ОЦПО та РТМ » Форум позашкільників Сумщини

Форум позашкільників Сумщини

Обласний форум педагогічних працівників закладів
позашкільної освіти «Працювати, випереджаючи час»

Форум позашкільників Сумщини

ПРАЦЮВАТИ, ВИПЕРЕДЖАЮЧИ ЧАС

Саме це гасло є лейтмотивом обласного форуму педагогічних працівників закладів позашкільної освіти Сумщини.

На відміну від попередніх років цьогорічне спілкування педагогів-позашкільників відбуватиметься у форматі онлайн. Робота форуму розпочинається 30 березня і триватиме до 20 травня 2021 року.

Відповідно до програми форуму з 30 березня до 30 квітня кожний заклад позашкільної освіти матиме змогу презентувати власний досвід роботи, розмістивши свої постерні презентації на сайті Сумського обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю. Відтак, такий спосіб, за допомогою цього своєрідного челенджу ми зможемо презентувати регіональну систему позашкільної освіти. А до участі у форумі, обговорення нагальних проблем щодо організації освітньої діяльності в закладах позашкільної освіти, в реаліях сьогодення обміну досвідом, визначення кращих практик роботи з дітьми у сфері позашкільної освіти долучаться всі педагоги закладів позашкільної освіти.

До участі у форумі запрошуємо також батьків вихованців, наших колег, вчителів закладів загальної середньої освіти, усіх, хто опікується проблемами навчання, виховання, розвитку, зайнятості дітей та учнівської молоді області.

Тож, шановні колеги, працюємо на випередження, створюємо ефективний позашкільний освітній простір Сумщини разом!

Станом на 30.03.2021 року в області функціонує 52 заклади позашкільної освіти області.
Це центри дитячо-юнацької, еколого-натуралістичної, науково-технічної творчості, естетичного виховання; військово-патріотичні клуби; малі академії наук; станції юних туристів, натуралістів, техніків, у яких навчається близько 54 тисяч вихованців, учнів, слухачів.
Система позашкільної освіти області характеризується профільністю та різноманітністю організаційних форм освітньої діяльності; креативністю та практичною спрямованістю, що зумовлює значну варіативність і багатовекторність пізнавально-практичної творчої діяльності вихованців.
Забезпеченню цілісності та ефективності системи позашкільної освіти як освітньої системи регіонального організаційного рівня сприяє реалізація обласних соціально-освітніх проєктів «Голос крові: ми – Українці!», «Кожна дитина має право», обласного конкурсу проєктів «Діти розбудовують громаду».
У закладах позашкільної освіти області сформовано власні моделі організації освітньої роботи, спрямовані на розвиток дітей та учнівської молоді, національно-патріотичне, морально-духовне, художньо-естетичне виховання, що забезпечує інноваційність, прогностичність їх діяльності.
Форум позашкільників Сумщини

Комунальний заклад Сумської обласної ради – обласний центр позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю

Сумський обласний центр позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю створений у 1997 році.

Структура закладу відповідає соціальному попиту та забезпечує ранній творчий розвиток дітей; художньо-естетичну, екскурсійно-краєзнавчу, спортивно-туристську, еколого-натуралістичну, науково-технічну, пошуково-дослідницьку, оздоровчу, дозвіллєву діяльність вихованців. Важливими напрямами роботи закладу є організація діяльності територіального відділення МАН України, обласних профільних шкіл, пересувного закладу позашкільної освіти, центру розвитку та професійного самовизначення дитини «Д.І.М».

Освітній процес забезпечують 137 педагогів.

У 307 гуртках, творчих об’єднаннях закладу навчаються понад 4,5 тисячі вихованців.

Педагогами закладу розроблено та втілено в життя низку обласних соціально-освітніх проєктів, спрямованих на формування національно-патріотичної свідомості дітей та учнівської молоді, реалізацію їх творчого потенціалу, зокрема «Дійти до кожного, зацікавити всіх», «Пересувний заклад позашкільної освіти», «Голос крові: ми – Українці!», «Кожна дитина має право».

За цілеспрямовану діяльність педагогічний колектив закладу нагороджено Почесною грамотою Кабінету Міністрів України.

Очолює заклад Лариса Тихенко, кандидат педагогічних наук, Заслужений працівник освіти України.

40007 м. Суми, вул. Серпнева, 14 а
тел. (0542) 33-11-85, 65-44-14, 33-52-37
E-mail: osvita.cocpo@sm.gov.ua
Адреса сайту: ocpo.sumy.ua
Форум позашкільників Сумщини

Комунальний позашкільний заклад Білопільської міської ради
«Центр дитячої та юнацької творчості»

Заклад як клуб, у якому працювали 5 гуртків, створений в 1935 році. У подальшому він став Будинком піонерів, з 1991 року ‒ Будинком дітей та юнацтва, а з 2007 року – Комунальним позашкільним навчальним закладом Білопільської районної ради «Центр дитячої та юнацької творчості». У січні 2020 року заклад реорганізовано в Комунальний позашкільний заклад Білопільської міської ради «Центр дитячої та юнацької творчості».

Пріоритетними напрями діяльності до 1980-х років були спортивний, військово-патріотичний, художньо-естетичний. Пізніше почали працювати гуртки за такими профілями, як спортивно-технічна творчість, науково-технічне винахідництво та раціоналізаторство. Активно розвивалася база природоохоронної роботи і сільськогосподарського дослідництва.

Нині Центр – сучасний багатопрофільний заклад позашкільної освіти, що забезпечує умови для здобуття вихованцями позашкільної освіти, їх профорієнтації, становлення, формування громадської позиції.

Вихованці й педагоги створюють і реалізовують соціально-освітні проєкти «З Виру місто почалося – Білопіллям освятилося», «Добро починається з тебе», «Діти розбудовують громаду».

У практику діяльності закладу впроваджуються інноваційні технології: змішане навчання, АRT-технології, STEM-освіта. Актуальними для підвищення рівня професійно-творчої майстерності педагогів є створення блогів, участь у методико-педагогічних заходах різних організаційних рівнів.

У закладі працює 93 гуртки, студії, творчі об’єднання з 8 напрямів позашкільної освіти: еколого-натуралістичний, гуманітарний, художньо-естетичний, туристсько-краєзнавчий, фізкультурно-спортивний, науково-технічний, військово-патріотичний, дослідницько-експериментальний. У них навчаються 1066 вихованців. Виявляють і формують їх творчий потенціал 40 педагогів. Результатами роботи педагогічних працівників закладу є участь і перемоги вихованців у міжнародних, всеукраїнських, обласних, міських конкурсах і змаганнях.

Директор ‒ Садова Наталія Миколаївна
тел. 0506982923
E-mail: 43435992@mail.gov.ua
Адреса сайту: sites.google.com/view/bilopillya-cdut
Форум позашкільників Сумщини

Комунальна організація (установа, заклад) Комунальний позашкільний навчальний заклад "Шосткинська міська мала академія наук учнівської молоді Шосткинської міської ради Сумської області"

Заклад створено 08.01.2013 р.

Роботу організовано за чотирма напрямами позашкільної освіти: дослідницько-експериментальним, науково-технічним, гуманітарним, соціально-реабілітаційним.

У закладі працюють 23 гуртки, у яких навчається 350 вихованців, їх освітню діяльність організовують 20 кращих педагогів міста.

У 2020/2021 н.р. розпочато роботу гуртків «Розвиток математичних здібностей», «Основи програмування: мобільні застосунки ОС Android», «Micro:bit», «Мої перші професійні проби».

За умов карантинних обмежень у закладі впроваджено модель змішаного навчання.

Постійно відбувається пошук ефективних платформ та інструментів для доступу і обміну освітнім контентом.

Директор: Запівахін Сергій Володимирович
Адреса: 41100, Сумської обл., м. Шостка, вул. Садовий бульвар, 11
E-mail: shostka-man@ukr.net
Адреса сайту: shostka-man.jimdofree.com
Форум позашкільників Сумщини

Сумський районний Будинок дітей та юнацтва

Сумський районний Будинок дітей та юнацтва, який до 2005 року був Будинком піонерів та школярів, розпочав свою роботу в 1980 році. У 2020 р. заклад передано в комунальну власність Верхньосироватської сільської ради.

Сумський районний Будинок дітей та юнацтва як комплексний заклад Сумської області організовує роботу з дітьми та учнівською молоддю для забезпечення національно-патріотичного, туристсько-краєзнавчого, художньо-естетичного виховання підростаючого покоління.

Заклад співпрацює з Бездрицькою, Миколаївською, Нижньосироватською, Верхньосироватською, Юнаківською, Садівською та Степанівською об’єднаними територіальними громадами.

У 36-ти гуртках позашкільну освіту здобувають 519 вихованців. Освітній процес забезпечують 28 педагогів, перемоги яких у методико-педагогічних заходах свідчать про високих рівень професійно-творчої майстерності.

Директор БДЮ Коротенко Олена Миколаївна, очолює заклад із 1998 року, нагороджена грамотами Управління освіти і науки, Департаменту освіти і науки Сумської ОДА, Подякою МОН, Грамотою відділу освіти Сумської РДА.

Юридична адреса: 42351, Сумська обл., Сумський р-н, с. Верхня Сироватка, площа Козацької Слави, буд. 2
Поштова адреса закладу: 40009, м. Суми, вул. Іллінська, 97
E-mail: bdu2014@ukr.net
Адреса сайту: bdu-sum-rayon.at.ua
Фейсбук-сторінка: facebook.com/groups/468538463528087
Форум позашкільників Сумщини

Центр дитячої та юнацької творчості Краснопільської селищної ради

Центр дитячої та юнацької творчості Краснопільської селищної ради створено у 2018 році.

У 1970 р. почав свою роботу Будинок піонерів, який згодом було перейменовано в Будинок дитячої творчості, а у 2002 році ‒ Краснопільський районний центр дитячої та юнацької творчості.

Організовано роботу за такими напрямами позашкільної освіти: науково-технічний, військово-патріотичний, еколого-натуралістичний, туристсько-краєзнавчий, фізкультурно-спортивний, художньо-естетичний, соціально-реабілітаційний, гуманітарний.

У закладі функціонує 52 гуртки, у яких навчається 769 вихованців. Роботу гуртків забезпечують 30 педагогів, з них за сумісництвом – 20.

У закладі працює школа раннього творчого розвитку «Кіндер-сюрприз» за такими освітніми напрямами: «Розвивальні ігри», «Англійська мова», «Хореографія», «Музична абетка».

Активною є робота учнівського самоврядування позашкільної дитячої ради «Сузір’я».

У закладі реалізується освітньо-виховний національно-патріотичний проєкт «Український віночок», освітньо-виховний проєкт «Позашкілля-дитина-родина.

Усі заходи висвітлюються на офіційному сайті закладу, мережі Фейсбук (група «Позашкілля. Краснопілля»), газеті «Перемога», сайтах «Краснопілля Край Слобожанський», «Громадський портал».

Директор ‒ Лебеденко Тетяна Михайлівна на даній посаді працює 17 років. Відзнаки: Грамота відділу освіти Краснопільської селищної ради (2019 р);

Подяка відділу освіти Краснопільської селищної ради (2019 р);

Грамота Управління освіти і науки Сумської облдержадміністрації та інші.

Юридична адреса: 42400, Сумська обл., смт. Краснопілля, вул. Мезенівська, 4
E-mail: krzdut@ukr.net
Адреса сайту: krasnopillia-rcdut.sumy.sch.in.ua
Форум позашкільників Сумщини

Лебединський центр позашкільної освіти Лебединської міської ради Сумської області

Лебединський центр позашкільної освіти створений у серпні 2013 року в результаті об’єднання двох позашкільних навчальних закладів міста – центру дитячої та юнацької творчості та станції юних техніків. У 2021 році у зв’язку з утворенням Лебединської міської територіальної громади до ЦПО був приєднаний районний будинок дитячої та юнацької творчості.

Гуртків – 214; вихованців – 3327; педагогів – 46 основних, 14 за сумісництвом.

Напрями позашкільної освіти, за якими організовано освітній процес: науково-технічний, еколого-натуралістичний, туристсько-краєзнавчий, фізкультурно-спортивний, художньо-естетичний, дослідницько-експериментальний, військово-патріотичний, гуманітарний.

Заклад працює з реалізації соціально-освітніх проєктів: «Позашкільну освіту‒кожній дитині», «П’ять кроків до квітучої Лебединщини», «Батарейку утилізуй – природу України врятуй», «Молодь за чисте довкілля», «Дозвілля молоді міста», «Моя рідна Слобожанщина. Лебединський край».

Результативність діяльності педагогів і вихованців.

Перемоги у всеукраїнських конкурсах: багатожанровому фестивалі «Битва жанрів», конкурсі мистецтв «Мрій багато не буває», фестивалі-конкурсі мистецтв «Pearls of Talent», фестивалі-конкурсі образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва «Битва титанів», конкурсах образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва «Зимова феєрія» та "Зимова казка"; міжнародному дитячому фестивалі «Світ талантів», фестивалі-конкурсі «EUROPEAN REVOLUTION», фестивалі мистецтв «GOLD ART FEST, багатожанровому творчому фестивалі-конкурсі «Зоряна брама», багатожанровому фестивалі «STAR WAFES», І міжнародному інтернет-конкурсі танцювальних колективів і хореографів України та української діаспори, конкурсі-фестивалі «Різдвяна мандрівка світом».

