ОЦПО та РТМ » Координаційна робота » Учнівське самоврядування

Учнівське самоврядуванняБал відбувся

Доброю традицією стало проведення в нашій області новорічного балу, який збирає найактивнішу молодь Сумщини, лідерів учнівського самоврядування.

Цьогоріч бал відбувся 20 грудня у форматі онлайн.

Тож, до участі у святі танцю долучилися активісти шкільного життя:

м. Ромни і Роменського району, Сумського району та Хотінської територіальної громади, Тростянеччини, м. Охтирка та м. Путивль, Великописарівської і Чернечинської територіальних громад, Недригайлівщини та Краснопільщини, Миколаївської територіальної громади Білопільського р-ну, Дубов’язівської та Андріяшівської територіальних громад.

Учасників балу привітала директор Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації Вікторія Гробова. Вона наголосила що саме за такими активними, талановитими лідерами учнівського самоврядування майбутнє нашої держави!

Під час заходу діти брали участь в майстер-класах, з задоволенням танцювали обов’язкову програму балу.

Жоден з учасників не залишився без подарунків, вони отримали позитивні враження від чудової атмосфери, яка панувала на святі.Засідання школи «Лідер» відбулося!!!

Обласна школа «Лідер» ставить новий рекорд – до засідання, що відбулося в режимі онлайн 20 листопада, долучилося понад 100 найактивніших лідерів учнівського самоврядування закладів загальної середньої, позашкільної освіти області.

Сьогодні в межах теми «Онлайн проєкти: виклики сучасності та перспективи» спілкувалися не лише голови рад старшокласників та їх заступники, а й усі командами лідерського активу. Лідери учнівського самоврядування поділилися своїми напрацюваннями, цікавими проєктами, челенджами.

Активісти отримали завдання: в рамках Всеукраїнського проєкту , присвяченого 30 – річчю Незалежності України створити власні онлайн-проєкти, підготувати відеоматеріали про найвидатніші куточки нашої області.

Чекаємо на нові зустрічі.Звук поставимо на всю, діти в Zoomі сидять...

27 жовтня відбувся Всеукраїнський збір-старт лідерів учнівського самоврядування «Лідер-челендж». Онлайн зустріч розпочав т.в.о. Міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет та представники Міністерства освіти і науки України. До заходу долучилися лідери учнівського самоврядування Краснопільщини, Роменщини, Лебединщини, голова Сумської обласної ради старшокласників Аліса Лук’янова. Це була крута онлайн зустріч, під час якої найактивніша молодь України представила свої обласні ради у форматі відео-візитівок і презентувала цікаві проєкти, присвячені 30-річчю Незалежності України. Маємо надію, що у 2021 році буде реалізована ініціатива Сухопутних військ Збройних Сил України щодо спільних заходів з лідерами учнівського самоврядування, а наступна зустріч відбудеться вже на базі навчального центру «Десна» Чернігівської області.

Feedback зустрічі стало виконання лідерського гімну, який став яскравим фінальним акордом зустрічі однодумців. З нетерпінням чекаємо на наступну зустріч!Лідери в дії, будемо знайомі«Учні–батьки–педагоги: взаємодія, взаєморозуміння!

Базові чинники якості освіти закладено в концепції Нової української школи, зокрема у принципі педагогіки партнерства.

«Трикутник: учні–батьки–педагоги» має інтегрувати виховний потенціал закладу освіти і родини задля умов отримання дорослими і дітьми досвіду конструктивної взаємодії.

Особливо актуальним це питання постало з початком карантину. Кожна родина відчула складність в організації навчання, зокрема дистанційного.

І лише завдяки тому, що педагогічні колективи спільно з батьками, враховуючи настрої і потреби дітей, змогли напрацювати технології взаємодії в нових реаліях шкільного життя.

Саме це питання зумовило необхідність укладення угоди про партнерство між Департаментом освіти і науки, батьківською громадськістю, обласною радою старшокласників, і таку Угоду було укладено 26 серпня 2020 року, під час обласної серпневої конференції педагогічних працівників закладів освіти Сумської області. Угоду підписали: від освітян – директор Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації Вікторія Павлівна Гробова, від батьківської громадськості – Колодненко Віталій Миколайович (Нижньосироватська ОТГ Сумського району), від учнівської молоді – голова обласної ради старшокласників Аліса Лук’янова, учениця Сумської спеціалізованої школи №10 ім. Героя Радянського Союзу О. Будка.

