НАРОДНИМ МИСТЕЦТВОМ – МОГУТНЯ УКРАЇНА
03.11.2014
Півтора десятиліття поспіль шанувальники народного мистецтва збираються пізньої осені на традиційний фестиваль-конкурс «Лелеченька».
Першого дня листопада Сумський обласний центр позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю спільно з Путивльським районним центром позашкільної роботи провели обласний етап Всеукраїнського фестивалю дитячої та юнацької творчості «Чисті Роси» у номінації «художнє виконавство» для колективів фольклорного мистецтва «Лелеченька».
На розсуд журі дитячі колективи представили обряди, фрагменти обрядів літнього календарного циклу.
Учасники й гості свята поринули у прадавню історії українського народу з його звичаями й традиціями.
Обряди свята Івана Купала, зеленосвятські обрядодіїї, троїцький обряд «Ой зав’ю вінки», обрядові дійства обжинки-толока, традиційні обряди на Спаса на потаємній машині часу перенесли на півтори сотні літ у минуле.
Зачарували традиційні українські народні костюми, вбрання «з бабусиної скрині».
У великій мистецькій родині співались пісні народності Горюни, сіл Курського Посем’я, Шосткинського, Сумського районів, записаних від літніх бабусь своїх регіонів. Автентичні пісні літнього циклу лунали зі сцени Путивльського районного центру позашкільної роботи щирими дитячими голосами шістнадцяти фольклорних колективи Сумщини.
Свято відкрив самодіяльний фольклорний колектив Путивльського району.
Гостей привітав Голова Путивльської районної державної адміністрації Косовський Анатолій Іванович.
П’ятигодинний феєрверк народних пісень і обрядів запалив жвавий інтерес гостей і учасників «Лелеченька» до народного мистецтва задля нових відкриттів.
Адже через рік колективи презентуватимуть обрядовість зимового календарного циклу.
відділу художньо-естетичного виховання