За 2020/2021 н. р. вихованці закладу отримали 267 перемог в обласних, всеукраїнських і міжнародних конкурсах.

Директор ‒ Попова Алла Олександрівна
Адреса: вул. Будильська, 8 (фактична), вул. Сумська, 9 (юридична), м. Лебедин, Сумська обл., 42200
E-mail: cpo.lebedin@gmail.com
Адреса сайту: www.lcpo.com.ua
Форум позашкільників Сумщини

Комунальний позашкільний навчальний заклад «Охтирський міський центр позашкільної освіти-Мала академія наук учнівської молоді»

Комунальний позашкільний навчальний заклад «Охтирський міський центр позашкільної освіти-Мала академія наук учнівської молоді ‒ комплексний заклад позашкільної освіти ‒ розпочав свою роботу 1 січня 2014 року.

Заклад працює за шістьма напрямами позашкільної освіти: дослідницько-експериментальний, художньо-естетичний, еколого-натуралістичний, мистецький, туристсько-краєзнавчий, науково-технічний, діє НТУ «Наукова зміна».

У рамках Плану місцевого економічного розвитку м. Охтирка в закладі створена «Бізнес-школа для молоді». Вихованці закладу успішно працюють над реалізацією проєктів «Мій внесок у музейну справу», «Правововий хаб VIVAT LEX», «Здійснимо мрії разом», «Школа радіожурналістики на хвилі 103.7», «Друге життя непотрібним речам» та інші.

У закладі функціонує три зразкові дитячі колективи: творче об’єднання «Вишивка», хореографічний колектив «Юність», хореографічний колектив «Сувенір», Народний дитячий оркестр духових інструментів.

У закладі працює 41 педагог, 2 педагоги мають звання «Відмінник освіти України», 1 педагог – звання «Заслужений артист України», 1 педагог – звання «КМС України», 2 педагоги – звання «керівник гуртка-методист».

У 108 гуртках розвивають свої творчі, інтелектуальні, фізичні, спортивні здібності понад 2000 дітей міста. Вихованці є активними учасниками та переможцями у конкурсах, змаганнях, фестивалях різних рівнів. У 2020/2021 н. р. здобули 51 перемогу в обласних, 186 перемог у всеукраїнських, 68 перемог у міжнародних конкурсах. Щорічно вихованці закладу є стипендіатами міського голови та голови Сумської обласної державної адміністрації.

Директором закладу позашкільної освіти є Ганцева Наталія Леонідівна. Нагороджена грамотами відділу освіти Охтирської міської ради, міського голови, Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації.

За 2020/2021 н. р. вихованці закладу отримали 267 перемог в обласних, всеукраїнських і міжнародних конкурсах.

Адреса закладу: м. Охтирка, Сумська обл., провулок Юріївський, 10
E-mail: omcpo-man@ukr.net
Адреса сайту: okhtyrka-cpo.sumy.sch.in.ua
Форум позашкільників Сумщини

Комунальний заклад Сумської міської ради – Сумський міський центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді

Комунальний заклад Сумської міської ради – Сумський міський центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді – сучасний комплексний заклад позашкільної освіти – один із найбільших науково-методичних, еколого-натуралістичних та просвітницьких центрів Сумської області.

З березня 1973 року функціонував як Сумська міська станція юних натуралістів, що в 2006 році реорганізована в Сумський міський центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді.

У 190 гуртках 45 профілів навчається 2 995 вихованців віком від 3 до 18 років. Педагогічний колектив складається з 47 висококваліфікованих педагогів.

Очолює заклад відмінник освіти України, лауреат обласної премії імені А. С. Макаренка, досвідчений педагог, нагороджений нагрудним знаком «Василь Сухомлинський» Харламова Людмила Миколаївна.

Для розʼвязання завдань позашкільної освіти педагогічний колектив здійснює освітню діяльність за еколого-натуралістичним, художньо-естетичним, гуманітарним, соціально-реабілітаційним, туристсько-краєзнавчим та оздоровчим напрямами.

У структурі закладу ‒ сім відділів: екології та краєзнавства, біологічний, квітникарства, натуралістичної та дослідницької роботи, декоративно-ужиткового мистецтва, методичний, організаційно-масовий.

У закладі розроблено авторську модель безперервної екологічної освіти, що реалізується, починаючи зі школи раннього розвитку дитини і продовжується в гуртках основного й вищого рівнів.

Для організації освітнього процесу створено належну матеріально-технічну базу. Обладнані й оформлені 26 навчальних кабінетів, бібліотека (понад 3000 екземплярів книг), куточок живої природи (35 видів декоративних тварин), комплекс акваріумного рибництва (50 видів акваріумних мешканців), навчально-тваринницька ферма (16 видів с/г тварин, представлених 27 породами), теплиця (550 видів рослин, із них – 300 видів кактусів), музей хліба, краєзнавчо-етнографічний музей.

Педагоги Центру мають значний досвід роботи, презентують свої надбання з проведення методичної, дослідно-експериментальної роботи, природоохоронної й агітаційної діяльності. У закладі реалізовано більше 30 освітніх проєктів різної спрямованості.

Гордістю закладу є його вихованці – учасники й переможці міжнародних і всеукраїнських конкурсів, зльотів, фестивалів.

Сьогодні Сумський міський центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді це:

- один із найбільших закладів позашкільної освіти державної та комунальної форми власності системи Міністерства освіти і науки України (наказ МОНмолодьспорту від 29.12.2012 № 1523);

- переможець Всеукраїнського відкритого рейтингу якості позашкільної освіти «Золота когорта позашкільників» у категорії «Позашкільні навчальні заклади районного та міського підпорядкування» (наказ НЕНЦ від 10.12.2011 № 54);

- заклад, що має статус експериментального закладу позашкільної освіти всеукраїнського рівня з теми «Формування життєвої компетентності вихованців у позашкільному навчальному закладі – Школі сприяння здоров’ю» (наказ Міністерства освіти і науки України від 09.06.2016 № 648);

- переможець III етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту сучасної моделі навчального закладу – Школа сприяння здоров’ю, за підсумками якого ЦЕНТУМ внесено до Національної мережі Шкіл сприяння здоров’ю (наказ МОН України від 07.12.2009 №1102);

- учасник ХІ Міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті» (2019 рік), нагороджений срібною медаллю за конкурсну роботу «Моделювання інноваційного розвитку закладу позашкільної освіти: формування життєвої компетентності випускника нової генерації»;

- базовий заклад міської мережі Шкіл сприяння здоров’ю (наказ управління освіти і науки Сумської міської ради від 14.09.2016 № 760);

- об’єкт природно-заповідного фонду – Ботанічний сад місцевого значення «Юннатівський» (рішення Сумської обласної ради V скликання від 25.10.2010);

- координаційний і методичний центр просвітницької еколого-натуралістичної роботи в місті, ініціатор та організатор природоохоронних акцій, операцій, творчих фестивалів.

Заклад живе, розвивається, йде в ногу з часом, оновлюється, розквітає і допомагає розкривати душі вихованців назустріч добру, збереженню довкілля, відродженню України.

Поштова адреса: вул. Харківська, 13, м. Суми, 40035, тел. (0542) 78-97-35
E-mail: centum-sumy@ukr.net
Адреса сайту: sumy-centum.at.ua
Форум позашкільників Сумщини

Станція юних туристів Кролевецької міської ради Сумської області

Станція юних туристів Кролевецької міської ради створена в 1991 році.

Заклад працює за такими напрямами позашкільної освіти:

- фізкультурно-спортивний,

- туристсько-краєзнавчий,

- художньо-естетичний,

- військово-патріотичний.

У закладі працює 33 гуртки, у яких навчаються 405 вихованців. Педагогічний склад закладу: 10 – основних працівників, 5 ‒ сумісників.

У 2018 р. започатковано проєкт «Водний туризм». Заклад став організатором І Відкритих міських змагань з техніки водного туризму. У чотирьох змагання взяли участь понад 180 спортсменів.

У 2020/2021 н. р. 15 вихованців Станції юних туристів уперше взяли участь у Відкритих (on-line) змаганнях зі спортивного орієнтування бігом (відеопробіг). Їх результати ‒ ІІ, ІІІ м. в окремих вікових категоріях.

За результатами участі у всеукраїнських та обласних змаганнях переможці та призери отримують стипендії міської ради.

Директор – Ткаченко Євгеній Васильович
Поштова адреса: Конотопський район, м. Кролевець, вул. Поштова, буд. 6
E-mail: sutur@ukr.net
Адреси сайтів: sutur.ucoz.ru/index/storinka_psikhologa/0-10
www.facebook.com/profile.php?id=100018099570318
stanciaturistiv8.wixsite.com/website?fbclid=IwAR1cXu0PloSxZWMhc1OcMlWWzUgOJzUEkW_kgZB-I1CZZ7N5TKWW-ZYkgSY
Форум позашкільників Сумщини

Сумський міський Центр науково-технічної творчості молоді

Сумський міський Центр науково-технічної творчості молоді є пізнавально-креативним середовищем, де дитина може виявити себе як особистість, стати творцем, розкрити свої творчі здібності, плідно провести свій вільний час, поспілкуватись з однодумцями.

Саме сюди поспішають 3020 вихованці, щоб знайти собі заняття до душі, подорожувати країною техніки та здобувати наукові знання в 184 гуртках, які працюють за 6 напрямами позашкільної освіти: науково-технічним, художньо-естетичним, фізкультурно-спортивним, дослідницько-експериментальним, соціально-реабілітаційним та гуманітарним. У закладі ‒ два колективи, що мають почесне звання «Зразковий художній колектив» ‒ Зразкова фотостудія «Ми», керівник Беспала Любов Миколаївна, Зразковий театр пісні «Поляріс», керівник Лагода Ірина Володимирівна.

А починалося все в липні 1992 року, коли після реорганізації Станція юних техніків № 1 (рік утворення ‒ 1972) і Станція юних техніків № 2 (рік утворення – 1976), у місті з'явився позашкільний заклад – Центр науково-технічної творчості молоді, що розташовувався за адресою: пр-т Шевченка, 4.

Заклад займав невелике напівпідвальне приміщення: лабораторії гуртків були маленькими. У 1996 році заклад отримав нове приміщення на вул. Інтернаціоналістів, 18.

У 2011/2012 н. р. на базі закладу розпочали роботу дитячо-юнацькі клуби, розширилася мережа гуртків та інших дитячих творчих об’єднань. Із січня 2021 року гуртки закладу працюють в селах Пушкарівка, Велика Чернеччина та Стецьківка.

Сьогодні заклад є в переліку найбільших закладів позашкільної освіти України.

Із 2013 р. у закладі діє Музей техніки, що спеціалізується на історії розвитку та становлення радіоелектроніки. У 2019 р. у читальному залі бібліотеки закладу було створено філію інтерактивного музею АТО.

Змонтовано 35-метровий автомодельний трек на 8 доріжок, що використовується під час всеукраїнських змагань.

Здобувачі освіти мають змогу виходити в ефір з двох колективних радіостанцій.

55 педагогів закладу створюють умови для освітньої діяльності вихованців під час занять у гуртках, що викликають велику зацікавленість і бажання навчатися в інших гуртках закладу. Якість освітніх послуг повністю задовольняє потреби дітей і їх батьків, тому спостерігаються тенденції до навчання дітей не одного покоління сімей.

Директор закладу Безпала Тетяна Григорівна у 2015 році була відзначена правом занесення на Алею слави освітян міста Суми, а у 2020 році отримала Подяку Міністерства освіти і науки України.

Адреса закладу: 40034, Сумська область, м. Суми, вул. Інтернаціоналістів, 18
E-mail: sumy_cnttm@ukr.net
Адреса сайту: cnttm-sumy.at.ua
Сторінка в соціальній мережі Фейсбук: facebook.com
Yotube-канал: youtube.com
Форум позашкільників Сумщини

Глухівський міський центр позашкільної освіти Глухівської міської ради

У 1957 р. при Будинку піонерів і школярів почали працювати гуртки технічної творчості: авіамодельний, судномодельний, «Умілі руки». У 1972 р. створено міську станцію юних техніків, у якій працювали гуртки: судномодельний, авіамодельний, спортивної радіопеленгації та колективної радіостанції.

З 1978 р. СЮТ очолює М.М. Грудина.

У 2001 р. створено центр дитячої та юнацької творчості як результат реорганізації станції юних техніків і будинку творчості дітей та юнацтва. У закладі працювали три відділи: науково-технічний, художньо-естетичний і еколого-натуралістичний.

У 2014 р. було започатковано роботу дослідницько-експериментального відділу ‒ заклад перейменовано на Глухівський міський центр позашкільної освіти.

Сьогодні працює чотири відділи: науково-технічний (13 педагогів, 40 груп, 435 вихованців), еколого-натуралістичний (8 педагогів, 19 груп, 242 вихованці), художньо-естетичний (11 педагогів, 36 груп, 524 вихованці) і дослідницько-експериментальний відділ (12 педагогів, 12 груп, 132 вихованці). Освітні послуги в закладі здійснюють 46 педагогічних працівників.

