Теоретичний модуль обласної STEM-школи для педагогів-позашкільників «Змішаний формат STEM-орієнтованого навчання в закладах позашкільної освіти»
Навчальний зміст модуля присвячено змішаному формату позашкільної STEM-освіти. Програмою заходу передбачено вивчення навчально-методичних матеріалів щодо актуальних питань STEM-освіти педагогами-учасниками школи, вихідне анкетування, визначення подальших перспектив діяльності.
День І. 26 жовтня 2022 р.
Відкриття обласної STEM-школи для педагогів-позашкільників
Шановні колеги, у перший день роботи у межах теоретичного модуля обласної STEM-школи для педагогів-позашкільників заплановано проведення презентації-огляду навчально-методичних матеріалів, під час якої ви ознайомитеся з організаційними особливостями й перспективами діяльності впровадження STEM-освіти в закладах позашкільної освіти Сумщини.
У записах виступів спікерів, що можна також послухати під час онлайн-конференції, ви почуєте ключові аспекти реалізації змішаного формату STEM-орієнтованого навчання, що детальніше зможете вивчити самостійно у другий день роботи школи.
Організаційні особливості упровадження STEAM-орієнтованого навчання в закладах позашкільної освіти: реалії й перспективи
Спікер: Заярна Вікторія Сергіївна, заступник директора Сумського ОЦПО та РТМ, кандидат педагогічних наук
Цифровий компонент STEM-орієнтованого змішаного навчання в закладах позашкільної освіти
Спікер: Сьома Світлана Олексіївна, методист Сумського ОЦПО та РТМ, кандидат педагогічних наук
Презентація освітнього STEM-продукту: веб-ресурси й можливості
Спікер: Перепелиця Ніна Володимирівна, методист Сумського ОЦПО та РТМ
Інструментарій для реалізації змішаного STEM-орієнтованого навчання (з досвіду діяльності природничо-дослідницької лабораторії)
Спікер: Перетятько Крістіна Борисівна, завідувач гуманітарно-оздоровчого відділу СОЦПО та РТМ
STEM-дослідження стану довкілля в умовах змішаного навчання в закладах позашкільної освіти
Спікер: Бойко Надія Федосіївна, методист Сумського ОЦПО та РТМ
День ІІ. 27 жовтня 2022 р.
Навчально-методичні матеріали обласної STEM-школи для педагогів-позашкільників
Шановні колеги, другий день роботи обласної STEM-школи для педагогів-позашкільників передбачає самостійну роботу з попередньо презентованими навчально-методичними матеріалами. Ці матеріали стануть у нагоді в процесі впровадження STEM-орієнтованої навчально-творчої діяльності в умовах закладу позашкільної освіти у змішаному форматі, підвищать цифрову компетентність здобувачів освіти й педагогів, сприятимуть результативності освітнього процесу. За результатами вивчення матеріалів ви маєте пройти вихідне тестування.
Цифровий компонент STEM-орієнтованого змішаного навчання в закладах позашкільної освіти
Спікер: Сьома Світлана Олексіївна, методист Сумського ОЦПО та РТМ, кандидат педагогічних наук
Презентація освітнього STEM-продукту: веб-ресурси й можливості
Перепелиця Ніна Володимирівна, методист Сумського ОЦПО та РТМ
Інструментарій для реалізації змішаного STEM-орієнтованого навчання (з досвіду діяльності природничо-дослідницької лабораторії)
Спікер: Перетятько Крістіна Борисівна, завідувачка гуманітарно-оздоровчого відділу СОЦПО та РТМ
STEM-дослідження стану довкілля в умовах змішаного навчання в закладах позашкільної освіти
Практичні матеріали щодо проведення STEM-досліджень стану довкілля за Міжнародною науково-освітньою програмою GLOBE
Вихідне анкетування
Шановні учасники школи, просимо вас пройти анкетування за змістом навчальних матеріалів теоретичного модулю обласної STEM-школи. На підставі аналізу його результатів організатори заходу зможуть корегувати подальшу роботу. Анкетування відкрито до 4 листопада 2022 р.
Бажаємо успіху!
«Думки про STEM»
Шановні колеги, нам цікаві ваші думки з теми «STEM», а також важливим є зворотній зв’язок з вами. Зробіть свій пост на інтерактивній дошці. Це може бути відгук про роботу школи або ваші власні думки, авторське фото, цитата чи цікава ілюстрація про STEM у позашкіллі. Підпишіть свій пост, щоб публікація була авторська. Нам важливий відгук кожного!
Творче завдання
Шановні колеги, результатом вашої активної роботи у межах теоретичного модуля й підготовкою до практичного модуля обласної STEM-школи для педагогів-позашкільників стане виконання творчого завдання.
За допомогою веб-ресурсів вам необхідно розробити освітній інтерактивний STEAM-продукт, що має відповідати наступним пунктам:
- Інтеграція різних напрямів позашкільної освітньої діяльності
- Розвиток ключових STEM-навичок здобувачів освіти
- Авторський продукт одноосібної чи командної роботи
- Простий веб-доступ для здобувачів освіти
- Складова активності, що буде презентовано під час Фестивалю STEM-ідей.
Презентація освітнього продукту відбудеться у межах роботи практичного модуля обласної STEM-школи у лютому 2023 р. (посилання на створений освітній продукт необхідно буде зазначити при вхідній реєстрації).
Шановні колеги, дякуємо за активну участь у теоретичному модулі
обласної STEM-школи і співпрацю!
Бажаємо наснаги й професійних звершень!
Перемоги і миру!