Робототехніка: вступ для першачків»

керівник гуртка – Ірина Володимирівна Олефіренко
керівник гуртка – Ірина Володимирівна Олефіренко

На заняття гуртка запрошуються діти 6-7 років. Вихованці ознайомлюються з основними поняттями інформатики, конструювання, моделювання, програмування та формують навички обробки інформації через сучасні комп'ютерні технології з метою їх широкого застосування для розв'язання навчальних задач. Гуртківці конструюють та моделюють конструкторами LEGO, Zoob, роблять перші кроки у програмуванні, вивчають комп’ютерні програми для реалізації творчих проєктів, розвивають нестандартне мислення засобами робототехніки.

Заняття гуртка проводяться у КЗ СОР – ОЦПО та РТМ, кабінет 216.

Гурток «LEGO-робототехніка EV3»

керівник гуртка – Євген Євгенович Южаков<
керівник гуртка – Євген Євгенович Южаков

Робототехніка дає дітям захоплюючу можливість вивчати природні, технічні, інженерні науки і математику на практиці.

Ідеальний вік для старту такого роду занять 11-12 років. Раніше у дитини можуть виникнути труднощі з розумінням принципів роботи тих чи інших механізмів. Крім того, математичні і фізичні поняття (які вкрай необхідні для складання алгоритмів, проектування схем і механізмів) добре засвоюються саме паралельно з вивченням їх в шкільному курсі.

Комбінуючи конструктор LEGO з технологіями LEGO MINDSTORMS Education, діти можуть розробляти, збирати, програмувати, а також тестувати роботів. LEGO EV3 забезпечує простоту при складанні початкових моделей, що дозволяє отримати результат в межах одного або пари занять. При цьому можливості у зміні моделей і програм – дуже широкі, і такий підхід дозволяє ускладнювати модель і програму, проявляти самостійність у вивченні теми.

Крім того, діти вчаться формулювати, аналізувати, критично оцінювати, відстоювати свої ідеї. Працюючи в команді, вихованці набувають навичок спілкування, організації та науково-дослідницької діяльності, які допоможуть їм у майбутньому домогтися успішних результатів в вузах і на роботі.

Заняття гуртка проводяться у КЗ СОР – ОЦПО та РТМ, кабінет 119.

Гурток «PROfoto»

керівник гуртка – Юлія Володимирівна Причиненко
керівник гуртка – Юлія Володимирівна Причиненко

В цьому гуртку діти зможуть зрозуміти і вивчити окрім базових знань про фотоапарат і фотографію, ще дуже багато нового. Заняття гуртку формують естетичний смак та навички роботи з цифровим фотоапаратом, діти виконують обробку фото в різних програмах.

Розбір програм Photoshop, Lightroom.

Заняття гуртка проводяться у КЗ СОР – ОЦПО та РТМ, кабінет 216(б).

Фотогурток «Pixel»

керівник гуртка – Сергій Олексійович Статівка
керівник гуртка – Сергій Олексійович Статівка

На гуртку вихованці ознайомляться з історією розвитку фотографії, основами фотографії; найпоширенішою, доступною для вихованців фотоапаратурою й обладнанням; основними етапами фото процесу, жанрами фотографії та композиції. Діти навчаться працювати у графічних програмних продуктах, отримають початкові знання з обробки фотографій, зберігання та друку знімків. Особлива увага приділяється практичному фотографуванню.

Заняття гуртка проводяться у КЗ СОР – ОЦПО та РТМ, кабінет 216(б).

Гурток «Авіамодельний»

керівник гуртка – Микола Олександрович Коломієць
керівник гуртка – Микола Олександрович Коломієць

Діти у гуртку працюють над виготовленням метальних моделей планерів та гумомоторних моделей. Гуртківці середнього та старшого віку працюють над виготовленням вільно літаючих моделей F-1-H, G, A, B, P, та радіокерованих моделей F-3-j і F-3-k.

Вихованці гуртка приймають участь у змаганнях Всеукраїнського, обласного, міського рівня, де завойовують призові місця.

Займаючись в гуртку юні авіатори захоплюються таким чудовим видом технічної творчості як авіамоделізм. Для деяких вихованців роки проведені в стінах гуртка стають вирішальними в виборі майбутньої професії.

Заняття проходять на базі Конотопського ЦДЮТ

Гурток «Геометричне моделювання»

керівник гуртка – Тетяна Володимирівна Подгорна
керівник гуртка – Тетяна Володимирівна Подгорна

Гурток «Геометричне моделювання» відвідують діти молодшого шкільного віку. На заняттях вони мають змогу конструювати різні форми з паперу шляхом його механічної обробки, виготовляти моделі і художні вироби у техніках моделювання за готовими розгортками та схемами. Вихованці опановують такі технології як: оригамі, паперопластика, квілінг, скрапбукінг, гофрування та інші.

Заняття гуртка проводяться на базі ОЗ Великочернеччинська спеціалізована школа I-III ступенів.


Контактний телефон: 33-11-85. Контактна особа: Статівка Сергій Олексійович


Ваші запитання, повідомлення, відгуки
Будь ласка, додайте 6 й 4.

^Вгору