Кожного року вихованців гуртків беруть участь у змаганнях, конкурсах, виставках і займають призові місця. Гордість Глухівського МЦПО є:

- вихованці гуртка «Судномоделювання» (кер. М. Грудина) Туман Кирило і Чечель Олексій ‒ багаторазові переможці й призери всеукраїнських змагань;

- вихованці гуртка «Робототехніка» (кер. П. Сагайдак) Антоненко Кирило, Сагайдак Даніїл, Мінченко Богдан, Вертюкова Вероніка, Сагайдак Анна, Мінченко Олександр ‒ переможці й призери обласних, всеукраїнських і міжнародних змагань; команда гуртка занесена до Книги пошани міста Глухів;

- вокальний ансамбль «Bloom Vox» (кер. О. Власенкл), хореографічний колектив «Радість» (кер. Н. Матющенко) ‒ багаторазові переможці й призери обласних і всеукраїнських конкурсів;

- Троша Ангеліна, Рева Ангеліна та Комісарчук Вікторія ‒ вихованки еколого-натуралістичного відділу – багаторазові призерки й переможниці обласних, всеукраїнських і міжнародних екологічних конкурсів.

Досягнення вихованців закладу постійно висвітлюються у соціальній мережі Facebook, на сайтах закладу і відділу освіти.

Адреса закладу: 41400, Сумська область, місто Глухів, вул. Вознесенська, 46, телефон (05444)2-25-35
E-mail: mcpocenter@ukr.net
Адреса сайту: mcpo-glukhiv.e-schools.info
Форум позашкільників Сумщини

Будинок дитячої та юнацької творчості Великописарівської селищної ради Сумської області

Будинок піонерів був заснований у 1956 р., у 2002 р. став Будинком дитячої та юнацької творчості Великописарівської районної ради, у 2021 р. ‒ Будинком дитячої та юнацької творчості Великописарівської селищної ради ‒ комплексним закладом позашкільної освіти, навчальним і методико-координаційним центром позашкільної освіти об’єднаній територіальній громаді.

Освітній процес організовано за такими напрямами позашкільної освіти: художньо-естетичний, декоративно-ужитковий, туристсько-краєзнавчий, соціо-гуманітарний, військово-патріотичний.

Організовано роботу гуртків на базах закладів загальної середньої освіти.

У закладі реалізовуються проєкти національно-патріотичного спрямування: «Україна у ваших руках», «Зігрій своїм теплом солдата», «Подаруй дитині свято» та ін. Як підсумок роботи закладу за проєктами ‒ «Книга мужності та звитяги Великописарівщини».

У 25 гуртках навчається 538 вихованців (403 ‒ учні закладів загальної середньої освіти Великописарівської селищної ради, 84 – вихованці закладів дошкільної освіти, 51 – учні закладів освіти Кириківської селищної ради). Освітній процес організовує 21 педагог(5 – основних, 16 – сумісників).

Директор ‒ Курило Світлана Миколаївна
Адреса: 42800, Сумська обл., Смт. Велика Писарівка, вул. Шкільна, 6
E-mail: bdyut209@ukr.net
Адреса сайту: bdyut209.wixsite.com/mysite
Форум позашкільників Сумщини

Позашкільний комунальний заклад «Центр дитячої та юнацької творчості» Миропільської сільської ради

Позашкільний комунальний заклад «Центр дитячої та юнацької творчості» Миропільської сільської ради був створений у 2018 році. Позашкільною освітою охоплені діти та учнівська молодь закладів загальної середньої освіти сіл Сінне, Велика Рибиця, Миропілля. Заняття для 295 вихованців проводяться у 21 гуртку за п’ятьма напрямами позашкільної освіти: туристично-краєзнавчому, еколого-натуралістичному, художньо-естетичному, фізкультурно-спортивному, гуманітарному.

Вихованці закладу беруть активну участь в онлайнових конкурсах.

У громаді з ініціативи закладу започатковано змагання з пішохідного туризму.

У музеї закладу, що є важливою історичною і культурною локацією нашої громади, проводяться екскурсії для гостей з інших громад, а й виховні заходи для учнів закладів загальної середньої освіти.

Заклад активно співпрацює з відділенням прикордонної служби «Миропілля» Сумського прикордонного загону Східного регіонального управління Державної прикордонної служби України, благодійною організацією БФ «Фенікс-Суми». Проводяться зустрічі, екскурсії, огляди-конкурси, святкові заходи.

Методична, матеріально-технічна база нашого закладу постійно поповнюється.

Директор ‒ Шульга Оксана Олексіївна
Адреса: 42410 Сумська область, село Миропілля, вулиця Центральна, будинок 125
E-mail: myropillyapozashkillya@ukr.net
Форум позашкільників Сумщини

Великописарівська станція юних натуралістів Великописарівської селищної ради Сумської області

З метою надання допомоги школам в організації натуралістичної роботи в 1978 р. на базі школи було організовано діяльність районної станції юних натуралістів. Було здійснено заходи для активізації натуралістичної роботи в районі, удосконалення матеріально-технічної бази закладу.

У 1980‒1981 рр. на станції збудовані теплиці для юннатівської навчально-дослідницької роботи. У 1982‒1983 рр. на станції закладено плодовий сад на площі 0,5 га, плодово-ягідник, шкілку плодових дерев. Сільськогосподарське дослідництво ‒ один з основних напрямків юних натуралістів.

Станом на 2021 рік станція має пристосоване приміщення, учнівську навчально-дослідну земельну ділянку. Організовано роботу п’яти відділів за 4 напрямами роботи. Працює 23 творчих об’єднання за 14 профілями, у яких навчаються 390 вихованців.

Метою освітньої діяльності є створення умов для творчого, інтелектуального, духовного та фізичного розвитку дітей та учнівської молоді у вільний від навчання час.

Новації закладу екологічного спрямування:

- формування екологічної культури дітей та юнацтва засобами кіно- і фотомистецтва;

- дослідження ландшафтних об’єктів для внесення до місцевого природно-заповідного фонду;

- застосування технологій органічного природного землеробства в роботі гуртків с/г профілю;

- «Школа з екологічного життя» – офлайн-інтенсив екологічного спрямування для дітей та учнівської молоді

Задоволення освітніх потреб і запитів вихованців щодо участі в екологічно спрямованих заходах здійснюється в процесі залучення до еколого-натуралістичної, науково-технічної, дослідницько-експериментальної, туристсько-краєзнавчої, декоративно-ужиткової та інших видів творчості.

Директор – Бриль Вікторія Сергіївна
Адреса: 42800, провулок Змагання, 2, смт Велика Писарівка, Охтирський район, Сумська область, т. (05457) 5-10-52
E-mail: stantsiya.iun@ukr.net
Адреса сайту: vp-s.pp.ua
Форум позашкільників Сумщини

Комунальний заклад позашкільної освіти Тростянецької міської ради «Палац дітей та юнацтва»

Дата заснування закладу – 1 жовтня 1961 рік (наказ відділу народної освіти Тростянецької районної ради від 09.09.1961 № 156 «Про відкриття районного Будинку піонерів та школярів»).

У 1991 році Будинок піонерів і школярів перейменовують у Палац дітей та юнацтва (рішення виконкому Тростянецької районної ради народних депутатів від 29.10.1991. №218).

Із 2018 року заклад перейшов у підпорядкування Тростянецької міської ради та змінив назву на «Комунальний заклад позашкільної освіти Тростянецької міської ради «Палац дітей та юнацтва» (рішення виконкому Тростянецької міської ради від 04.01.2018 № 184).

Освітній процес здійснюється за 8 напрямами позашкільної освіти: науково-технічним, еколого-натуралістичним, туристсько-краєзнавчим, фізкультурно-спортивним, художньо-естетичним, військово-патріотичним, соціально-реабілітаційним, гуманітарним.

У закладі працюють народна акробатична студія «Едельвейс» та чотири колективи, які мають звання «Зразковий художній колектив»: студія образотворчого мистецтва «Веселка», творче об’єднання «Українська вишиванка», хореографічний ансамбль «Кольоровий дощ», вокальна студія «Перлина».

Ефективній діяльності закладу сприяє співпраця педагогічного колективу з державними та громадськими інституціями:

дослідницько-експериментальний напрям: Мала академія наук України, Сумське регіональне відділення Малої академії наук України, Сумський національний аграрний університет, Сумський державний університет;

військово-патріотичний напрям:Тростянецький районний військовий комісаріат, «Спілка ветеранів АТО», військова частина 2276 Національної гвардії України, громадська волонтерська організація «Сокіл»;

еколого-натуралістичний напрям: Національний еколо-натуралістичний центр учнівської молоді, Гетьманський національний природний парк, Державне підприємство «Тростянецьке лісове господарство»;

художньо-естетичний напрям: відділ культури та туризму Тростянецької міської ради, оргкомітети всеукраїнських мистецьких фестивалів;

туристсько-краєзнавчий напрям: музейно-виставковий центр «Тростянецький»;

соціо-реабілітаційний напрям: Інклюзивно-ресурсний центр Тростянецької міської ради, Тростянецька публічна бібліотека;

гуманітарний напрям: телерадіокомпанія «Тростянець».

Педагоги закладу ставали переможцями та призерами Всеукраїнських конкурсів «Джерело творчості», «Виховати особистість», «Золоте серце».

У 2009 році за вагомий внесок у розвиток іміджу освіти і науки України заклад нагороджений Дипломом «Флагмани освіти України».

У 2012 році заклад занесений до Переліку найбільших позашкільних навчальних закладів державної та комунальної форми власності системи Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України (наказ МОН України від 29.12.2012. № 1523).

У 2013 році заклад отримав Диплом переможця відкритого Рейтингу якості позашкільної освіти «Золота когорта позашкільників» в категорії «Позашкільні навчальні заклади районного підпорядкування» серед комплексних позашкільних навчальних закладів (наказ МОН України від 26.12.2013 № 55).

У 2014-2015 навчальному році пройшла Державна атестація Палацу дітей та юнацтва, яка підтвердила високий рівень освітньої діяльності з оцінкою «відмінно» (рішення регіональної експертної ради з питань ліцензування та атестації навчальних закладів при управлінні освіти і науки обласної державної адміністрації від 19.12.2014 р., протокол № 7).

У закладі реалізуються проєкти «Творчість – дітям», соціальний проєкт «Таланти багатодітної родини», благодійний культурологічний проєкт «Багатство нашого народу», краєзнавчий проєкт «Тростянеччина туристична».

Станом на 1 березня 2021 року у 120 групах позашкільну освіту здобувають 1970 гуртківців віком від 4 до 21 року, у тому числі, охоплено гуртковою роботою 158 дітей із сільської місцевості.

Заклад укомплектований педагогічними кадрами відповідно до штатного розкладу – освітні послуги надають 42 педагогічних працівники.

Директор закладу – Деревянченко Антоніна Сергіївна (очолює заклад із 1988 року). Має звання «Заслужений працівник освіти України», відомчу нагороду «Відмінник освіти».
Адреса: 42600, м. Тростянець Сумської обл., вул. Миру, буд. 4
E-mail: trost.palac@ukr.net
Форум позашкільників Сумщини

Комунальна організація (установа, заклад) Шосткинський міський дитячо-юнацький клуб фізичної підготовки «Патріот» Шосткинської міської ради Сумської області

Освітня діяльність закладу спрямована на виховання в дітей та учнівської молоді вмотивування до занять фізичною культурою і спортом, формування потреби у здоровому способі життя, зміцнення морально-вольових і психологічних якостей.

У жовтні 1988 року з ініціативи воїнів-«афганців», членів Шосткинського міського клубу воїнів-інтернаціоналістів «Військова доблесть» було створено міський військово-спортивний клуб «Патріот».

З 23 листопада 1988 року керівник клубу ‒ І. В. Привалов. Перші педагогічні працівники ‒ воїни-«афганці».

З січня 1991 року клуб зареєстровано як позашкільний навчально-виховний заклад міського відділу освіти – юнацько-спортивний клуб «Патріот», що згодом реорганізований у комунальний заклад «Шосткинський міський дитячо-юнацький клуб фізичної підготовки „Патріот”» Шосткинської міської ради Сумської області

Напрями позашкільної освіти, за якими організовано освітній процес у закладі ‒ фізкультурно-спортивний і військово-патріотичний. Вихованцями і педагогами реалізуються соціально-освітні проєкти «Пам’ять не вмирає», «Здоровими бути бажають всі діти».

Вихованці ‒ активні учасники, призери і переможці обласних, всеукраїнських та міжнародних змагань.

У закладі працюють 11 педагогів, які організовують роботу 17 гуртків, де навчаються 340 вихованців.

Директор закладу – Лакоза Ігор Миколайович
Адреса: 41100, Сумська область, м. Шостка, вул. Марата, 24 А
E-mail: 33095780@mail.gov.ua
Сайт: shostka-clubpatriot.edukit.sumy.ua/
Форум позашкільників Сумщини

Комунальний заклад Сумський Палац дітей та юнацтва

Заклад був заснований 24 грудня 1934 року. Сьогодні він – комплексний заклад позашкільної освіти, у якому створено оптимальні умови для розвитку і забезпечення потреб дітей та учнівської молоді у творчій самореалізації.