Маємо надію, що робота «Трикутника» активізується в усіх громадах, а в усіх закладах освіти буде підписано меморандуми про співпрацю.Засідання СОРС

17 серпня 2020 року відбулося засідання Сумської обласної ради старшокласників. Проаналізовано роботу ради за минулий рік, та окреслено плани роботи на перспективу.

Під час засідання було обрано голову ради, нею стала Лук’янова Аліса учениця Сумської спеціалізованої школи I – III ступенів № 10 ім. Героя Радянського Союзу О. Бутка.«Патріотична хвиля»

22 травня 2020 року підбиті підсумки обласної акції «Патріотична хвиля», що проходить в області четвертий рік поспіль в рамках обласного соціально-освітнього національно-патріотичного проекту «Голос крові: Ми – Українці!».

Учасники акції надіслали звіти про свою роботу протягом року, і в умовах карантину журі працювало заочно.

За рішенням журі, перехідний прапор та диплом переможця отримали члени учнівського самоврядування Стецьківського закладу загальної середньої освіти I-III ступенів Сумської районної ради Сумської області.Карантин - це привід спілкуватися ще більше! Наші Лідери завжди разом, навіть, сидячи вдома) Хто ще не приєднався, поспішайте, ми чекаємо! З нами цікаво і, головне, весело#newchallengeLeaders CoolУчнівське самоврядування – в дії!

У 2017 році роботу органів учнівського самоврядування закладів освіти області було спрямовано на формування у школярів національно-патріотичної свідомості; ознайомлення з інноваційними формами та методами роботи самоврядування, їх практичного впровадження.

Пріоритетними напрямками діяльності учнівського самоврядування є: формування  громадянина, патріота, інтелектуально розвиненої, духовно і морально зрілої особистості, підвищення ефективності роботи щодо професійного самовизначення старшокласників через розроблення та реалізацію соціально-освітніх проектів.

Результати своєї діяльності лідери учнівського самоврядування презентували під час навчальних сесій обласної школи «Лідер», яких у 2017 році було проведено 4. Освітньою програмою школи передбачено ознайомлення школярів з теоретичними аспектами лідерства; залучення до тренінгової діяльності; обмін досвідом; розроблення соціально значущих програм і проектів.

Активісти шкільного життя активно співпрацюють з дитячими, молодіжними громадськими організаціями області, а також представники громадських організацій інших регіонів України.

Важливою складовою діяльності органів учнівського самоврядування є волонтерство. На виконання завдань обласного соціально-освітнього національно-патріотичного проекту «Голос крові: ми – Українці!» було започатковано обласну акцію «Патріотична хвиля». У межах акції  проведено засідання «круглого  столу», під час якого активно налаштована учнівська молодь Сумщини звітувала про волонтерську роботу. За підсумками участі в акції було окреслено низку важливих проблем з питань допомоги онкохворим дітям, учасникам АТО та людям поважного віку, визначено подальші плани, започатковано ініціативу – передача Прапору  доброчинності. На разі цей Прапор утримує рада старшокласників м.Лебедин.

З метою естетичного виховання учнівської молоді, організації змістовного відпочинку щороку в грудні обласна рада старшокласників організовує проведення новорічного балу лідерів учнівського самоврядування. У 2017 році бал зібрав творчо обдаровану учнівську молодь в обласному академічному театрі драми та музичної комедії ім. М.С. Щепкіна. Традицію проведення балів підхопили активісти шкільного життя міст Суми, Путивля.

Лідери самоврядування брали активну участь у заходах всеукраїнського  рівня, зокрема Всеукраїнській школі громадської та волонтерської участі й патріотичного виховання «Агенти змін», Всеукраїнському зборі лідерів учнівського самоврядування «З Україною в серці» (м. Черкаси), Всеукраїнському форумі лідерів учнівського самоврядування «Відповідальне лідерство – шлях до успіху», ( м. Ірпінь).

