ОЦПО та РТМ » Новини » Новина

ОСІНЬ - ЧУДОВА ПОРА ДЛЯ НАВЧАННЯ!

31.10.2024

Традиційно наприкінці жовтня педагогами Обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю проведено навчальну сесію для слухачів обласних заочних шкіл: фізико-математичної, історичної, журналістики, адже осінь - пора яскравих ідей, найкращий час навчитися чогось нового.

Навчальна сесія проходила дистанційно, цікаво та насичено. Учні 8-10 класів з різних куточків Сумщини прокачали свої навички критичного мислення, креативності, кооперації та комунікації, реалізували груповий проєкт зі створення ментальної карти разом з Мариною Бойченко, доктором педагогічних наук, професором, завідувачем кафедрою педагогіки СумДПУ імені А.С. Макаренка, під час заняття «Навички майбутнього 4К: шлях до успіху».

Мариною Ячменик, кандидатом педагогічних наук, старшим викладачем кафедри української мови і літератури, керівником лабораторії інфомедійної грамотності СумДПУ імені А.С. Макаренка, була проведена лекція-тренінг «Розв'язуємо вузлик інформаційної війни: мова, література, історія», метою якої було розвинути інформаційну стійкість, навички критичного та аналітичного мислення на основі розуміння принципів поширення інформаційної війни, розвінчування фейків і міфів у ключових подіях з історії України, які були свідомо переінакшені (спочатку радянською владою, а сьогодні - ворогом), потрактовані на основі маніпуляцій для української та зарубіжної аудиторії у ЗМІ. Ключова ідея заняття була суголосна з цьогорічною тезою, яка прозвучала під час Всеукраїнського диктанту національної єдності: «Кожний із нас у певний час був, є і буде частинкою цілісного багатоголосого звучання великої української народности, якого не заглушить ніяка інформаційна агресія».

Під час практичного заняття «Нанотехнології і сьогодення», що провела Алла Салтикова, кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри математики, фізики та методики їх навчання СумДПУ імені А.С.Макаренка, слухачі дізналися про найбільшу з інженерних інновацій - нанотехнології. Важко повірити, але настане час, коли на наше замовлення, на наших очах, прямо у нас вдома будуть виготовлятися будь-які речі, будь-які продукти, все, чого забажаємо. Схоже на казку. Але реальністю, дійсністю її зроблять нанонаука і нанотехнології, що розвиваються дуже стрімко.

Інтерактивне заняття «Жінки, які прославили Україну», що провела Анна Скусинець, викладач Сумського фахового коледжу будівництва та архітектури, було присвячено жінкам, які зробили у своєму житті так багато важливого, що увійшли в історію. Вони не були схожі одна на одну, займалися різними справами та жили в різний час. Але все-таки мали чимало спільного: були сповнені неймовірної сили духу, визначного таланту й натхнення, дуже наполегливо працювали та не боялися ризикувати. Їм удавалося ламати безліч стереотипів, обстоювати нові права, рухати вперед науку та мистецтво, підкорювати небо, дивувати світ красою та навіть рятувати життя. Серед героїнь, про історію яких дізналися учні, - княгиня Ольга, Леся Українка, Соломія Крушельницька, Ліна Костенко, Юлія Паєвська. Слухачі школи мали можливість перевірити свою інтуїцію у грі «Хто я?», під час якої потрібно було правильно співвіднести опис основних досягнень, імена і портрети героїнь. Варто відзначити високий рівень знань здобувачів освіти, креативний підхід до відповідей і бажання пізнавати нове.

Дякуємо усім учасникам та бажаємо мирного неба та перемоги!

Назад

Ваші запитання, повідомлення, відгуки




Будь ласка, порахуйте 9 + 2.

^Вгору