Етапи становлення: 20–30-ті роки минулого століття – дитячий клуб з організації гурткової роботи за інтересами та вільного часу школярів; 50-60-ті роки – будинок, потім Палац піонерів та школярів – багатопрофільний позашкільний заклад; 90-ті роки – Палац дітей та юнацтва, що призначений надавати дітям та юнацтву позашкільну освіту й забезпечувати змістовне дозвілля; із 2010 року – комунальний заклад Сумський Палац дітей та юнацтва.

Освітній процес здійснюється за такими напрямами позашкільної освіти: науково-технічний; туристсько-краєзнавчий; фізкультурно-спортивний; художньо-естетичний; військово-патріотичний, соціально-реабілітаційний;

Сім колективів закладу мають звання «народний художній колектив України» (театр танцю «Пігмаліон», хореографічний ансамбль «Радість», театр юних «Шпаківня», вокальний ансамбль «Трулялята», ансамбль сучасного бального танцю «Веселка», студія ОМ «Країна мистецтв», майстерня вишивки і бісероплетіння); чотири – звання «зразковий художній колектив України» (ВХК «Мозаїка, ДМТ «Дзвіночок», майстерня художньої кераміки, майстерня ковроткацтва).

Закладом були реалізовані завдання Всеукраїнського наукового дослідження «Розроблення сучасних моделей соціального партнерства у вихованні громадянина-патріота» разом із лабораторією морального, громадянського та міжкультурного виховання Інституту проблем виховання НАПН України; поведені такі заходи, як Всеукраїнський дитячо-юнацький вокально-хоровий фестиваль-конкурс «Мозаїка пісень»; Міжнародна науково-практична конференція «Теорія та методика дошкільної та початкової освіти в сучасному педагогічному просторі»; Міський конкурс «Кращий лідер року»;

Міський бал лідерів учнівського самоврядування м. Суми.

Вихованці і педагоги закладу стали активними учасниками проєктів «ДН_Сумщини» з нагоди 80-ї річниці з Дня створення Сумської області»; «ДН_UA» до Дня Незалежності України.

У закладі працюють 75 педагогів, організовано роботу 203 гуртків і 8 клубних об’єднань, у яких навчаються 4 588 дітей віком від 3 до 18 років.

Директор – Маковецький Сергій Володимирович, відмінник освіти України, має нагороди: Грамота Міністерства освіти і науки України, Почесна відзнака Сумської міської ради «За майстерність», занесений до «Алеї освітян м.Суми»

Адреса: 40030, м. Суми, вул. Соборна, 37
Телефон: (0542)22-22-29
E-mail: palace_pdu@ukr.net
Адреса сайту: palace-s.ucoz.ua
Форум позашкільників Сумщини

Позашкільний комунальний заклад «Березівський центр дитячої та юнацької творчості» Березівської сільської ради Шосткинського району Сумської області

Позашкільний комунальний заклад «Березівський центр дитячої та юнацької творчості» Березівської сільської ради створений 01 вересня 2017 року. Тип закладу – комплексний.

Освітній процес у закладі організовано за такими напрямами: художньо-естетичний; туристсько-краєзнавчий; фізкультурно-спортивний; еколого-натуралістичний; науково-технічний; дослідницько-експериментальний .

Вихованці закладу є активними учасниками обласного соціально-освітнього національно-патріотичного проєкту «Голос крові: ми – Українці!», соціально-освітнього проєкту «Кожна дитина має право».

Освітній процес у закладі здійснюють 35 педагогів, працює 35 гуртків, вихованців 497.

Директор: Тимощенко Олександра Петрівна
Адреса: Сумська область, Шосткинський район, с. Береза, вул. Довженка 1
Адреса сайту: cpo-bereza.e-schools.info
Форум позашкільників Сумщини

Комунальний заклад "Середино-Будський центр дитячої та юнацької творчості" Середино-Будської міської ради

Заклад був заснований у 1948 році, мав назву Будинок піонерів. У 1995 році збув перейменований на Середино-Будський Будинок дітей та юнацтва. У 2012 році ‒ у Середино-Будський Центр дитячої та юнацької творчості, із 2021 року ‒ Комунальний заклад «Середино-Будський Центр дитячої та юнацької творчості» Середино-Будської міської ради.

У закладі навчаються 635 вихованців, працюють 20 педагогів (12 ‒ основні працівники, 8 ‒ сумісники). 8 гуртків працюють на базі Зноб-Новгородської ОТГ. Освітній процес у закладі організований за шістьма напрямами: художньо-естетичним; еколого-натуралістичним; фізкультурно-спортивним;туристсько-краєзнавчим; технічним.

Директор: Харитоненко Любов Євгенівна. Нагороджена відзнакою Президента України ‒ ювілейною медаллю «25 років незалежності України».

Адреса: вул. Север’янівська, 5, м. Середина-Буда, 41000
Тел. (05451) 7-14-46
E-mail: sb.osvita.creativity2018@gmail.com
Форум позашкільників Сумщини

Комунальна організація (установа, заклад) «Шосткинський міський центр естетичного виховання Шосткинської міської ради Сумської області»

Багатопрофільний заклад позашкільної освіти.

Заклад працює за такими напрямами позашкільної освіти: художньо-естетичний, декоративно-ужитковий, військово-патріотичний, оздоровчий, дослідницько-експериментальний, соціально-реабілітаційний, фізкультурно-спортивний.

У 118 гуртках, студіях, творчих об’єднаннях навчаються 2840 вихованців, освітній процес організовують 54 педагогічні працівники.

У змісті роботи педагогічного колективу ‒ формування у вихованців суспільного досвіду, їх залучення до активного вивчення духовної культури українського народу; виховання особистісних рис громадянина України ‒ національної свідомості та моральної, художньо-естетичної, правової, трудової культури.

У закладі реалізується проєктна та інноваційна діяльність.

Директор: Кисельов Володимир Петрович, Заслужений діяч естрадного мистецтво України, нагороджений грамотою МОН України, занесений на обласну Дошку Пошани «Педагогічна гордість Сумщини».

Адреса: 41100, вул. Свободи, б. 18, м. Шостка, Сумська область
Тел. (05449) 4-03-24
E-mail: 33095796@mail.gov.ua
Адреса сайту: cev-shostka.com.ua
Форум позашкільників Сумщини

Конотопська станція юних техніків Конотопської міської ради Сумської області

Заклад як Дитяча технічна станція почав свою діяльність у 30-х років ХХ-го століття при Будинку культури залізничників. Працювали гуртки юних кінооператорів, радіотехніків, авіамоделістів, фотографів.

Першим директором закладу був – Бомштейн Роман Маркович.

У 1963 році станція стає окремим позашкільним закладом.

У 1977‒1987 рр. заклад очолював Грабік Володимир Іванович. З 1987 року директором закладу є Довгополий Павло Павлович.

Заклад знаходився на вул. Красногірській, а потім ‒ у приміщенні 13-ї школи на вул. Б. Хмельницького, 77.

У 1980‒1990-х роках розпочали роботу гуртки картингистів, дельтапланеристів, авіамоделістів, судномоделістів, ракетомоделістів, початкового технічного моделювання, народних ремесел.

Нині Конотопська станція юних техніків – профільний заклад позашкільної освіти, у якому працюють гуртки спортивно-технічного, предметно-технічного та початкового технічного напряму. Організовано діяльність таких гуртків, як «Авіамодельний», «Електронна автоматика», «Мотоконструкторський», «Картинг», «Операторів колективної радіостанції», «Мотокрос», «Початкове технічне моделювання», «Виготовлення іграшок-сувенірів – умілі руки», у яких створено психолого-педагогічні умови для забезпечення вихованцям можливостей реалізовувати себе в різних напрямах технічної творчості, досягати високих результатів.

У закладі працюють 9 педагогічних працівників, які організовують роботу 21 гуртка, де навчаються 302 вихованці.

Адреса: 41600, Сумська обл., м. Конотоп, вул. Парківська, 8
E-mail: suteh.kon@ukr.net
Адреса сайту: suteh.osvita-konotop.gov.ua
Форум позашкільників Сумщини

Комунальна організація (установа, заклад) Шосткинська міська станція юних натуралістів Шосткинської міської ради Сумської області

Заклад почав роботу з юними любителями природи в січні 1990 року. У 1992 році вихованці закладу долучилися до дослідницької роботи зі створення відділку лікарських рослин радіопротекторної дії. Ініціатором справи була керівник гуртка Комісарова Світлана Валентинівна.

У грудні 1997 року у закладі було облаштовано 6 навчальних кабінетів, зоолабораторія «Живий куточок», лабораторія рослин закритого ґрунту «Зимовий сад», кімната-музей народознавства «Світлиця», виставкова й актова зали.

Нині заклад є методико-координаційним й освітнім центром еколого-натуралістичної роботи, ініціатором та організатором природоохоронного руху в місті. На базі закладу проводяться міські етапи всеукраїнських і обласних еколого-натуралістичних заходів ‒ акцій, конкурсів, форумів. Діє консультативний пункт для учнівської та студентської молоді, яка навчається в Шосткинській МАН, досліджує проблеми екології та біології.

Формування патріотичних почуттів до природи рідного краю, до його історії, активізація інтересу до природничих наук здійснюється в процесі освітньої, екскурсійної, дослідницької діяльності.

Здобування освіти за інтересами відбувається у 40 групах за 21 профілем для 615 вихованців усіх вікових категорій школярів за навчальними програмами початкового, основного та вищого освітніх рівнів. У закладі працюють 16 педагогів.

У відділах закладу створені належні умови, що дають можливість вихованцям здійснювати дослідження в зоолабораторії «Куточок живої природи», лабораторії рослин закритого ґрунту «Зимовий сад», навчально-дослідній земельній ділянці, музеї народознавства та етнографії «Світлиця».

Еколого-природознавчим відділом організовується робота біологічної школи «Деснянська ліга натуралістів», експедиційні походи з відвідуванням об’єктів природно-заповідного фонду нашого краю.

Директор: Корнієнко Сергій Володимирович має державні, відомчі нагороди: нагрудний знак «Відмінник освіти України», обласна премія ім. А. С. Макаренка, Почесна грамота МОН України, занесений на обласну Дошку Пошани «Педагогічна гордість Сумщини».

Адреса: 41107, м. Шостка, вул. Депутатська, 6-А
тел. (05449) 7-27-26
E-mail: 33095542@mail.gou.ua
Адреса сайту: shostka-flora.in.ua
Форум позашкільників Сумщини

Конотопська станція юних натуралістів Конотопської міської ради Сумської області

Багатопрофільний еколого-натуралістичний заклад позашкільної освіти розв’язує завдання екологічної освіти і виховання дітей та учнівської молоді міста, є центром пошуково-дослідницької та практичної природоохоронної роботи.

Історія закладу починається з 1949 року, організатором і керівником якого був Володимир Якович Крамар. Педагогічний колектив та вихованці налагодили зв’язок з науково-дослідницьким інститутом імені І. В. Мічуріна, державним заповідником «Дендропарк Тростянець», Національним ботанічним садом імені М.М.Гришка, іншими науковими установами країни.

Заклад існував до 1960 року. Діяльність юннатівських гуртків знову почалася лише в 1987 році. Станція мала навчально-дослідну земельну ділянку площею 1,5 га, живий куточок. Посаду директора з 1987 по 1995р.р. займав Матвійчук Микола Миколайович, а з 1995 по 2003р.р. – Гаряча Валентина Іванівна. У 2003‒2004 рр. директором закладу була Демеха Інна Вадимівна, а з 2004 року до середини 2019 року станцію юннатів очолювала Отченашенко Вікторія Миколаївна. До вересня 2020 року обов’язки директора виконувала методист закладу Сувид Людмила Петрівна.

Освітній процес за еколого-натуралістичним і художньо-естетичним напрямами позашкільної освіти забезпечують 10 педагогів. Сьогодні у закладі працює 42 гуртки, де навчається 706 вихованці. Більшість гуртків – 31 (566 вихованців) належать до еколого-натуралістичного напряму. Художньо-естетичний напрям об’єднує 11 гуртків (140 вихованців). Загальна кількість гуртків на базі СЮН – 21 (352 вихованці), на базі шкіл міста – 21 (354 вихованці). Для залучення до гурткової роботи широкого кола дітей та учнівської молоді міста організовано роботу гуртків закладу в шести закладах освіти міста: у ЗОШ № 14, 13, 7, НВК:ЗОШ І ступеня – ДНЗ, НВК «Казка», СШ №2.

Із 2003 року триває співпраця станції юних натуралістів із Конотопським благодійним фондом «Серця любові» для дітей з обмеженими можливостями.

