Науково-технічний відділ

Науково-технічний відділ

Гурток «Умілі руки»

керівник гуртка – Людмила Валентинівна Гаєва
керівник гуртка – Людмила Валентинівна Гаєва

Робота гуртків науково-технічного напряму забезпечує поглиблення знань вихованців у галузі технічних наук, вироблення цінних практичних умінь і навичок; виховує дисциплінованість та культуру праці; сприяє самовизначенню й самовдосконаленню.

Навчальний курс розрахований на роботу з дітьми середнього шкільного віку і передбачає навчання дітей у групах основного навчального рівня впродовж 2 років.

Метою занять є розвиток творчих здібностей особистості в процесі навчально-творчої діяльності в гуртку художньо-технічного моделювання.

У процесі організації навчально-виховного циклу застосовуються як традиційні технології навчання та виховання, так і елементи інноваційних технологій (формування творчої особистості, колективного творчого виховання тощо).

Заняття гуртка проводяться у КЗ СОР - ОЦПО та РТМ,  кабінет 118

Науково-технічний відділ

ГУРТОК «ПОЧАТКОВОГО ТЕХНІЧНОГО МОДЕЛЮВАННЯ»

керівник гуртка – Ірина Романівна Гаврилова
керівник гуртка – Ірина Романівна Гаврилова

Початкове технічне моделювання - це перші кроки дитини до пізнання і розуміння світу техніки, спроби її власної творчої діяльності, процес опанування певної системи початкових технічних і технологічних знань, вмінь і навичок.

Програма гуртка початкового технічного моделювання розроблена для дітей віком від 5 до 10 років.

Зміст гуртків ПТМ спрямований на введення в світ техніки, залучення дітей до створення іграшок, моделей машин, механізмів. Також, займаючись у гуртку, діти навчаються працювати такими інструментами, як ножиці і циркуль. Їм стає доступною майстерність читання креслень. Вихованці зможуть навчитись виготовляти різні моделі та копії таких засобів пересування, як автомобіль, літак и корабель.

Традиційно підсумком навчання є демонстрація своїх вмінь та навичок набутих протягом навчального року на міжгурткових, обласних і навіть на Всеукраїнських змаганнях. Юні учасники змагаються з найкращого виготовлення і запуску міні планера, у виготовленні моделі транспортної техніки, а також теоретичного тесту.

Під час занять у гуртку діти розвинуть дрібну моторику рук, логічні і образні думки, зорову пам’ять, увагу і, звичайно ж, акуратність. Вихованці беруть участь в заходах закладу.

Кожен гуртківець навчається виготовляти рухомі іграшки, аплікації та різноманітні технічні моделі. Діти в процесі роботи збагачують свій духовний світ і здобувають вміння бачити прекрасне навколо себе.

Заняття гуртка проводяться у КЗ СОР – ОЦПО та РТМ

Науково-технічний відділ

Гурток «Основи робототехніки та програмування»

керівник гуртка – Євгенія Миколаївна Статівка
керівник гуртка – Євгенія Миколаївна Статівка

Діти вчяться створювати власні історії, ігри, анімацію, поєднують моделювання, конструювання з програмуванням роботів, дізнаються про новітні технології. Упродовж навчання діти знайомляться з основами механіки, математики, моделювання та програмування.

Вихованці гуртка беруть участь у змаганнях з робототехніки.

В гуртку навчаються діти віком 7-9 років.

Заняття гуртка проводяться у КЗ СОР – ОЦПО та РТМ, кабінет 216

Науково-технічний відділ

Гурток «Робототехніка: вступ для першачків»

керівник гуртка – Ірина Володимирівна Олефіренко
керівник гуртка – Ірина Володимирівна Олефіренко

На заняття гуртка запрошуються діти 6-7 років. Вихованці ознайомлюються з основними поняттями інформатики, конструювання, моделювання, програмування та формують навички обробки інформації через сучасні комп'ютерні технології з метою їх широкого застосування для розв'язання навчальних задач. Гуртківці конструюють та моделюють конструкторами LEGO, Zoob, роблять перші кроки у програмуванні, вивчають комп’ютерні програми для реалізації творчих проєктів, розвивають нестандартне мислення засобами робототехніки.

