Анонси
Обласна школа народних ремесел

З метою стимулювання пізнавальної та творчої активності підростаючого покоління, сприяння їх професійному самовизначенню, забезпечення умов для використання профільних знань і вмінь у процесі практичної діяльності 24 жовтня 2019 року в Сумському обласному центрі позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю відбудеться настановна сесія обласної школи народних ремесел за напрямом «Рукоділля».

До участі запрошуються вихованці закладів позашкільної освіти, які мають стійкі інтереси та початкові навички в оволодінні народними ремеслами.


Методичне об’єднання керівників гуртків туристсько-краєзнавчого напряму закладів освіти з теми «Модернізація освітнього процесу гуртків туристсько-краєзнавчого напряму в закладах позашкільної освіти»

31 жовтня 2019 року відбудеться засідання обласного методичного об’єднання керівників гуртків туристсько-краєзнавчого напряму закладів освіти з теми «Модернізація освітнього процесу гуртків туристсько-краєзнавчого напряму в закладах позашкільної освіти».

Під час роботи методичного об’єднання планується розгляд питань щодо організації пошуково-дослідницької роботи учнівської молоді за завданнями обласних і всеукраїнських конкурсів, експедицій; здійснення заходів, спрямованих на національно-патріотичне виховання дітей засобами музейної справи; активізації екскурсійного роботи та проведення обласних масових заходів туристсько-краєзнавчого напряму у 2019‒2020 навчальному році.

До участі в засіданні запрошуються керівники гуртків туристсько-краєзнавчого напряму закладів освіти області, по 1 особі від територіальної одиниці.

Попередня реєстрація учасників ‒ до 21 жовтня 2019 року за посиланням https://docs.google.com/forms/d/1echK9CUXeJllwf24q1btEl8ngIBFNzUzFT6mbOJ6QVQ/edit

Реєстрація учасників – 31 жовтня 2019 року до 10.00 за адресою: м. Суми, вул. Серпнева, 14а, обласний центр позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю.ЛІСІВНИКИ ПЛЕКАЮТЬ ЛІС

У 2019 році Сумське обласне управління лісового та мисливського господарства за підтримки Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації, Сумської обласної організації профспілки працівників лісового господарства в межах громадської акції Державного агентства лісових ресурсів України «Майбутнє лісу у твоїх руках» проводить конкурси дитячого малюнка та твору з теми «Лісівники плекають ліс», які є правонаступниками конкурсів дитячого малюнка та твору з теми «Людина та ліс».

До участі у конкурсах запрошуються учні 1-4 класів (конкурс малюнків), 5-8 класів (конкурс творів) закладів загальної середньої освіти, вихованці відповідного віку закладів позашкільної освіти, що розташовані на території діяльності державних лісогосподарських підприємств.

Звертаємо увагу учасників конкурсів на те, що у 2019 році змінено мету і завдання конкурсних заходів.

Головною метою конкурсів є підвищення рівня усвідомлення школярами важливості професії лісівника, ролі та значення лісу для забезпечення життя на планеті.

Завдання конкурсу:

- ознайомлення з професіями працівників лісової галузі, висвітлення їх важливості у творчих роботах;

- поглиблення знань з основ сталого ведення лісового господарства, охорони та захисту лісу, забезпечення суспільства лісовою продукцією;

- активізація лісівничо-просвітницької, профорієнтаційної діяльності;

- виявлення обдарованої та талановитої молоді, залучення її до співпраці з державними лісогосподарськими підприємствами.

Правила проведення конкурсів дитячого малюнка та твору з теми «Лісівники плекають ліс».


Естафета "Позашкілля Сумщини – 49+"

В лютому 2019 року стартує обласна естафета "Позашкілля Сумщини – 49+"

Естафету започатковано в межах обласного соціально-освітнього проекту "Кожна дитина має право". Йдеться про право юних мешканців нашої області на позашкільну освіту, тобто на розвиток творчих здібностей, вільний вибір напряму навчально-творчої діяльності, цікаве змістовне спілкування, формування вмінь і навичок, що сприяють громадянському становленню, професійному самовизначенню дітей і молоді.