Представники органів самоврядування Сумського обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю організовують тематичні заходи для своїх ровесників. При цьому виявляють неабиякий хист до мистецтва розроблення сценаріїв. У їхньому творчому доробку – сценарії конкурсно-розважальних програм: «Кліпоманія», «Слухай наше – українське», «Навколо світу», фотоквест «Зовсім не схожі», «Ура! Канікули!», «Веселковий двір запрошує», «Справжні олімпійці», «Козацькі розваги», «Happy Halloween», «Щедроти осені», «Зима іде, свята несе», «Стежками святого Миколая», «Як спіймати Купідона?», Фольклорне свято «Масляна» тощо.

         Тож запрошуємо старшокласників долучитися до цієї роботи, і цим самим зробити своє життя цікавим, багатим на приємне спілкування з однолітками.Вчимося! Організовуємо! Виконуємо!

19 листопада 2016 року  на базі обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю відбулася  сесія обласної школи «Лідер» з активістами учнівського самоврядування, дитячих громадських організацій  «Формування успішного колективу».

Заняття «Формула успішного колективу» ознайомила лідерів учнівського самоврядування з формами, методами, технологіями діяльності органів учнівського самоврядування, навчила не лише працювати у колективі, а й створювати позитивний психологічний клімат, запобігати виникненню конфліктних ситуацій..

До участі у роботі школи «Лідер» були запрошені голови та заступники голів районних і міських рад старшокласників.

19 березня 2016 року на базі Сумського обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю відбулась навчальна сесія обласної школи «Лідер», що була присвячена темі успішного ділового спілкування.

У програмі заходу було проведено семінарські та тренінгові заняття з таких тем, як «Мистецтво публічного виступу», «Я –Лідер»,  майстер-клас з основ акторської майстерності, які проводили педагоги нашого Центру. Лідери презентували свої творчі портфоліо та підводили підсумки роботи за минулий навчальний рік. Наступне засідання відбудеться вже восени де будуть обговорюватись питання створення успішного, дієвого колективу, будемо разом шукати формулу успіху, та більш детально розглянемо інноваційні форми та методи проектної діяльності.

З нетерпінням чекаємо зустрічі! 

ПІДСУМКОВЕ ЗАНЯТТЯ У ГУРТКУ «ОСНОВИ УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ»

У неділю, 24 травня, в актовій залі обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю відбулося підсумкове заняття в гуртку «Основи учнівського самоврядування» (керівник – Проценко Антон Володимирович) відділу організаційно-масової роботи. Упродовж заняття вихованці демонстрували свої знання та вміння, набуті за цей навчальний рік. Зокрема, вихованці презентували та провели тренінгову програму для лідерів. Кожен мав можливість спробувати себе у якості тренера або співдоповідача.

Наприкінці заходу керівником гуртка були відзначені найактивніші вихованців, а також вручене посвідчення про позашкільну освіту випускниці гуртка Гончаровій Олені.

Акція «Збережемо первоцвіти»

Щоб зберегти первоцвіти, не допустити руйнування місць їх зростання, щороку члени Дитячої дорадчої ради та вихованці еколого-натуралістичного відділу Роменського центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю проводять акцію «Збережемо первоцвіти». Мета її – запобігти знищенню рідкісних рослин: підсніжника звичайного, рябчика великого, білоцвіту весняного, сну великого та інших, які оберігаються законом і занесені до Червоної книги України. У цьому році акція відбулася 2 квітня. Юні захисники довкілля розповсюджували на вулицях та в місцях продажу первоцвітів листівки з нагадуванням про те, що ці рідкісні рослини занесені до Червоної книги України. Діти дарували перехожим власноруч виготовлені паперові проліски та підсніжники, як нагадування про те, що ці тендітні первістки оновленої землі можуть взагалі зникнути.

Організатори акції впевнені, що подібні заходи допомагають привернути увагу громадськості до проблеми збереження ранньоквітучих рослин.

Тож не будемо байдужими до проблеми збереження ранньоквітучих рослин, оберігаймо наше довкілля.

методист Роменського ЦПО та РТМ,
Наталія Супрун

Звіт про проведення акції «Майбутнє лісу в твоїх руках» м.Ромни

Навесні стартувала десята ювілейна природоохоронна Всеукраїнська акція «Майбутнє лісу в твоїх руках», яка спрямована на збереження лісових багатств України. В рамках акції проводяться творчі дитячі конкурси малюнків та творів на тему «Людина і ліс», екскурсії, роботи по благоустрою парків , скверів, лісів.