Заклад має значні напрацювання щодо розроблення й реалізації екологічних і соціально-освітніх проєктів «Велетні Конотопщини» у рамках реалізації обласного соціально-освітнього національно-патріотичного проекту «Голос крові: ми – Українці!», «Компостування ‒ розумна альтернатива спалювання листового опаду», «Ми віримо у майбутнє твоє, Україно», «Національна символіка в квітковому розмаїтті», «Сім природних чудес Сумщини», «Національний одяг рідного краю», «Українська кухня», «Червонокнижні рослини Сумської області», «Фауна Сумської області», «Лялька-мотанка наш оберіг» та розпочали роботу над проєктами «Лікарські рослини Конотопщини», «Хижі птахи Червоної книги України, які поширені на Конотопщині», «Народні назви рослин Конотопщини», «Фауна Конотопщини», «Весняні рослини Конотопщини», «Конотопський оазис дикої природи», «Зубри-велетні Конотопщини».

Гордість закладу ‒ його вихованці, які є активними учасниками й переможцями обласної виставки творчих здобутків юних майстрів народних ремесел «Знай і люби свій край», обласного екологічного форуму «Природа – національне багатство України»; обласного етапу Всеукраїнського конкурсу-виставки «Український сувенір»; обласного екологічного форуму «Природа – національне багатство України тощо.

Директор: Дрога Ірина Василівна
Адреса: м. Конотоп, вул. Драгомирова, 18
E-mail: konotop.syun@ukr.net
Адреса сайту: sunat.osvita-konotop.gov.ua
Форум позашкільників Сумщини

Комунальна організація (установа, заклад) «Шосткинський міський клуб дитячої та юнацької творчості «Орлятко» Шосткинської міської ради Сумської області

Історія закладу починається зі створення в 1980 році дитячої кімнати при казенному заводові «Імпульс», де діти його працівників вчилися рукоділлю. У 1994 році на її базі створено Дитячо-підлітковий клуб «Орлятко». У 2005 році заклад реорганізовано у Шосткинський міський клуб дитячої та юнацької творчості «Орлятко».

На сьогодні у закладі працюють 6 педагогів, які організовують роботу 16 гуртків, де навчаються 312 дітей віком від 5 до 18 років.

Освітній процес у закладі здійснюється за такими напрямами позашкільної освіти: художньо-естетичним, еколого-натуралістичним, фізкультурно-спортивним.

Вихованці гуртків клубу неодноразові призери та переможці всеукраїнських і міжнародних конкурсів та фестивалів «Золота брама», «Star Fest», «TALENT fest» , «Симфонія кольорів – Самоцвіти», «Самоцвіти – Країна безмежних можливостей», «Театральний форум‒2019», «Метелики – німий шедевр природи», «Біла ластівка, «Безпека в житті – життя у безпеці», «Новорічна композиція», «Жінок оспівую красу» тощо.

У закладі розроблено проєкти «Стежками рідного краю», «Плекаймо патріотів України», «Активний спосіб життя – запорука здоров’я», «Рідну землю, де живеш, Україною зовеш».

З 2001 року директором клубу ‒ Ганцева Ірина Вікторівна
Адреса: вул. Озерна, 18, м. Шостка, Сумська область
Тел. (05449) 5-38-34
E-mail: 330955555@mail.gov.ua
E-mail: schostkaorlytko@ukr.net
Адреса сайту: kdutorlyatko.jimdofree.com
Форум позашкільників Сумщини

Комунальний заклад позашкільної освіти Дубов’язівської селищної ради Конотопського району Сумської області «Центр дитячої та юнацької творчості»

Заклад створено у січні 2019 року. Організовано роботу за художньо-естетичним, гуманітарним, фізкультурно-спортивним, науково-технічним, туристсько-краєзнавчим напрямами позашкільної освіти.

Роботу 24 гуртків забезпечують 20 педагогічних працівників, із яких 18 ‒ сумісники. Позашкільною освітою охоплено 406 дітей віком від 3-х до 18-ти років.

Із вересня 2020 року колектив закладу працює над реалізацією селищного соціально-освітнього історико-краєзнавчого проєкту «Позашкільна освіта – громаді».

Колектив активно працює над упровадженням у практику роботи гуртків технологій змішаного навчання.

Діяльність Дубов’язівського ЦДЮТ висвітлюється в соціальній мережі Фейсбук у групі КЗ «Центр дитячої та юнацької творчості Дубов’язівської селищної ради», на сайті відділу освіти, молоді та спорту Дубов’язівської селищної ради у вкладці «ЦДЮТ Дубов’язівської селищної ради», газеті «Сільські горизонти».

Директор – Лелюх Анна Володимирівна
Адреса: 41655, Сумська область, Конотопський район, смт. Дубов’язівка, вул. В.Глуховця, 8
E-mail: 41848402@mail.gov.ua
Адреса сайту: osv.org.ua/rada/41848402
Форум позашкільників Сумщини

Будинок дітей та юнацтва Кролевецької міської ради

У травні 1947 року відчинилися двері першого позашкільного закладу м. Кролевця ‒ Піонерського клубу. У нелегкі післявоєнні роки він став першим осередком організованого дозвілля для дітей.

У 1952 році Піонерський клуб було перейменовано в районний Будинок дітей та школярів. У 1991 році районний Будинок піонерів та школярів було перейменовано на районний Будинок дітей та юнацтва, а в 2018 році ‒ Будинок дітей та юнацтва Кролевецької міської ради.

Сьогодні заклад ‒ один з основних закладів позашкільної освіти Кролевецької об’єднаної територіальної громади, освітній процес у якому здійснюється за художньо-естетичним напрямом. У 50 творчих об’єднаннях навчаються 776 вихованців під керівництвом 19 педагогів. Педагоги Будинку дітей та юнацтва постійно знаходяться у творчому пошуку нових форм проведення гурткового заняття. Унікальною можливістю найбільш яскраво популяризувати художньо-естетичне мистецтво на Кролевеччині стала участь у обласних соціально-освітніх проєктах «Кожна дитина має право» і «Голос крові: Ми – Українці!».

З року в рік значно підвищується професійна майстерність вихованців гуртків образотворчого мистецтва, театрального колективу «Фантазія +», хореографічних колективів «Доміно», «Альтаїр», вихованців творчих об’єднань декоративно-ужиткового мистецтва. Ми пишаємося хореографічним колективом «Доміно» ‒ переможцем багатьох танцювальних конкурсів (чотири І місця на Міжнародному фестивалі-конкурсі «Барвиста осінь», диплом ІІ ступеня у Всеукраїнському мистецькому конкурсі «Жінок оспівую красу»).

Директор – Ільтяй Алла Олексіївна
Адреса: вул. Ярмаркова, 16, м. Кролевець, Сумської обл., 41300
Тел. (05453) 9–55–61
E-mail: bdukmr@ukr.net
Сторінка у Фейсбук: surl.li/orir
Форум позашкільників Сумщини

Комунальний заклад Ямпільський центр дитячої та юнацької творчості Ямпільської селищної ради

У 1950-х роках було заснований районний Будинок піонерів, що працював за природоохоронним і краєзнавчим напрямами.

Нині Ямпільський центр дитячої та юнацької творчості організовує роботу гуртків за художньо-естетичним, науково-технічним, гуманітарним напрямами позашкільної освіти. У 35 гуртках, студіях і творчих об’єднаннях навчаються 529 дітей віком від 4 до 17 років. Освітній процес у закладі забезпечують 14 педагогів (11 – основних, 3 – сумісники).

За багаторічну творчу педагогічну діяльність, спрямовану на підвищення ефективності освітнього процесу, директор закладу, керівник Народної студії образотворчого мистецтва «Полісяночка» – Бабаєв Мехті Ібадуллайович нагороджений обласною відзнакою імені А.С. Макаренка у номінації «Позашкільний навчальний заклад», Почесною відзнакою Ямпільської районної ради «За вагомий внесок у розвиток Ямпільського району».

Гордістю закладу є Народна студія образотворчого мистецтва «Полісяночка», Народний хореографічний колектив «Сувенір», Зразкова вокальна студія «Чарівний ключик», команда клубу «Гарні діти». Також із великим задоволенням діти та учнівська молодь відвідують творчу майстерню «Чарівниця», гуртки «Технічна графіка», «Солоне тісто», «Бісероплетіння», «КВН», «Хореографія», «Англійська мова» і школу раннього творчого розвитку «Сонечко».

З метою популяризації сучасних напрямів позашкільної освіти, профорієнтації, розширення форм співробітництва здійснюється активна співпраця з такими закладами вищої освіти, як Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», Сумський національний аграрний університет.

Тринадцять років поспіль на базі закладу проводиться відкрита виїзна олімпіада Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» у Сумській області. Олімпіада дає можливість вихованцям спілкуватися з викладачами університету, перевірити рівень знань, умінь і навичок створювати рисунки і креслення. У олімпіаді беруть участь старшокласники з міст Конотоп, Кролевець, Шостка, Середино-Буда, Ромни та Ямпільського району. Завдяки цій олімпіаді більше сорока випускників – учасників олімпіади стали студентами університету.

Найвагоміші досягнення за 2020‒2021 рр. є перемоги у Всеукраїнському конкурсі творчості дітей та учнівської молоді «За нашу свободу», Всеукраїнському конкурсі плакату «Я Україна», Міжнародному конкурсі «GOLD EUROPE WORLD STARS 2020 ONLINE COMPETITION CZECH REPUBLIC», Всеукраїнському конкурсі дитячої творчості «Чарівний бісер. Японія – країна сонця, що сходить», міжнародних фестивалях-конкурсах «FESTIVAL AL OF ART» (Грузія); «DNIPRO ART FEST» (м. Дніпро) , «GOLD EUROPE WORLD STARS 2020 ONLINE COMPETITION CZECH REPUBLIC» (Чехія), «Таланти України» (м. Харків), Міжнародному дистанційному фестивалі-конкурсі «Береги Талантів» (Болгарія), Міжнародному багатожанровому фестивалі «Les etoiles de Versailles» (Франція), Міжнародному online-конкурсі декоративно-прикладного мистецтва «Симфонія кольорів ‒ Самоцвіти».

Директор – Бабаєв Мехті Ібадуллайович
Адреса: Україна, 41200, Сумська область, смт Ямпіль, вул. Спасо-Преображенська, 11
E-mail: rcdut@ukr.net
Форум позашкільників Сумщини

Конотопська дитяча школа мистецтв Конотопської міської ради Сумської області

Заклад творчу діяльність розпочав у жовтні 1992 року. Були відкриті хореографічне, театральне відділення та відділення декоративно-прикладного мистецтва, із 1994 року ‒ музичне відділення.

Робота у школі здійснюється на основі інтеграції знань, що передбачає напрями: гра на музичних інструментах, сольний спів, ансамблеве музикування, теоретичне вивчення музики; театральне мистецтво; декоративно-ужиткове мистецтво; хореографічне мистецтво.

Школа проводить навчально-виховну, методичну, культурно-просвітницьку роботу.

З 2007 року започатковано творчий проєкт «Дитячий музичний театр», результатом якого є створення музично-хореографічних вистав. У рамках проєкту проводиться Відкритий фестиваль-конкурс дитячої театральної творчості «Мельпомена & Ко ».

Робота за проєктом «Український костюм у дзеркалі часу» передбачає створення колекції українського народного вбрання і прикрас до нього з різних регіонів.

У школі ‒ 38 груп, у яких навчаються 448 учнів. Педагогічний колектив ‒ 28 викладачів, 4 мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії», 2 педагоги мають звання «старший викладач» .

Працюють творчі колективи Народний театральний колектив «Лицедії» ( керівники Макарова А.О., Ігнатенко О.А.); Народний театральний колектив «Смайл» (керівники Новикова Т.М., Яценко-Мех Ю.М.); Театральний колектив «Лицедії-дубль» (керівник Дегтяр Ю.І.); Зразковий вокальний колектив «Співаночка» (керівник Трусенко І.В.); Хореографічний колектив «Пролісок» (керівник Гриненко С.М.); Хореографічний колектив «Юні-Флеш» (керівник Райденко О.П.); Хореографічний колектив «Ліберті» (керівник Боровська Л.І.); Дизайн-клас «Мальва» (керівники Гомзар Л.І., Ющенко І.П.).

Директор – Мищишина Євгенія Зіновіївна
Адреса: 41600, Сумська область, місто Конотоп, вул. Лісового, 10
Телефон (05447) 6-27-02
E-mail: kdshm@ukr.net
Адреса сайту: dshm.osvita-konotop.gov.ua
Форум позашкільників Сумщини

«Комунальний заклад позашкільної освіти Бочечківської сільської ради «Центр дитячої та юнацької творчості»

Заклад розпочав свою діяльність з 5 січня 2021 року. Своєї діяльністю заклад охоплює учнів Бочечківського навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад», Козацького навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад», Духанівського навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад».

Заклад працює за такими напрямами позашкільної освіти: еколого-натуралістичний, художньо-естетичний (мистецький та декоративно-ужитковий профілі), фізкультурно-оздоровчий.

У рамках обласного конкурсу соціально-освітніх проєктів «Діти розбудовують громаду» на території Бочечківської сільської ради реалізуються такі проєкти:

- «Школа успіху» (навчання для лідерів учнівського самоврядування);

- «Шкільна велостоянка» (облаштування на території Козацького НВК місць для стоянки велосипедів);

- «Разом ‒ зможемо» (відновлення пам’ятників Другої Світової війни);

- «Місцеве самоврядування – це ми» (облаштування територій громади, куточків для відпочинку);

- «Квітуче село ‒ територія співпраці» (створення зон відпочинку у шкільному парку, вирощування саджанців у прибережній зоні річки Кривуля, створення міні-теплиці).