Заняття гуртка проводяться у КЗ СОР – ОЦПО та РТМ, кабінет 216.

Науково-технічний відділ
Науково-технічний відділ

Гурток «Початкове вивчення основ володіння персональним комп’ютером»

керівник гуртка – Ольга Дмитрівна Полякова
керівник гуртка – Ольга Дмитрівна Полякова

Метою програми "Початкове вивчення основ володіння персональним комп’ютером" є профорієнтація вихованців щодо набуття майбутньої професії, пов’язаної з комп’ютерною технікою, - надання додаткових знань, умінь та навичок користування офісною технікою.

Вихованці гуртка засвоюють практичні прийоми роботи з персональним комп’ютером, основні можливості операційної системи Windows, текстового редактору Microsoft Word та Internet.

До занять у гуртку запрошуються діти віком від 9 років і старші.

Заняття гуртка проводяться в комп’ютерному класі ОЦПО та РТМ (кабінет 216).

Форма навчально-виховної роботи: заняття.

Вихованці гуртка мають можливість брати участь в обласному та Всеукраїнському конкурсі з інформаційних технологій. А ще вони цікаво проводять вільний час, спілкуються у колі друзів під час свят, днів іменинника тощо.

Науково-технічний відділ

Гурток «STEM робототехніка»

керівник гуртка – Євген Євгенович Южаков
керівник гуртка – Євген Євгенович Южаков

Робототехніка дає дітям захоплюючу можливість вивчати природні, технічні, інженерні науки і математику на практиці.

Ідеальний вік для старту такого роду занять 11-12 років. Раніше у дитини можуть виникнути труднощі з розумінням принципів роботи тих чи інших механізмів. Крім того, математичні і фізичні поняття (які вкрай необхідні для складання алгоритмів, проектування схем і механізмів) добре засвоюються саме паралельно з вивченням їх в шкільному курсі.

Комбінуючи конструктор LEGO з технологіями LEGO MINDSTORMS Education, діти можуть розробляти, збирати, програмувати, а також тестувати роботів. LEGO EV3 забезпечує простоту при складанні початкових моделей, що дозволяє отримати результат в межах одного або пари занять. При цьому можливості у зміні моделей і програм – дуже широкі, і такий підхід дозволяє ускладнювати модель і програму, проявляти самостійність у вивченні теми.

Крім того, діти вчаться формулювати, аналізувати, критично оцінювати, відстоювати свої ідеї. Працюючи в команді, вихованці набувають навичок спілкування, організації та науково-дослідницької діяльності, які допоможуть їм у майбутньому домогтися успішних результатів в вузах і на роботі.

Заняття гуртка проводяться у КЗ СОР – ОЦПО та РТМ, кабінет 119.

Науково-технічний відділ

Гурток «LEGO-робототехніка»

керівник гуртка – Аліна Сергіївна Южакова
керівник гуртка – Аліна Сергіївна Южакова

Використовуючи тематику реальних проєктів STEM, що включають науку, технології, інженерію та програмування діти мають змогу займатися проєктною діяльністю з набором LEGO Education WeDo 2.0. Проєктна діяльність дозволяє сформувати у вихованців знання, вміння i навички в області технології, фізики, технічних i природничо-наукових дисциплін, а також інформатики. Заняття з WeDo 2.0 допомагають дітям розвинути не тільки ключові компетенції XXI століття, а й навички ведення науково-дослідної діяльності, а також впевненість у своїх силах i знаннях.

Набір LEGO Education WeDo 2.0 створений за інноваційними навчальними стандартами. Він поєднує в собі звичайні цеглинки LEGO, електронні компоненти, що дозволяють створювати та програмувати справжніх роботів, графічне програмне середовище, якісні інструкції для конструювання та вбудований графічний редактор.

Заняття гуртка проводяться у КЗ СОР – ОЦПО та РТМ, кабінет 119.