27 та 28 березня члени Дитячої дорадчої ради стали активними учасниками акції «Посади дерево», яку організували ДП «Роменське лісове господарство» і Роменський центр позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю. Діти поповнили дендрарій закладу кущами самшиту та форзиції, висадивши на Алеї дитинства нові саджанці

Підтримавши акцію, члени Дитячої дорадчої ради міста подбали про красу та привабливість навколишнього середовища, продовжили традицію озеленення рідного краю.

Кожна людина може зробити корисну справу, посадивши дерево.

ЛІДЕРИ ПІЗНАЮТЬ УКРАЇНУ

Щоб бути справжнім лідером дуже важливо вивчати традиції і історію свого краю. В рамках Всеукраїнського лідерського проекту «Рух лідерів» активісти Сумщини відвідали культурну столицю України місто Львів.

Вихованці гуртка «Основи учнівського самоврядування» (керівник – Проценко Антон Володимирович) Сумського обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю на 3 дні поринули у таємничий світ Середньовіччя. Лідери учнівського самоврядування відвідали історичні місця: палац Потоцьких, міську Ратушу, Львівську оперу, український драматичний театр ім. Марії Заньковецької (в якому переглянули виставу «Останній гречкосій»), Личаківське кладовище, прогулялися по легендарній площі «Ринок», піднялися на Замкову гору. Разом з львівськими лідерами учнівського самоврядування за горнятком теплої кави обговорили молодіжні проекти, поділилися планами на майбутнє.

Усі учасники екскурсійної подорожі щиро вдячні адміністрації Дитячого центру туризму, спорту та екскурсій Сихівського району за чудовий прийом та комфортні умови проживання.

Проект «Рух лідерів» продовжується. В планах учасників проекту відвідати історичні місця Вінниччини, Чернігівщини та інших областей України.

Вихованці гуртка «Основи учнівського самоврядування»
Данилова Дар’я, Відменко Марія, Охріменко Владислава, Кощей Олександра,
Щербань Олеся, Вакал Ангеліна, Желізна Катерина

«Рух лідерів» − діє!

Проект «Рух лiдерiв» продовжує реалiзовуватись вже третiй рiк . Його мета: обмiн досвiдом роботи представникiв органiв учнiвського самоврядування, змiцнення дружнiх стосункiв мiж обласними радами старшокласникiв, пiдтримку та змiцнення єдиного духу Учнiвської Лiги України шляхом проведення спiльних проектiв, акцiй, зустрiчей, свят, вихiдних, канiкул, виїзних засiдань. Пiдтримка та розвиток цього проекту дає змогу змiцнити позицiї Учнiвської Лiги України, розвивати мiжрегiональнi зв’язки з органами учнiвського самоврядування рiзних рiвнiв.

Інформація про проведення
обласного конкурсу на кращу організацію діяльності
органів учнівського самоврядування

З метою виявлення, узагальнення та поширення кращого досвіду роботи органів учнівського самоврядування різних рівнів, сприяння розвитку дитячого та молодіжного лідерського руху на Сумщині у 2014 році в області було проведено конкурс на кращу організацію діяльності органів учнівського самоврядування.

На конкурс було представлено 36 матеріалів, підготовлених учнями та педагогами навчальних закладів міст Суми, Ромни, Липоводолинського, Лебединського, Краснопільського, Путивльського, Роменського, Тростянецького, Сумського, Ямпільського, Недригайлівського районів.

Зокрема активісти учнівського самоврядування Ямпільського загальноосвітнього навчального закладу проводять волонтерські ("Від серця до серця"), правові ("Правова обізнаність - шлях до високої, моральної відповідальності"), інформаційні ("Хто володіє інформацією, той володіє світом"), культурно-розважальні ("Реалізація творчої особистості"), освітніми ("Знання - шлях до досягнення мети") заходи та акції.

Цікавими є програми навчання лідерів за різними віковими категоріями учнівського самоврядування. Так, у Сумській ЗОШ №6 діє Демократична Шкільна Республіка. Активісти школи готують кожного року театралізоване привітання молодших школярів до Дня Святого Миколая. Учні охоче співпрацюють із Сумською спеціальною школою для дітей з обмеженими можливостями, радо долучаються до благодійних ярмарок, виставок-конкурсів декоративно-ужиткового мистецтва, виставок кулінарних шедеврів.