У закладі організовано роботу 7 гуртків (9 груп), у яких навчаються 225 вихованців. Освітню діяльність гуртків організовують 7 педагогів ( 1 ‒ основний працівник, 6 ‒ за сумісництвом).

Директор - Горбань Оксана Віталіївна
Адреса: 41655, Сумська область, Конотопський район , с. Бочечки, вул. Тракторна, буд. 2
E-mail: gorbanoksana5@gmail.com
E-mail: 41848457@mail.gov.ua
Адреса сайту: cdut.pp.ua
Адреса сайту: cdyt.osvita-bochechki.gov.ua
Форум позашкільників Сумщини

Комунальний багатопрофільний заклад позашкільної освіти «Мистецька школа» Буринської міської ради Сумської області

Заклад позашкільної освіти був заснований Буринською міською радою в 1957 році як районний Будинок піонерів. У перші роки своєї діяльності він розташовувався у приміщенні клубу цукрового заводу та нараховував 15 гуртків.

У 1970 році на виділені міською радою кошти було побудовано приміщення Будинку піонерів. З 1990 року в закладі працювали 40 гуртків різних напрямів.

У 1992 році заклад перейменовано на Будинок творчості школярів, у 2005 році ‒ Будинок дитячої та юнацької творчості. У 2020 році рішенням Буринської міської ради було створено новий заклад ‒ комунальний багатопрофільний заклад позашкільної освіти «Мистецька школа» Буринської міської ради Сумської області.

У творчих об’єднаннях закладу позашкільну освіту отримують 1328 вихованців, що становить 74% від загальної кількості дітей шкільного віку, які проживають у громаді.

Функціональна структура закладу включає три навчально-виховних відділи: «Мистецька школа», «Спортивний клуб», відділ творчості.

Мистецька школа має відділи духових інструментів, народних інструментів, фортепіанно-теоретичний, хореографічне відділення.

У спортивному клубі працюють гуртки за фізкультурно-спортивним, оздоровчим напрямами.

Відвідувати гуртки за художньо-естетичним, науково-технічним, гуманітарним, військово-патріотичним, туристсько-краєзнавчим, дослідницько-експериментальним, соціально-реабілітаційним, еколого-натуралістичним мають змогу вихованці відділу творчості.

Директор закладу - Прядко Євгеній Юрійович
Адреса: вул. Незалежності, 14, м. Буринь, Сумська обл., 41700
E-mail: burin61@ukr.net
Форум позашкільників Сумщини

Ворожбянський заклад позашкільної освіти

Комунальний заклад позашкільної освіти «Центр дитячої та юнацької творчості» Ворожбянської міської ради Сумської області засновано Ворожбянською територіальною громадою 1 березня 2021 року.

Центр працює за такими напрямами роботи: художньо-естетичний, фізкультурно-спортивний, туристсько-спортивний.

Кількість гуртків – 18, у яких навчаються 297 вихованців. Організацію освітнього процесу забезпечують 12 педагогів.

Директор закладу - Яна МОТРІНА
Адреса: м. Ворожба, Білопільський район, Сумська область, вул. Шкільна, 5, 41812
E-mail: oksms.vorozhba@gmail.com
Форум позашкільників Сумщини

Центр дітей, юнацтва та молоді відділу освіти Хотінської селищної ради Хотінської об’єднаної територіальної громади

Центр дітей, юнацтва та молоді, створений у 2018 році, – багатопрофільний заклад позашкільної освіти, який працює за такими напрямами позашкільної освіти: військово-патріотичний, художньо-естетичний, туристсько-краєзнавчий, науково-технічний, фізкультурно-спортивний.

У закладі працює 11 гуртків, у яких навчається 211 дітей. Освітній процес організовує 5 педагогів (2 – основних, 3 – сумісники).

Робота гуртків організована на базі закладів загальної середньої освіти Хотінської селищної ради.

Вихованці закладу беруть активну участь в обласних, всеукраїнських конкурсах, обласних соціально-освітніх проєктах.

Директор закладу - Бідненко Т.О.
Адреса: 42320, вул. Соборна, 45, смт. Хотінь, Сумський район, Сумська область
E-mail: hotin.pozachkilya@ukr.net
Адреса сайту: www.facebook.com/106876817572606/?view_public_for=106876817572606
Форум позашкільників Сумщини

Комунальний заклад Андріяшівської сільської ради – центр позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю

Форум позашкільників Сумщини

«Чупахівський Центр дитячої та юнацької творчості Чупахівської селищної ради»

Для забезпечення потреб дітей та учнівської молоді у творчій самореалізації й інтелектуальному, духовному і фізичному розвиткові, організації їх змістовного дозвілля, створення умов для їх соціального захисту 8 жовтня 2018 року в Чупахівській громаді було створено Центр дитячої та юнацької творчості.

Гуртковою роботою охоплено близько 45% дітей від загальної кількості. Працюють 6 гуртків за такими напрямами позашкільної освіти:

‒ фізкультурно-спортивний ‒ 2 гуртки (40 вихованців) на базі Лантратівської та Грінченківської філій Чупахівської ЗОШ І-ІІІ ступенів;

‒ дослідницько-експерементальний ‒ 1 гурток (14 вихованців) на базі Чупахівської ЗОШ І-ІІІ ступенів;

‒ художньо-естетичний ‒ 3 гуртки (49 вихованців) на базі Чупахівської ЗОШ І-ІІІступенів та Лантратівської філії Чупахівської ЗОШ І-ІІІ ступенів;

‒ еколого-натуралістичний ‒ 1гурток (15 вихованців) на базі Чупахівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Вихованці закладу активно долучаються до районних, обласних конкурсів та естафет. Активну участь взяли педагоги і вихованці в обласній естафеті «Позашкілля Сумщини ‒ 49+».

Вихованці закладу ‒ активні учасники дистанційних творчих конкурсів і виставок: Всеукраїнська виставка-конкурс декоративно-ужиткового мистецтва «Знай і люби свій рідний край», Всеукраїнський дитячий конгрес «Зіркові канікули у «Світі талантів», Міжнародний молодіжний рух «SCHOOL RECYCLINGWORLD», обласна виставка-конкурс «Український сувенір», Всеукраїнський конкурс дитячих малюнків та робіт декоративно-прикладної творчості на пожежну та техногенну тематику.

Директор закладу - Журавель С.М.
E-mail: Chupahivka_osvita@ukr.net
Форум позашкільників Сумщини

Комунальна організація (установа, заклад) «Шосткинська міська станція юних техніків Шосткинської міської ради Сумської області»

Станція юних техніків Шосткинської міської ради розпочала свою роботу в 1969 році. У різні періоди в закладі працювали від 12 до 50 гуртків. Нині заклад організовує роботу гуртків за науково-технічним, фізкультурно-спортивним, дослідницько-експериментальним напрямами.

Вихованці станції беруть активну участь в обласних соціально-освітньому проєкті «Кожна дитина має право» і національно-патріотичному проєкті «Голос крові: ми ‒ Українці!». У цьому році вихованці і педагоги долучилися до обласного конкурсу соціально-освітніх проєктів «Діти розбудовують громаду».

Започатковано роботу гуртків вищого навчального рівня «Спортивного радіопеленгування», «Основи науково-дослідницької діяльності МАН», «Стендові моделі-копії вітрильних кораблів і суден».

Активізовано роботу із залучення обдарованих вихованців до навчання в Малій академії наук. Результатами роботи є 19 призових місць на обласному рівні, 10 – на Всеукраїнському рівні в конкурсі «Майбутнє України». Вихованець закладу отримує стипендію Президента України. За останні 5 років вихованці здобули 58 перемог в міжнародних, 58 ‒ всеукраїнських, 124 ‒ обласних змаганнях і конкурсах.

Ведеться співпраця з університетом третього покоління – факультет «Цифрова фотографія», центральною міською бібліотекою, дитячим протитуберкульозним санаторієм, закладами освіти міста.

Основними завдання на перспективу є:

- реалізація державної політики у сфері позашкільної освіти, створення умов для профільного навчання та виховання дітей, у тому числі з особливими освітніми потребами з урахуванням стану їх здоров’я, можливостей і здібностей, формування творчого колективу педагогів і вихованців;

- розвиток STEM-освіти: упровадження в освітній процес цифрових, тренінгових технологій, проблемного навчання, залучення здобувачів освіти до дослідництва та винахідництва;

- формування у вихованців системи морально-етичних і соціально-політичних цінностей, виховання у здобувачів освіти відповідальності за себе, за добробут нашої країни;

- забезпечення безпечних і нешкідливих умов здобуття освіти, формування у дітей здорового способу життя;

- покращення матеріально-технічного стану закладу із залученням позабюджетних коштів.

Статистичні дані станом на 25.03.2021 року: кількість гуртків – 30, вихованців у них – 461, кількість педагогів – 18.

Директор закладу - Манакова Тетяна Анатоліївна
Адреса: 41100, вул. Садовий бульвар, 11, м. Шостка, Сумська область
E-mail: 32479021@mail.gov.ua
Адреса сайту: stanciyatehno.jimdofree.com
Форум позашкільників Сумщини

Конотопський Центр дитячо-юнацької творчості
Конотопської міської ради

12 березня 1948 р. було започатковано роботу Будинку піонерів, що згодом став Конотопським міським Будинком піонерів та школярів, потім ‒ Центром дитячо-юнацької творчості.

У м. Конотоп Центр дитячо-юнацької творчості є найбільший комплексний позашкільний заклад

У закладі організовано роботу 23 гуртків (82 груп), що охоплюють 1500 вихованців віком від 4 до 18 років. Їх роботу організовують 30 педагогів.

Освітній процес здійснюється за такими напрямами: художньо-естетичний, гуманітарний, техніко-технологічний, оздоровчий.

Гордістю закладу є 6 Зразкових колективів:

- Зразкова студія образотворчого мистецтва «Гармонія»,

- Зразкова дитяча художня галерея «Натхнення»,

- Зразкове творче телевізійне об’єднання «Ми плюс «Кон-такт»,

- Зразковий вокальний колектив «До-Мі-Соль-ка»,

- Зразковий хореографічний колектив «Лілея»,

- Зразковий хореографічний колектив «Мрія.

У закладі реалізовуються такі проєкти:

- психологічний онлайновий проєкт «Моє особливе життя»,

- національно-патріотичний проєкт «Від родини ‒ до Батьківщини»,

- молодіжний проєкт «Рух лідерів»,

- літературний проєкт «З Україною в серці».

Директор закладу - Ярмола Віталіна Михайлівна
Адреса: Сумська обл., м. Конотоп, пр-т Миру, 6
E-mail: cdutkonotop@ukr.net
Адреса сайту: cdut.osvita-konotop.gov.ua
Адреса сайту: cdutkonotop.in.ua
Форум позашкільників Сумщини

Станція юних туристів Конотопської міської ради Сумської області

Заклад засновано 23 квітня 1990 року.

Матеріально-технічна база закладу постійно оновлюється й покращується завдяки отриманню цінних призів за перемоги вихованців у змаганнях, співпраці зі спонсорами, депутатським корпусом.

Конотопська станція юних туристів працює за двома напрямами позашкільної освіти: спортивно-туристичним і екскурсійно-краєзнавчим.

У закладі реалізовуються такі проєкти: видання книги «Конотопська небесна чота» у рамках міського проєкту «Пам’ятаємо героїв»; «Погляд+», «Туристична спартакіада», «Туристичний скеледром».

Щорічно педагоги закладу беруть участь у міському конкурсі «Керівник гуртка».

На сьогоднішній день у 26 гуртках навчаються 425 вихованців. У закладі працюють 12 педагогічних працівників.

Директор закладу - Черняк В. А.
E-mail: sutur.kon@ukr.net
Адреса сайту: sutur.osvita-konotop.com.ua
Форум позашкільників Сумщини

Комунальна організація (установа,заклад) «Шосткинська міська станція юних туристів Шосткинської міської ради Сумської області»

Шосткинська міська станція юних туристів Шосткинської міської ради Сумської області заснована в листопаді 1989 року. За 30 років своєї роботи заклад став інструктивно-методичним, організаційним центром туристської, краєзнавчої й екскурсійної роботи в місті.

Станція працює за туристсько-спортивним та краєзнавчим напрямами позашкільної освіти.

Гуртки спортивного напряму:

• «Пішохідний туризм»;

• «Спортивний туризм»;

• «Спортивне орієнтування»;

• «Юні скаути».

Гуртки краєзнавчого напряму:

• «Туристи-краєзнавці»;

• «Історики-краєзнавці»;

• «Географи-краєзнавці»;

• «Юні етнографи».

Науково-методична проблема, над якою працює педагогічний колектив: «Формування у вихованців закладу здорового способу життя засобами туризму і краєзнавства».

Активна робота проводиться в рамках обласних проєктів «Голос крові: ми ‒ Українці!», «Кожна дитина має право».

