ОЦПО та РТМ » Головна » Про заклад

Про заклад

Комунальний заклад Сумської обласної ради – обласний центр позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю

Комунальний заклад Сумської обласної ради – обласний центр позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю (ОЦПО та РТМ) – комплексний, багатопрофільний заклад позашкільної освіти, організаційний, координаційний і методико-інформаційний центр навчальної, виховної роботи з дітьми та учнівською молоддю в області. Заснований у червні 1997 року.

ОЦПО та РТМ включено до переліку найбільших позашкільних навчальних закладів України. У творчих об’єднаннях позашкільну освіту здобувають понад 4200 вихованців.

Освітня діяльність у закладі орієнтована на роботу з дітьми та молоддю віком від 4 до 21 року за туристсько-краєзнавчим, фізкультурно-спортивним, еколого-натуралістичним, науково-технічним, дослідницько-експериментальним, оздоровчим, гуманітарним, художньо-естетичним, військово-патріотичним, соціально-реабілітаційним напрямами позашкільної освіти. У функціональній структурі закладу – 8 навчальних відділів, організаційно-масовий, методичний відділ, Сумське територіальне відділення Малої академії наук України, школи раннього творчого розвитку «Сонечко», «Кіндер-клуб», обласні профільні школи, пересувний заклад позашкільної освіти, Центр розвитку та професійного самовизначення дітей, «Д.І.М.», Центр національно-патріотичного виховання.

Освітню діяльність забезпечують 138 педагогічних працівників. 8 педагогів мають звання «Керівник гуртка – методист», 2 – «Майстер спорту», 1 – «Майстер спорту міжнародного класу», 1 – «Народний майстер». 15 педагогічних працівників мають науковий ступінь кандидата наук.

Навчально-творча, розвивальна, виховна діяльність закладу передбачає організацію впродовж навчального року двох семестрів, на час літніх канікул – ІІІ навчально-дозвіллєвого (оздоровчого) семестру.

Педагогами закладу розроблено та реалізовано низку соціально-педагогічних проєктів і програм, спрямованих на національно-патріотичне виховання, розвитку творчого потенціалу дітей і молоді, зокрема «Кожна дитина, має право», «Дійти до кожного – зацікавити всіх», «Голос крові: ми – Українці», «Кровна родина», «Діти розбудовують громаду».

З метою підтримки інтелектуально обдарованих здобувачів освіти започатковано Програму «Молода генерація Сумщини на 2023 – 2027 року». ОЦПО та РТМ став базовим в області освітнім центром, у якому проводяться різноманітні освітні інтерактиви для обдарованої учнівської молоді.

Для підтримки творчо обдарованих здобувачів освіти сформовано систему проведення обласних масових заходів за напрямами позашкільної освіти.

Відповідно до Стратегій розвитку закладу на 2020 – 2025 роки важливим аспектом діяльності закладу є формування внутрішньої системи якості освіти.

Координаційно-методичну діяльність ОЦПО та РТМ спрямовано на роботу з 56 профільними та комплексними закладами позашкільної освіти міських, селищних, сільських рад, їх інформаційне, методико-програмне забезпечення. З цією метою організовано проведення понад 20 методико-педагогічних заходів. На основі досвіду роботи педагогічного колективу розроблено педагогічну технологію творчих об’єднань, підготовлено 15 навчально-методичних посібників з питань організації роботи з дітьми в умовах закладу позашкільної освіти. Налагоджено випуск інформаційно-методичного збірника «Позашкільна освіта Сумщини: регіональний аспект».

За цілеспрямовану діяльність педагогічний колектив закладу нагороджено Почесною грамотою Кабінету Міністрів України.

Ваші запитання, повідомлення, відгуки
Що є сумою 3 і 4?

^Вгору