Мета естафети: формування регіонального креативного позашкільного освітнього простору через популяризацію сучасних напрямів позашкільної освіти засобами просвітницької та соціально-педагогічної діяльності, розширення форм співпраці закладів загальної середньої, позашкільної, професійної (професійно-технічної) освіти.

В арсеналі закладів позашкільної освіти багато цікавих за змістом сучасних форм роботи з дітьми та учнівською молоддю. Саме вони мають бути включені до планів заходів у межах естафети. При цьому ключовими поняттями в організації цих заходів є "взаєморозуміння", "взаємовідвідування", "взаємоповага", "творча співпраця", "толерантність", "відкритість".

Бажаємо всім учасникам естафети цікавих заходів, приємного спілкування, творчих перемог, яскравих вражень!


НОВІ ГОРИЗОНТИ Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») 2018/2019 навчальний рік

В області триває підготовка до Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»):

- удосконалюється методичне забезпечення гри;

- розробляються річні плани з питань організації та проведення всього комплексу заходів гри;

- створюються обласні, районні, міські штаби гри;

- формується команда виховників та інструкторів із числа педагогів, громадських активістів.

Досвід попередніх років засвідчив результативність та ефективність спільних дій представників органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, інститутів громадянського суспільства, що опікуються військово-патріотичним вихованням дітей та молоді, у процесі підготовки та проведення гри «Сокіл» («Джура»).

Тож маємо надію на подальшу співпрацю та злагоджену роботу під час підготовки та проведення всього комплексу заходів гри у 2018/2019 навчальному році.


День позашкільника Сумщини

У 2018 році в межах соціально-освітнього проекту «Кожна дитина має право» в області започатковано проведення Дня позашкільника.

Позашкільники області відзначають цей день креативними, цікавими заходами. Відбудуться презентації досягнень вихованців, святкові концерти, відзначення педагогів, вихованців закладів позашкільної освіти, які досягли високих результатів.

Запрошуємо дітей, педагогів, батьківську громадськість, випускників закладів позашкільної освіти минулих років долучитися до святкування Дня позашкільника.

Бажаємо педагогам-позашкільникам творчими здобутками зустріти прийдешнє свято.


Обласний конкурс відеороликів «Агенти здоров’я

З метою формування у дітей і молоді навичок здорового способу життя, активізації творчих здібностей, привернення уваги споживачів освітніх послуг до закладів позашкільної освіти як таких, що активно сприяють збереженню та зміцненню здоров’я підростаючого покоління, започатковано обласний конкурс відеороликів «Агенти здоров’я».

Положення про конкурс розміщено на нашому сайті.

Сподіваємося, що конкурс буде цікавим для дітей різних вікових категорій, чекаємо на креативні роботи вихованців.

Звертаємо вашу увагу, що відповідно до Наказу Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації від 14 травня 2018 року № 353-ОД обласний конкурс творчих робіт «Здорове життя – успіх буття» визнано таким, що втратив чинність.Проект «Голос кровi – ми Українці»

З метою вдосконалення змісту і засобів національно-патріотичного виховання підростаючого покоління продовжується робота за завданнями обласного соціально-освітнього національно-патріотичного проекту «Голос крові: ми – Українці!». З умовами участі в заходах проекту можна ознайомитися у рубриці: організаційно-координаційна робота (проектна діяльність).

Лист ОЦПО та РТМ від 06.02.2018 № 76


«Кожна дитина має право»

З метою створення умов для рівного доступу дітей до якісної позашкільної освіти, популяризації сучасних форм роботи з дітьми, напрямів позашкільної освіти засобами просвітницької та соціально-педагогічної діяльності з 01.01.2018 року в області реалізовується соціально-освітній проект «Кожна дитина має право».

З умовами участі в заходах проекту можна ознайомитися у рубриці: організаційно-координаційна робота (проектна діяльність).

Лист ОЦПО та РТМ від 24.01.18 № 42 Про організацію роботи за завданнями обласного соціально-освітнього проекту «Кожна дитина має право»Ваші запитання, повідомлення, відгуки
Будь ласка, порахуйте 8 + 7.

^Вгору