Педагоги закладу розробили і працюють над проєктом «Видатними стежками Сумщини».

Керівниками і вихованцями пошукових загонів закладу розроблені екскурсійні маршрути та путівники містом і прилеглими до нього районами «Вулиці міста розповідають», «Золоте кільце Сіверщини», «У світлокрай дитинства Пантелеймона Куліша», «Шляхами історичного походу князя Ігоря», «Шкирманівськими лісами», «Криниці», «Історична географія Сіверської землі між Десною і Сеймом».

Пошукові загони закладу є постійними учасниками і переможцями всеукраїнських та обласних краєзнавчих експедицій, конференцій та акцій: «Моя Батьківщина – Україна», «Історія міст і сіл України», «Мій рідний край», «Міфи та легенди Сумщини», «У світі краєзнавчих відкриттів», «Українська революція: 100 років надії і боротьби», «Герої сучасності серед нас» тощо.

У закладі працюють 8 гуртків, у яких навчаються 412 вихованців. Освітній процес організовують 13 педагогів.

Директор закладу - Герасін Сергій Леонідович
Адреса: Шостка, вул. Марата, буд. 24 А
E-mail: gerasin1971@ukr.net
Адреса сайту: shostka-msutur.sumy.sch.ua
Форум позашкільників Сумщини

Комунальний заклад – центр позашкільної роботи Путивльської міської ради

Історія закладу починається в 1945 року з невеличкого Будинку піонерів і жовтенят. Тут працювали 8 гуртків, у яких навчалися майже 50 дітей. Із липня 1948 року заклад почав працювати як Будинок піонерів. У грудні 1989 року Будинок піонерів отримав типове приміщення закладу позашкільної освіти.

Сьогодні Путивльський центр позашкільної роботи – багатопрофільний заклад позашкільної освіти. До послуг вихованців ‒ 20 навчальних кабінетів, музей освіти, тир, мультимедійний тир, тренажерна зала, басейн, виставкова зала, зимовий сад, актова зала, спортивна зала.

Діяльність Центру позашкільної роботи здійснюється в 129 групах за такими напрямами позашкільної освіти, як науково-технічний, еколого-натуралістичний, туристсько-краєзнавчий, фізкультурно-спортивний, художньо-естетичний, військово-патріотичний, соціально-реабілітаційний, гуманітарний.

Загальна кількість вихованців у 2020/2021 навчальному році ‒2003. Музей освіти, творче об’єднання «Фантазія», танцювальний колектив «Ілюзія» мають почесне звання «Зразковий художній колектив», вокально-фольклорний колектив «Джерельце» ‒ «Народний художній колектив».

Для охоплення дітей з сільської місцевості Путивльської територіальної громади реалізується освітньо-соціальна програма «Дні сільського школяра».

Освітній процес у закладі здійснюють 39 педагогів, 7 з них мають педагогічне звання «керівник гуртка – методист».

Директор закладу - Чупрун О.Г., нагороджена Грамотою Міністерства освіти і науки України, Орденом княгині Ольги ІІІ ступеня
Адреса: 41500, Україна, Сумська область, м. Путивль, проспект Іоанна Путивльського, б. 77
E-mail: putivl_cpr@ukr.net
Адреса сайту: cpr-putivl.org.ua
Форум позашкільників Сумщини

Комунальний заклад Ямпільська станція юних натуралістів Ямпільської селищної ради

Заклад почав свою роботу 01 січня 1971 року.

Освітній процес у закладі організовують 13 педагогів за еколого-натуралістичним (22 гуртки, 277 вихованців) і художньо-естетичним (3 гуртки, 45 вихованців) напрямами позашкільної освіти..

Вихованці закладу – активні учасники і переможці масових заходів для дітей та учнівської молоді: ІІ Всеукраїнський зліт учнівських виробничих бригад, трудових аграрних об’єднань закладів загальної середньої та позашкільної освіти ‒ Гран-прі; виставка-презентація «Щедрість рідної землі» ‒ І місце; захист дослідницьких робіт секція «Рослинництво» ‒ І місце.

Вихованцями і педагогами реалізуються обласні проєкти: соціально-освітній проєкт «Голос крові: ми – Українці!», соціально-освітній проєкт «Кожна дитина має право».

У закладі розроблені та реалізуються екологічно і творчо спрямовані проєкти «Збережемо природу рідного краю», «Увійди в природу другом», «Ми пишаємося тим, що ми – українці», «Обдарована дитина», «Освіта впродовж життя».

Директор: Мерцалов С. І., відмінник освіти України, нагороджений Дипломом лауреата щорічної Премії Верховної Ради України педагогічних працівників загальноосвітніх, професійно-технічних, дошкільних та позашкільних закладів; відзначений Сумською обласною премією імені А.С.Макаренка; нагороджений Відомчою відзнакою НЕНЦ МОН України імені Л.П.Манорик.

Адреса: вул. Ботанічна, 23, смт. Ямпіль, Сумська область
E-mail: yampol-unnat@ukr.net
Адреса сайту: yampol-unnat.at.ua
Форум позашкільників Сумщини

Позашкільний комунальний заклад "Центр дитячої та юнацької творчості" Есманьської селищної ради

«Центр дитячої та юнацької творчості» Есманьської селищної ради – позашкільний комунальний заклад, який утворений 6 січня 2021 року.

Заклад відвідують 274 вихованці. Освітній процес у закладі забезпечують 16 педагогічних працівників. З них: 1 – основний працівник, 15 – працюють за сумісництвом.

У закладі функціонує 17 гуртків за напрямами: художньо-естетичний, фізкультурно-спортивний, еколого-натуралістичний, туристсько-краєзнавчий, військово-патріотичний, науково-технічний.

Директор закладу - Пилипенко Наталія Миколаївна, тел. 0664603932
Адреса: вул. Шкільна, 49, смт Есмань, Шосткинський район, 41432
E-mail: pkz.esman@ukr.net
Адреса сайту: hsites.google.com/view/kz-cdut-esmani
Сторінка у фейсбук: facebook.com
Форум позашкільників Сумщини

Конотопська дитяча художня школа Конотопської міської ради Сумської області

Заклад почав свою роботу в 1991 році.

У школі отримують художню освіту 283 учні у 24 класах, яким передають свій досвід і майстерність 11 педагогів-художників.

З метою залучення дітей, що проживають у віддалених районах міста, відкрито підготовчі класи на базі закладів загальної середньої освіти міста.

Освітня діяльність закладу спрямована на оволодіння знаннями про закони графічної грамоти, розвиток кольорового сприйняття світу, сприяє підвищенню загальної, гуманітарної і художньої ерудиції учнів, формуванню їх морального і художнього ідеалу, виховує культуру почуттів, ознайомлює із скарбницею світового й національного багатств людства.

Зміст навчальних предметів ‒ рисунок, живопис, композицію, скульптура, історія мистецтва ‒ забезпечує формування в учнів умінь і навичок спостерігати за навколишнім світом, пізнавати його закони; сприймати і відтворювати явища в усьому кольорово-відтінковому розмаїтті; розкривати тему, повноту змісту, внутрішній світ, сутність картини.

Усі дисципліни в художній школі взаємопов’язані ‒ лише за умови вивчення предметів в комплексі можна говорити про гармонійну художньо-естетичну освіту, яку надає Конотопська дитяча художня школа.

Директор закладу - О. Катрошенко
Адреса: м. Конотоп, проспекту Червоної калини, 15
E-mail: artschool-konotop@ukr.net
Адреса сайту: artschool.osvita-konotop.gov.ua
Форум позашкільників Сумщини

Станція юних натуралістів Кролевецької міської ради

Кролевецька районна станція юних натуралістів гостинно відчинила двері для юних любителів природи 31 серпня 1993 року. У невеличкому одноповерховому будинку колишньої восьмирічки організовували заняття гуртків «Юні друзі природи», «Квітникарі», «Овочівники», «Зоологи» чотири педагоги. Педагогічний колектив на чолі з директором Карбан Ю.В. був творчий, щиро захоплений улюбленою справою.

У 2018 році, зважаючи на процеси децентралізації, рішенням Кролевецької міської ради Кролевецьку районну станцію юних натуралістів Кролевецької районної ради перейменовано на Станцію юних натуралістів Кролевецької міської ради Сумської області.

За час існування закладу виріс творчий потенціал колективу, примножився професійний досвід педагогів, зміцнилася матеріально-технічна база станції. Сьогодні у закладі працює 36 різнопрофільних об’єднань біологічного, сільськогосподарського, природоохоронного, декоративно-ужиткового напрямів, у яких здобувають позашкільну освіту близько 400 дітей під керівництвом 11 педагогів.

Пріоритетним напрямом діяльності станції юних натуралістів залишається пошуково-дослідницька, екскурсійно-пізнавальна, природоохоронна діяльність з метою збереження унікального природного об’єкту природно-заповідного фонду України – ботанічної пам’ятки природи «Яблуня – колонія».

Педагогами закладу розроблені проєкти «Благоустрій та озеленення території освітнього закладу», «Вирощування та інтродукція лікарських рослин Північно-Східного Полісся», учасниками яких є діти та учнівська молодь об’єднаної територіальної громади.

Активною є робота закладу з апробації вирощування нових сортів і гібридів квітково-декоративних рослин в умовах Поліської зони, «Вивчення та дослідження природних гідрологічних та природозаповідних територій Кролевеччини», «Дослідження ефективності заходів біологічного захисту ботанічної пам’ятки природи «Яблуня-колонія».

Адреса: 41300, Сумська обл., м. Кролевець, вул. Андріївська, 71, тел.: (05453) 51168
E-mail: sunatkrol@gmail.com
Адреса сайту: sunatkr.ucoz.net
Форум позашкільників Сумщини

Сумська районна станція юних техніків

Сумська районна станція юних техніків була заснована 1серпня 1990 року на базі Садівської загальноосвітньої школи. Працювали гуртки юних фотоаматорів, демонстраторів кіно, судномоделювання.

Біля витоків технічної творчості району стояв Микола Михайлович Овчарик. Саме він організував роботу Сумської районної станції юних техніків і очолював її з 1990 по 1992 рік. Його наступником став Василь Феодосійович Кривошея ‒ директор станції юних техніків з 1992 по 2000 рік. За час його керівництва закладом були започатковані гуртки «Металіст», авіамодельний, ракетомодельний.

Із 2000 року директором станції юних техніків працює Анатолій Миколайович Обравит. У 2018 році був нагороджений грамотою голови Сумської РДА, Подякою міністерства освіти і науки України.

Започатковано роботу нових гуртків: початкове технічне моделювання, користувачі ПК, спортивна радіопеленгація, конструювання транспортної техніки, стендове моделювання.

Освітня діяльність станції юних техніків здійснюється за такими напрямками позашкільної освіти: художньо-естетичний напрям (4гуртки, 61вихованець), науково-технічний (16 гуртків, 217 вихованців).

Результативність освітньої діяльності закладу підтверджується перемогами вихованців у Всеукраїнських змаганннях із ракетомодельного спорту, спортивної радіопеленгації, на чемпіонатах світу.

Три вихованці ‒ чемпіони світу зі спортивної радіопеленгації.

З січня 2021 року заклад став комунальною власністю Верхньосироватської об’єднаної територіальної громади. На сьогодні функціонує 20 гуртків, де навчаються 278 вихованців різного віку.

Станція юних техніків надає освітні послуги Садівській, Степанівській, Бездрицькій, Миколаївській, Юнаківській, Верхньосироватській об’єднаним територіальним громадам.

Форум позашкільників Сумщини

Станція юних техніків Кролевецької міської ради Сумської області

Заклад розпочав роботу 1 вересня 1974 року на базі пристосованого приміщення. У перші місяці почали створюватися філіали на базі шкіл: 8 у міських і 24 гуртки в сільських школах.

1977 р. – створення гуртка з вивчення обчислювальної техніки при Кролевецькому арматурному заводі.

1984–1991 рр. – організація обласних змагань із судномодельного, авіамодельного, ракетомодельного спорту, спортивної радіопеленгації.

1987 р. – зміна місця розташування (у закладі – 9 приміщень для занять, механічна майстерня, актова зала, бібліотека).

1992 р. – придбано науково-інструментальний комплекс «Пошук – 2».

1989–1992 рр. – заклад здобув звання «Зразковий колектив».

1996 р. – побудова 3-доріжечної траси для автомоделей довжиною 28 метрів.

2007– 2010 рр. – проведення Всеукраїнських змагань школярів зі спортивної радіопеленгації.

2012–2013 рр. – вихованці вперше стали призерами міжнародних змагань (радіокеровані моделі планерів, спортивна радіопеленгація).

За останні роки в закладі відновлено відкриті змагання з авіамодельного спорту, спортивної радіопеленгації.

30 років колектив закладу очолював ентузіаст технічної творчості Компанець Петро Миколайович.

Колектив закладу у 2020/2021 н. р. – 21 педагог.

У закладі працюють 49 гуртків за п’ятьма профілями науково-технічного напряму, у яких навчаються 496 вихованців.

У банку обдарованих вихованців закладу ‒ 16 гуртківців, які в обласних і всеукраїнських масових заходах для дітей та учнівської молоді вибороли 18 нагород.