Цікавий проект розробили активісти Роменської ЗОШ №8 з теми: «Допоможемо біженцям із Криму». На базі школи не перший рік плідно працює волонтерський загін «Доброта». Ними було зібрано та передано до координаційного центру допомоги біженцям із Криму в м. Київ 12 ящиків із гуманітарною допомогою.

Структура учнівського самоврядування Свеської спеціалізованої школи розподіляється за віковими категоріями: від 6 до 10 років - дитяче об'єднання «Барвінкова країна». В ньому функціонує рада загону, командир і заступник командира, загони («Мандрівники», «Дзвіночки», «Пізнайки», «Чомучки»), мікрогрупи («Квітникарі», «Бібліотекарі», «Затійники», «Санітари», «Господарі»); 5-7 класи – «Республіка веселкова», де функціонує дружина, командир і заступник командира, а також загони («Лідери», «Берегиня», «Помагай»); у 8-11 класах діє Президент, якому підпорядковуються шкільні центри («Правознавець», «Відпочинок», «Чистота і порядок», «Спортсмен», «Юнпрес», «Книголюб», «Знання», «Психолог»), та актив самоврядування (старостат, класні центри).

Особливістю Роменської ЗОШ №11 є робота дитячої козацької організації «Молода Січ». Мета її діяльності полягає у вихованні національної свідомості, патріотизму, поваги до духовної та культурної спадщини українського народу.

Учнівське самоврядування Славгородського загальноосвітнього навчального закладу має на меті залучити учнівську молодь до виявлення проблем молодіжного середовища та пошуку шляхів їх розв'язання, підвищення самооцінки, формування мотивації до подальшого самостійного росту, а також до самостійного дослідження власних проблем і вміння їх позбавлятися.

Цікаву назву має самоврядування Тростянецької спеціалізованої школи №5, яке поділене за віковими категоріями: 1-4 класи – «Козацька республіка», де головним є Отаман; 5-8 класи ― Піонерська організація «Альтаїр»; 9-11 класи – «Старшокласник», де головним є Президент школи. Діють клуби «Червона калина», «Еврика», «Атлант», «Тимур», «Дозвілля». Клуби займаються науковою діяльністю, естетичним та патріотичним вихованням, саморозвитком та культурно-масовою діяльністю.

На підставі висновків журі конкурсу, грамотами Сумського обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю нагороджено переможців конкурсу:

У номінації «Загальна система роботи»:

 • Гончаренко Вікторію Володимирівну, педагога-організатора комунальної установи Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 6;
 • Лисянську Вікторію Валеріївну, культорганізатора Межиріцької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Лебединського району;
 • Лиходід Юлію Олександрівну, педагога організатора, Липоводолинської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів;
 • Махортову Галину Пилипівну, заступника директора з виховної роботи Славгородської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Краснопільської районної ради;
 • Яцину Анну Василівну, педагога організатора комунального закладу Сумської обласної ради Путивльська загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів.

У номінації «Проектна діяльність»:

 • Куприєнко Анну, Малус Софію, вихованців обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю за проект «Діємо разом»;
 • Ліцман Альону Віталіївну, педагога-організатора, Кириленко Ольгу, ученицю Сумської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 27 за проект «Успіх»;
 • Матяша Володимира, Швіндіна Володимира, Сердюк Аліну, Шепелеву Анну вихованців Роменського районного центру дитячої та юнацької творчості за проект «Наше здоров'я – в наших руках»;
 • Яцуру Руслана В’ячеславовича, педагога організатора Роменської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 8 за проект «Допоможемо біженцям із Криму».

У номінації «Партнерство»:

 • Когулько Інну Анатолієвну, педагога-організатора Сумської ЗОШ № 21;
 • Мірошніченко Анастасію, ученицю Тростянецької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 5;
 • Щербака Сергія, Канаєву Катерину, вихованців обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю.

У номінації «Інновації»:

 • Борисенко Світлану Іванівну, педагога –організатора Хоружівського навчально-виховного комплексу Недригайлівської районної ради;
 • дитячу козацьку організацію «Молода січ» Роменської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів № 11;
 • Ковтун Ірину Олександрівну, заступника директора з виховної роботи Ямпільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2.

Вітаємо переможців та бажаємо подальших творчих успіхів!

Ваші запитання, повідомлення, відгуки
Що є сумою 3 і 2?

^Вгору