Науково-технічний відділ

Гурток «PROfoto»

керівник гуртка – Юлія Володимирівна Причиненко
керівник гуртка – Юлія Володимирівна Причиненко

В цьому гуртку діти зможуть зрозуміти і вивчити окрім базових знань про фотоапарат і фотографію, ще дуже багато нового. Заняття гуртку формують естетичний смак та навички роботи з цифровим фотоапаратом, діти виконують обробку фото в різних програмах.

Розбір програм Photoshop, Lightroom.

Заняття гуртка проводяться у КЗ СОР – ОЦПО та РТМ, кабінет 216(б).

Науково-технічний відділ

Гурток «Юних фотоаматорів»

керівник гуртка – Андрій Олександрович Причиненко
керівник гуртка – Андрій Олександрович Причиненко

У гуртку фотомистецтва вихованці вивчають ази фотографії, розвивають художній смак, творчу уяву, фантазію, формують інтерес до техніки і мистецтва. Під час навчання діти ознайомлюються з програмою графічного редактора, отримують навички створення колажів, фотомонтажів, підготовки фото до друку.

Юні фотолюбителі беруть участь у різноманітних фотоконкурсах, фотовиставках, змаганнях, що дозволяє дітям оцінити свої можливості та навички, приносить їм емоційне та естетичне задоволення.

Саме на заняттях фотогуртка вихованці мають нагоду розвинути свої креативні дані, надзвичайну спостережливість та уважність до дивовижних структур та об’єктів довкілля, різноманітних видів флори та фауни.

Заняття гуртка проводяться у Сумському центрі соціально-психологічної реабілітації дітей області.

Науково-технічний відділ

Фотогурток «Pixel»

керівник гуртка – Сергій Олексійович Статівка
керівник гуртка – Сергій Олексійович Статівка

На гуртку вихованці ознайомляться з історією розвитку фотографії, основами фотографії; найпоширенішою, доступною для вихованців фотоапаратурою й обладнанням; основними етапами фото процесу, жанрами фотографії та композиції. Діти навчаться працювати у графічних програмних продуктах, отримають початкові знання з обробки фотографій, зберігання та друку знімків. Особлива увага приділяється практичному фотографуванню.

Заняття гуртка проводяться у КЗ СОР – ОЦПО та РТМ, кабінет 216(б).

Науково-технічний відділ

Гурток «Авіамодельний»

керівник гуртка – Микола Олександрович Коломієць
керівник гуртка – Микола Олександрович Коломієць

Діти у гуртку працюють над виготовленням метальних моделей планерів та гумомоторних моделей. Гуртківці середнього та старшого віку працюють над виготовленням вільно літаючих моделей F-1-H, G, A, B, P, та радіокерованих моделей F-3-j і F-3-k.

Вихованці гуртка приймають участь у змаганнях Всеукраїнського, обласного, міського рівня, де завойовують призові місця.

Займаючись в гуртку юні авіатори захоплюються таким чудовим видом технічної творчості як авіамоделізм. Для деяких вихованців роки проведені в стінах гуртка стають вирішальними в виборі майбутньої професії.

Заняття проходять на базі Конотопського ЦДЮТ

Науково-технічний відділ

Гурток «Геометричне моделювання»

керівник гуртка – Тетяна Володимирівна Подгорна
керівник гуртка – Тетяна Володимирівна Подгорна

Гурток «Геометричне моделювання» відвідують діти молодшого шкільного віку. На заняттях вони мають змогу конструювати різні форми з паперу шляхом його механічної обробки, виготовляти моделі і художні вироби у техніках моделювання за готовими розгортками та схемами. Вихованці опановують такі технології як: оригамі, паперопластика, квілінг, скрапбукінг, гофрування та інші.

Заняття гуртка проводяться на базі Великочернеччинського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Сумської міської ради.


Контактний телефон: 33-11-85. Контактна особа: Статівка Сергій Олексійович


Назад

Ваші запитання, повідомлення, відгуки
Що є сумою 6 і 8?

^Вгору