Інноваційна діяльність включає такі форми роботи, як застосування засобів комп’ютерної техніки для виготовлення креслення монтажних плат радіоелектронних пристроїв і комп’ютерних програм для навчання керування моделями.

Особлива увага приділяється організації дистанційного навчання.

Директор закладу - Басанець В. Г., нагороджений Грамотою МОН України
Адреса: 41300, м.Кролевець, пр.Миру,27, тел.: (05453) 5-21-33
E-mail: SUTEXKROL@gmail.com
Адреса сайту: Sutexkr.ucoz.ua
Форум позашкільників Сумщини

Комунальний заклад позашкільної освіти Новослобідської сільської ради Путивльського району Сумської області «Центр дитячої та юнацької творчості»

Комунальний заклад позашкільної освіти Новослобідської сільської ради Конотопського району Сумської області «Центр дитячої та юнацької творчості» створений у вересні 2018 року.

Утримується за рахунок бюджету Новослобідської сільської ради.

Освітній процес у закладі організовано за такими напрямами позашкільної освіти:

- еколого-натуралістичний (4 гуртки, 68 вихованців);

- спортивний (2 гуртки, 62 вихованці);

- художньо-естетичний (7 гуртків, 186 вихованців);

- соціально-реабілітаційний (2 гуртки, 52 вихованці);

- науково-технічний (2 гуртки, 34 вихованці).

У ЦДЮТ Новослобідської сільської ради працюють 17 педагогів.

Заклад є організатором соціально-освітніх, екологічних проєктів у Новослобідській об’єднаній територіальній громаді:

- «Влада – діти!»,

- «Місцеве самоврядування – це МИ»,

- «Не пали – компостуй»,

- «Зелений паросток майбутнього»,

- «World Cleanup Day».

Директор закладу - О. КАЧУР
Адреса: 41530, Сумська область, Конотопський район, село Нова Слобода, вулиця Велика, 1а. Тел.: 0544254245
E-mail: pozashkillya_novsl@ukr.net
Адреса сайту: osvita.novoslobidska-gromada.gov.ua/cdjut-novoslobidskoi-silskoi-radi-10-34-28-12-11-2019/
Форум позашкільників Сумщини

Позашкільний навчальний заклад Конотопська міська мала академія наук учнівської молоді Конотопської міської ради

Заклад створено 28.08.2013 року. Його діяльність організовано за дослідницько-експериментальним напрямом позашкільної освіти.

У закладі працюють 26 педагогів, у 32 гуртках навчаються 302 вихованці.

Конотопська МАН має високі досягнення у Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт, інших конкурсах для дітей та учнівської молоді.

У закладі ‒ вісім лауреатів стипендії Президента України.

У квітні 2014 року закладом започатковано міський конкурс-захист реферативно-дослідницьких робіт «Найкращий юний науковець року».

У 2016 році стартував міський екологічний Інтернет-турніру «Еколенд».

У грудні 2019 року – міський математичний конкурс «Математичний пентагон на засадах STEAM-освіти» і міський фестиваль-конкурс проектів-дослідження з фізики «Методика динамічного моделювання на засадах STЕAM-освіти».

Директор закладу - Думенко І. М.
Адреса: 41615 Сумська область, вул. Братів Лузанів, 21
E-mail: konotopman@ukr.net
Адреса сайту: man.osvita-konotop.gov.ua/
Сторінка у Facebook: facebook.com
Форум позашкільників Сумщини

Комунальний заклад «Роменська міська Мала академія наук учнівської молоді» Роменської міської ради Сумської області

Заклад засновано Роменською міською радою у 2012 році.

Заклад забезпечує здобуття вихованцями позашкільної освіти за дослідницько-експериментальним і гуманітарним напрямами.

Серед освітніх новацій у закладі – STEM-лабораторія, профільний науково-практичний табір відпочинку «Іntel Summer», самоврядування слухачів Роменської МАНУМ, Євроклуб «Teen Club», дистанційне навчання, промоційна і проєктна діяльність, методичний Mail-консультпункт, центр учнівської профорієнтації «Intellect Hub».

Слухачі міської МАНУМ є багаторазовими переможцями обласного та всеукраїнського етапів конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів–членів МАН України, Міжнародного конкурсу учнівської та студентської молоді «Мій рідний край», Всеукраїнського інтерактивного конкурсу «МАН-Юніор Дослідник», Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму, Всеукраїнської інтернет-олімпіади «Крок до знань», Всеукраїнського чемпіонату з інформаційних технологій «Екософт», Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергозбереження «Енергія і середовище», Всеукраїнського конкурсу «Еко-Україна», національного етапу Міжнародного конкурсу науково-технічної творчості школярів ISEF, Всеукраїнської науково-технічної виставки-конкурсу молодіжних інноваційних проектів «Майбутнє України», Всеукраїнського біологічного форуму учнівської та студентської молоді «Дотик природи».

За останні три роки заклад має 122 перемоги в обласних, 244 – у всеукраїнських і 28 – у міжнародних конкурсах.

Роменською МАНУМ у 2020/2021 н. р. організовано роботу 22 наукових секцій у 9 відділеннях. Освітньою діяльністю охоплено 390 учнів закладів загальної середньої освіти та фахової передвищої освіти Роменщини.

Освітній процес закладу забезпечують директор, методист, завідувач організаційно-масового відділу та 17 керівників наукових секцій.

Директор: Андрущенко О. О., нагороджена Грамотою Національного технічного університету України «КПІ», має подяки від організаторів Національного етапу міжнародного конкурсу Intel ISEF «Intel-Техно Україна».

Адреса: вул. Соборна 41, м. Ромни, Сумська обл., 42000
E-mail: romny.man@ukr.net
Адреса сайту: www.romny-man.sumy.sch.in.ua
Форум позашкільників Сумщини

КЗ «Недригайлівський будинок дитячої та юнацької творчості Недригайлівської селищної ради Сумської області»

Дата створення закладу – травень 1959 року (рішення Недригайлівської районної ради «Про створення районного будинку піонерів»), з 2017 р. ‒ комунальний заклад «Недригайлівський будинок дитячої та юнацької творчості Недригайлівської селищної ради Сумської області».

Напрями діяльності: художньо-естетичний (56%); соціогуманітарний (22%), декоративно-ужитковий (7%), туристсько-краєзнавчий (6%), природничий (5%), технічний (3%).

Показник охоплення учнів позашкільною освітою у 2020/2021 н. р. – 76%.

У 63 гуртках позашкільну освіту здобувають 694 дітей: 55 гуртків працюють на базі БДЮТ, 8 – на базах Гринівського, Хоружівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.–ДНЗ», Іваницької філії Недригайлівської СЗОШ І-ІІІ ступенів.

У закладі реалізуються проєкти: «Сходинки до духовності», «Молодь і влада: спілкуємось і діємо».

Директор закладу - Токмань Т. А.
Адреса: 42100 смт. Недригайлів, вул. Незалежності, 7/1
E-mail: 24022035@mail.gov.ua
E-mail: 41095612@mail.gov.ua
Форум позашкільників Сумщини

Комунальний заклад «Роменський центр позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю імені Івана Кавалерідзе» відділу освіти Роменської міської ради Сумської області

Заклад заснований у 1932 році. З 2017 року ‒ Роменський центр позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю імені Івана Кавалерідзе. Освітній процес здійснюється за художньо-естетичним, туристсько-краєзнавчим, еколого-натуралістичним, науково-технічним, дослідницько-експериментальним, фізкультурно-спортивним, військово-патріотичним, соціально-реабілітаційним, оздоровчим та гуманітарним напрямами позашкільної освіти.

У Роменському центрі позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю імені Івана Кавалерідзе функціонує 128 творчих об’єднань, в яких позашкільною освітою охоплено 2135 вихованців. Освітній процес закладу забезпечує 66 педагогів, з них 41 основних працівників.

Педагогічним колективом закладу розроблено міські соціально-освітні проєкти, спрямовані на реалізацію творчого потенціалу дітей та учнівської молоді, зокрема «Герої поруч», «Не будь байдужим», «Від екологічного виховання – до екологічної культури особистості», «Квітучий Ромен».

Важливим фактором, що формує позитивний імідж Роменського центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю імені Івана Кавалерідзе, є результативність участі педагогів і вихованців закладу в Міжнародному фестивалі мистецтв «Зоряна Брама», Всеукраїнській дитячо-юнацькій еколого-патріотичній грі «Паросток», Всеукраїнській трудовій акції «Плекаємо сад», Всеукраїнській акції «День юного натураліста», Всеукраїнській трудовій акції «Парад квітів біля школи», Всеукраїнській акції «Птах року», Всеукраїнському конкурсі дитячого малюнка «Зоологічна галерея», Всеукраїнському дистанційному конкурсі «Талановитий я», Всеукраїнському мистецькому конкурсі «Жінок оспівую красу», VІІ Всеукраїнському хореографічному фестивалі «PLANETA DANCE FEST», Міжнародному конкурсі «Сузір’я-GOLD EUROPE», Всеукраїнському конкурсі робіт юних фото і відео аматорів «Моя Україно!»

Директор закладу - Васюта О. В.
Адреса: 42000, Сумська область, місто Ромни, вулиця Гетьмана Мазепи, 39
E-mail: center_molodi.romny@ukr.net
Адреса сайту: romny-cpo.sumy.sch.in.ua
Форум позашкільників Сумщини

Будинок для дітей та юнацтва Липоводолинської селищної ради Сумської області

Будинок для дітей та юнацтва заснований у 1957 році. За 64 роки існування колектив Будинку пройшов шлях становлення, розвитку й постійного пошуку гідного місця в освітній системі громади. Без кардинальних змін, бережно зберігаючи найкращі традиції колектив щиро й чутливо реагував на нові соціальні та педагогічні проблеми, на запити нових поколінь дітей.

Освітній процес у закладі здійснюється за 9 напрямами позашкільної освіти: художньо-естетичний, декоративно-ужитковий, спортивно-туристський, еколого-натуралістичний, науково-технічний, гуманітарний, військово-патріотичний, дослідницько-експериментальний, туристсько-краєзнавчий.

22 педагогічних працівники організовують роботу з 600 вихованцями, які навчаються в 36 гуртках.

Результатами освітньої діяльності є перемоги вихованців в обласних етапах Всеукраїнського фестивалю «Чисті роси», у Міжнародному фестивалі-конкурсі мистецтв і талантів «LOVE-STAR», Всеукраїнському конкурсі майстрів народних ремесел «Знай і люби свій рідний край», обласній виставці «Український сувенір, ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України.

Директор закладу - Булгакова С. В.
Адреса: вул. Оболонська, 1, смт. Липова Долина, Роменський район, Сумська обл., тел.: 42500 +380(5452)5-11-95
E-mail: bdldol22@gmail.com
Адреса сайту: dimdladitei.org
Форум позашкільників Сумщини

Комунальна установа «Міський центр військово-патріотичного виховання» м. Суми

Міський центр військово-патріотичного виховання, колишній Клуб юних авіаторів, створений у грудні 1987 року за ініціативи льотчика-винищувача, Героя Радянського Союзу Андрія Івановича Труда, який був першим директором закладу.

Метою діяльності закладу було формування в дітей та учнівської молоді знань з авіаційних дисциплін, підготовка до служби в лавах армії, створення умов для професійного самовизначення.

У закладі організовувалася робота гуртків, зміст освітньої діяльності яких був спрямований на ознайомлення вихованців з основами аеродинаміки, динаміки польоту, авіаційної метеорології, історією розвитку авіації; детальне вивчення двигунів; формування практичних навичок конструювання планерів, роботи з обладнанням літака, літаководіння; тренажерну й парашутну підготовку.

Організацію навчання 300 вихованців забезпечували 6 керівників гуртків ‒ колишніх пілотів цивільної авіації з багаторічним стажем.

Основою матеріальної бази клубу були прилади, обладнання, агрегати, деталі, що відпрацювали строки льотної придатності.

У 1989 р. гордістю закладу став авіаційний тренажер ТПмЗ Ан-2, що дозволяв виконувати такі польотні режими, як: запуск і прогрів двигуна, зліт, набір висоти, горизонтальний політ, політ за заданим маршрутом, віражі, розвороти, заходи на посадку.

У 1990-х рр. Клуб юних авіаторів було перейменовано на Школу юних авіаторів, пізніше ‒ комунальну установу «Міський центр військово-патріотичного виховання».

У змісті навчальних програм закладу особливу увагу приділено національно-патріотичному вихованню, пошуково-краєзнавчій діяльності, формуванню у вихованців навичок виживання в наближених до бойових умов.

Нині у 17 гуртках закладу навчаються 370 вихованців, їх освітню діяльність організовують 8 педагогів.

Директор закладу - Шабанов А.І.
Адреса: вул. Петропавлівська, 96, м. Суми, 40030, Тел.: (0542) 789-733
E-mail: mcvpv-sumy@ukr.net
Адреса сайту: sites.google.com/view/mcvpv
Форум позашкільників Сумщини

Ваші запитання, повідомлення, відгуки




Будь ласка, додайте 7 й 6.

^Вгору